978-83-7399-507-9
Jola_St

Poruszająca opowieść o trudnej męskiej przyjaźni zrodzonej na froncie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Bohaterów książki, Justyna Kielskiego i Marka Domaszewicza, młodych ludzi o krańcowo odmiennych temperamentach, poglądach i zainteresowaniach, łączy silna więź sympatii, szacunku i zaufania. Dzieli ich natomiast miłość do tej samej dziewczyny, o której względy obaj rywalizują. Gdy Monika dokonuje wreszcie wyboru i poślubia jednego z przyjaciół, relacje miedzy Justynem i Markiem dramatycznie się komplikują. Jednak najtrudniejszą próbą ich przyjaźni stają się narodziny syna Moniki, którego biologicznym ojcem nie jest jej mąż, lecz jego rywal.

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=523

Wojciech Gołębiewski | 2015-03-03
Przeczytana: 02 marca 2015

WPADKA DOŁĘGI !!!! Ckliwa banalna historyjka ze zniewieściałym bohaterem, predestynowanym do związku homoseksualnego. Od pierwszych stron drażniąca uległość i nadmierna "czułość" jednego chłopa wobec drugiego. Powodująca mdłości czytelnika. Niedojrzały styl i język. Wydana w 1937 roku pomiędzy Murkiem a Znachorem, musiała być napisana wcześniej bądż przez kogoś innego. Do tego stopnia wstydliwa w dorobku Dołęgi, że większość żródeł pomija ją milczeniem, tzn nie wymienia jej. Proszę pamiętać, że ostrzegałem.

Podpisano: Fan Dołęgi, który do tej pory dawał jego książkom od 7 do 10 gwiazdek

ewel70 | 2016-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Powieść ciekawa choć miałam nadzieję, że akcja szybciej się rozwinie. Mostowicz ciekawie splątał historię przyjaźni dwóch mężczyzn- Justyna i Marka zrodzonej na froncie podczas wojny. Przyjaźń silna, mocna, pewna...zdaje się, że nic jej nie może zmącić- a jednak! Obopólna przyjaźń mężczyzn do Moniki przeradza się w miłość jednocześnie wystawiając przyjaźń mężczyzn na ciężką próbę.

Sytuacja w jakiej znajdują się Justyn, Marek i Monika jest bardzo ciężka. Rodzi się dziecko i zarówno Justyn i Marek pragną być ojcem.

Powieść ciekawa, choć miałam nadzieję, że zupełnie mnie porwie. Owszem, czytałam z ciekawością jednak czegoś mi brakowało. Myślę, że zakończenie mnie rozczarowało.

książek: 2044

Świetna powieść obyczajowa, świetnego Autora. Nie ma co pisać trzeba przeczytać. Powieść jest uniwersalna i pasuje do każdych czasów.

rowena77 | 2016-12-13
Przeczytana: 16 maja 2017