Opowieści Mórz Południowych

8320905370
opowiadania, morze
przygodowa
Lisek_1986

Zbiór opowiadań przygodowych. Zawartość: "Szeryf Kony", "Chińczyk", "Na kobiercu Makaloa", "Dom Mapuhiego", "Straszliwy Archipelag", "Poganin", "Dom pychy", "Prawnuk McCoya", "Aloha Oe", "Szatany z Fuatino", "Trędowaty Koolau", "Yah! Yah! Yah!", "Czun Ah Czun", "Na pokładzie", "Perły Parlaya".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

klaudiabla2 | 2010-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

Gdy zaczęłam czytać nie wiedziałam tak naprawdę co spodziewać się po tej książce, ani po autorze. Gdy skończyłam wiem, że dobrze zrobiłam, że uszykowałam sobie i na półce stoi już Zew Krwi tegoż autora. Książka bardzo mi się podobała. Jest to zbiór 15 opowiadań. Jedne fajne, inne gorsze, przez te drugie dałam tylko 4 gwiazdki. Większość dzieje się na statkach, reszta na wyspach między innymi na Hawajach. Zachwycił mnie styl pisania tego autora. W wspaniały sposób opisał on przyrodę no bo na przykład,, Niech pan posłucha! Właśnie ciągnie powiew od lądu, górski wiatr.
Istotnie słychać było, że się zbliża, szemrze cicho wśród drzew kawowych, porusza korony araukarii, wzdych między laskami trzciny cukrowej. Na werandzie panowała jeszcze absolutna cisza. Niebawem jednak nadpłynął, dał się odczuć ów górski wiatr-subtelnie balsamiczny, przesycony korzennymi woniami i chłodny, rozkosznie, jedwabiście chłodny, upajający niby studzone wino- chłodny tak, jak potrafi być tylko górski powiew na...

Marcin Zielski | 2016-04-22

Fenomenalny zbiór opowiadań. Pióro Londona urzeka, a kolonializm jest w nim przedstawiony w perfekcyjny sposób. Człowiek nabiera ochoty wyruszyć na morza południowe.

anowi-chan | 2012-10-18

Po lekturach „Martin Eden” i „Maleńka pani wielkiego domu”... „Opowieści Mórz Południowych” nie przypadły mi do gustu. To chyba nie to, czego oczekiwałam i to nie tyle z powodu niezgrabnego języka autora, bo na to nigdy narzekać nie mogę, uwielbiam prozę Londona :) Sądzę po prostu, że to nie typ książki lubianej przeze mnie. Aczkolwiek, London wciąż zostaje jednym z moich ulubionych autorów i z przyjemnością zasięgnę jeszcze jego innych dzieł!

ggpost | 2016-08-31
Przeczytana: sierpień 2016

Nie przepadam za zbiorami opowiadań ale ten naprawdę jest udany.
Prawie każde opowiadanie zawiera ciekawą i wciągająca historię. Nie wykluczone, że autentyczne. Szczególnie polecam "Prawnuk McCoya"- rejs statkiem, w którego ładowni trwa pożar grożący w każdej chwili wybuchem.

paulinakoty | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016