Roztańczyć Marzenia

Dancing the Dream
poezja
Anka

Inne wydania

Polskie wydanie książki Dancing the Dream. Poezja, refleksje i opowiadania spisane ręką Michaela Jacksona. ''Świadomość trwałości i spójności jest fundamentem zdolności tworzenia. Świat, w którym żyjemy to bezustanny taniec, do którego choreografię napisał sam Stwórca. Tancerze odchodzą, ich miejsca zajmują inni. Kreacje zmieniają sie zgodnie z panującą modą. Lecz taniec trwa. Wciąż ten sam,...

''Świadomość trwałości i spójności jest fundamentem zdolności tworzenia. Świat, w którym żyjemy to bezustanny taniec, do którego choreografię napisał sam Stwórca. Tancerze odchodzą, ich miejsca zajmują inni. Kreacje zmieniają sie zgodnie z panującą modą. Lecz taniec trwa. Wciąż ten sam, wciąż niezmienny. zatopiony w jego rytmie, dostrzegam potęgę, grację i swoista harmonię wszystkich elementów. Czuję, gdy porywa moja duszę i zespala ją z reszta wszechświata. Na krótka chwilę staje sie gwiazdą i księżycem, kochanym i tym, który kocha. Jestem zwycięzcą i zwyciężonym. Jestem mędrcem i dogmatem wiary. Chciałbym, aby mój taniec pokonywał granice, przełamywał bariery. Pragnę, aby był dziełem, w którym Stworzenie i Stwórca stanowią jedność. A taniec trwa...wciąż trwa...taniec jest istotą mej duszy''.

Michael Jackson Książka zawiera ponad 100 wspaniałych fotografii z prywatnej kolekcji artysty, rysunki, szkice oraz osobiste przemyślenia. Jest obowiązkową lekturą dla każdego wielbiciela muzyki Artysty Wszech czasów. - żyjmy jego marzeniami.

Scarlett | 2010-06-07

Cudowna jakość papieru. :D

Ciekawe przemyślenia, z reguły celne i ze śliczną puentą. Moje ulubione opowiadanko z tego tomiku to "The fish that was thirsty" - poryczałam się tutaj niesamowicie! :) Bardzo inspirująca opowieść o małej rybce, której Bóg powierzył dziwne zadanie. Do dziś jestem pod wrażeniem i często wracam do tej historii. A znam ją od lat kilku.

Najbardziej cenię w Michaelu nie jego taniec, głos czy perfekcjonizm. On miał przede wszystkim wielkie serce, w którym szczególne miejsce zajmowali ludzie z różnych względów wyrzuceni poza margines społeczny. Właśnie tę jego bezinteresowną chęć niesienia pomocy, współczucie i empatię podziwiam w nim najbardziej.
"Dancing the dream" jest odbiciem jego przemyśleń na wiele palących tematów - cierpienia, miłości, istnienia Boga, szacunku czy pragnienia uszczęśliwienia drugiego człowieka.

Zdecydowanie pozycja godna polecenia.

Renata | 2013-02-07
Przeczytana: 04 lutego 2013

"Roztańczyć marzenia" to książka zawierająca teksty Michaela Jacksona. Są tu jego refleksje o życiu, miłości, odwadze, dzieciach, przyrodzie.. Filozoficzne poszukiwania sensu ludzkiego życia, sensu życia autora, jako tancerza, piosenkarza, poety, filozofa..
Niebywale mądre, dociekliwe rozważania ubrane w delikatną formę wiesza i opowiadania. Ukazują niebywałą wrażliwość Michaela i dobroć serca. Po lekturze tej pozycji, wszystkie "dziwności" serwowane przez media na jego temat, karleją i wydają się żałosne. Książka zawiera tez mnóstwo pięknych zdjęć z prywatnej kolekcji artysty. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Polecam gorąco!

Brzoskwinka | 2012-08-18
Przeczytana: marzec 2011

Rewelacyjna pozycja dla fanów i nie tylko.
Ileż ekstrawaganckich gwiazd podjęło się chwycenia pióra i zapisania historii, która bynajmniej nie doczeka się podkładu muzycznego spawającego ze sobą radio i zielonego dolara (dużo zielonych dolarów)? Ileż światowej sławy ludzi odważyło się wystawić na światło dzienne swoją delikatną naturę przelaną na papier?
Książka jest niesamowita. Zbiór przemyśleń, sentencji czy wierszy doskonale oddaje artystę w innym świetle. I o ile każdy fan przyjmie publikację pozytywnie, tak nawet ludzie niespecjalnie ujęci "Jacksomanią" powinni pozostać usatysfakcjonowani.

Prestiżowa | 2012-10-30

Bardzo długo szukałam jej w rozmaitych księgarniach, aż w końcu kiedy udało mi się ją zakupić i przyjechał kurier, a ja rozpakowałam paczkę... Siedziałam jak wryta kilka godzin. Wpatrywałam się w zdjęcia i ilustracje, czytałam wiersze po kilka razy. Jak dla mnie cudowna książka, polecam każdemu fanowi (chociaż nie lubię tego słowa, musiałam go użyć) i nie tylko. Jeden z wierszy z tego zbioru zamierzam zaprezentować na konkursie recytatorskim ;)

Headlong | 2010-12-27
Przeczytana: 2009 rok

Miałam łzy w oczach. Pokazuje, że MJ był inteligentnym, cudnym człowiekiem. Maksymalna ocena.

Anka | 2010-05-29

Przepiękne wiersze autorstwa Michaela do tego rewelacyjne fotografie tworzą pięknie wydany album.

Lunatique | 2013-05-31

Jeśli miałabym się czepiać, to nie do końca pasuje mi ten przekład. Autorka trochę "popłynęła" i gdzieniegdzie bywa pompatycznie :) Ale nie będę się czepiać!
Album jest wydany naprawdę porządnie, dużo ładnych zdjęć.
Teksty pokazują filozofię Michaela pełną miłości i wiary w człowieka. Dla mnie są po prostu niesamowicie mądre. Poruszają sprawy najważniejsze, a jednocześnie mają w sobie tyle optymizmu i radości życia, że po prostu chce się do nich wracać. Cieszę się, że mam tę książkę na półce i będę tylko dążyć do tego, by obok niej pojawiła się oryginalna angielska wersja :)

love_music | 2012-02-02

co tu dużo mówić - po przeczytaniu fragmentów , chcę ją przeczytać ! : )

Loli | 2012-05-15

Piękne po prostu.