Wspólne Korzenie. Od Mojżesza Do Mahometa

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Pasjonująca, starannie udokumentowana opowieść o trzech wielkich religiach: judaizmie, chrześcijaństwie i islamie. Kiedy i jak się narodziłya Co mają wspólnegoa Jak ewoluowałya

Roman Dłużniewski | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Czytałem tę książkę dość dawno. I pamiętam, że była pisana takim hermetycznym językiem. Mnóstwo ciekawych wiadomości podanych w akademicki sposób.

Michał Ziembiński | 2010-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2010

Książka, którą warto polecić wszystkim zainteresowanym historią, a w szczególności historią religii. Niezwykle ciekawie i rzetelnie opisuje rozwój trzech największych religii monoteistycznych i ich krzyżujące się dzieje. Bardzo dobrze oddaje klimat czasów, kiedy żyli Abraham, Jezus i Muhammad, umiejscawiając je w historii regionu i odwołując się do najważniejszych wydarzeń starożytności. Pokazuje też ewolucję sposobów myślenia na Bliskim Wschodzi i w Europie.

Zdecydowanie jest to jedna z tych lektur, które rozszerzają horyzonty i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat.

Przemysław | 2016-02-28

To opracowanie o historii trzech religii monoteistycznych. Judaizmie, chrześcijaństwie i islamie. Książka poszerzająca horyzonty. I można chyba powiedzieć o niej, że w obecnym momencie geopolitycznym w jakim jest Europa - lektura obowiązkowa. Czy więcej nas dzieli, czy jednak łączy? Autor obok aspektów historycznych i różnic doktrynalnych opisanych w książce już na początku konkluduje, że "nasze" dążenia do dominacji jednej religii nad drugą są w sumie bezsensowne. Dlaczego? Przeczytaj.

Boromeusz | 2012-05-13
Przeczytana: lipiec 2009