Najnowsza historia teatru polskiego

Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7162-882-X
Ida

Najnowsza historia teatru polskiego" to opowieść o dziejach sztuki scenicznej w latach 1945- 1995. Książka zawiera charakterystyki stylów teatralnych, opisy istotnych spektakli, kreśli sylwetki najwybitniejszych twórców, nie stroni także od anegdot. Tłem opowieści są najważniejsze w powojennej Polsce wydarzeni apolityczne- przez dziesięciolecia bowiem znacząco wpływała na teatr polski, formowała w dużej mierze jego kształt. Żywa, barwna narracja sprawia, że książka jest zarazem pożytecznym podręcznikiem i pasjonującą lekturą.

MONICZKA | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, TEATR
Przeczytana: 04 lutego 2015

Dużo informacji i ciekawostek. Wszystko podzielone rozdziałami na odpowiednie okresy. Podane cytaty opinii innych teatrologów oraz osób z teatrem związanych.
Ocena raczej obiektywna. Autorka nie narzuca swojego zdania, choć zaznacza go.
Pozycja godna uwagi dla osób zapoznających się z współczesnym teatrem polskim.

Ida | 2010-05-31
szymi11 | 2017-12-31