Tarot. Doktryna ezoteryczna a fenomen wróżebnej magii Tarota.

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
978-83-7377-275-5
LaPapesse

Książka Piotra Gibaszewskiego w sposób niezwykle prosty odsłania tajemnicę kart Tarota, które od zarania dziejów stanowiły sedno rodzącej się ezoteryki pokonując granice kulturowe różnych europejskich nacji. Symbolika Tarota stanowi wielowarstwową strukturę znaczeniową opartą na chrześcijaństwie, gnostycyzmie, czy mistycyzmie. Sferą znaczącą i wpływającą na rozwój kartomancji był również okultyzm. Wielość różnorodnej myśli ludzkiej stworzyła możliwości do rozwoju symboliki Tarota i pozwoliła na jednoczesne wtajemniczenie w jej system interpretacyjny. Okres średniowiecza pełen mrocznych zakamarków ludzkiej świadomości spowodował poszukiwanie nowych dróg do wykorzystania Tarota jako modułu pracy wróżebnej. Autor niezwykłego przewodnika po historii Tarota wprowadza nas w świat Z tysiąca i jednej nocy myśli znanych tarocistów, poczynając na Jungu, a kończąc na kontrowersyjnym Crowleyu.

Lilith | 2014-11-29
Przeczytana: 26 listopada 2014