Córki malarzy

Wydawnictwo: Świat Książki
Målarens döttrar
837311789X
niebieska

Dwie kobiety, które dzieli niemal sto lat, ale łączy wspólny los. Obie są córkami egocentrycznych artystów. Obie równie mocno pragną niezależności. Laura, początkująca malarka żyjąca na angielskiej prowincji na początku XX wieku, uwielbia swojego ojca. Otrzymała od niego wielki dar - zamiłowanie do sztuki, z czego czerpała siłę przez całe życie. Wbrew przeciwnościom losu i czasom...

Laura, początkująca malarka żyjąca na angielskiej prowincji na początku XX wieku, uwielbia swojego ojca. Otrzymała od niego wielki dar - zamiłowanie do sztuki, z czego czerpała siłę przez całe życie. Wbrew przeciwnościom losu i czasom niesprzyjającym emancypacji kobiet, stała się osobą silną i niezależną.

Żyjąca współcześnie w Sztokholmie Maria i jej rodzeństwo, Jessica i Martin, zachowali o swym ojcu malarzu jedynie mgliste wspomnienie - przed trzydziestu laty porzucił rodzinę. Niespodziewanie otrzymują przesyłkę zawierającą obraz ojca i list, z którego wynika, że przez jakiś czas mieszkał na południu Anglii. Z niepokojem, ale i z ekscytacją wyruszają w podróż, która okaże się nie tylko wędrówką w czasie.

Obie te niezwykłe historie, na pozór niepowiązane, nieoczekiwanie się splatają...

źródło opisu: Świat Książki, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

dzosefinn | 2012-07-15
Przeczytana: 05 lipca 2012

Bardzo przejmująca historia o krętych drogach ludzi. Dwie opowieści przepełnione samotnością, tęsknotą i nadzieją - połączone ze sobą nierozerwalnym węzłem.
'Córki malarzy' to książka o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi oraz własnych korzeni. Przejmująca opowieść, którą czyta się z zapartym tchem. Niestety nie jest ona lekka, trzeba się nad nią naprawdę skupić, by odnaleźć w niej drugie dno, oraz by poczuć esencję i urok płynący z odkrywania rodzinnych tajemnic.

joladob | 2016-02-20
natanna | 2015-09-05