Nieoczywiste : 77 wierszy religijnych Marcina Świetlickiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria czarna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: EMG
978-83-922980-9-0
poezja

Wiersze religijne według Wojciecha Bonowicza to książka brzmiąca mocno i czysto. Precyzyjnie skonstruowana, mądra, żarliwa, odważna. Pokazuje jak dalece poezję Świetlickiego przenika aura, której źródłem jest religijne doświadczenie. Uzmysławia jak wiele w tej liryce śladów religijnej wrażliwości. I jak głęboko czyta je wybitny poeta. [wybór] według Wojciecha Bonowicza ; [rys. Dmitrij...

[wybór] według Wojciecha Bonowicza ; [rys. Dmitrij Szewionkow-Kismiełow].

Fox Mulder | 2011-08-03

Bardzo ciekawy wybór. Bonowicz, którego felietony w Tygodniku Powszechnym bardzo sobie cenię, znalazł "religijną" (bardzo "nieoczywistą") stronę wierszy Świetlickiego. Pokazuje nam jak poeta gryzie się z Bogiem, jak mu dokucza, ale jednocześnie jak bardzo go potrzebuje i wciąż poszukuje.

Magdalena | 2011-04-17
Przeczytana: czerwiec 2011

Dostałam na urodziny, ale byłam zadowolona. Jednak czytałam lepsze .

karolina | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016