Paul McCartney - Poza mitem

83-85413-22-7
McCartney, Beatles
muzyka
Olala

Biografia znanego muzyka - Paula McCartneya. "Ross Benson jest dziennikarzem, który zajmuje się życiem sławnych i bogatych tego świata. Ma własną rubrykę w „Daily Express’, jest autorem licznych audycji radiowych i telewizyjnych. (…) Jest też dobrym przyjacielem Ringo Starra. Do grona swoich przyjaciół zalicza też Biankę Jagger. Paula McCartneya poznał w 1980 roku, gdy ten przebywał w więzieniu w Japonii. Był jedynym angielskim dziennikarzem, któremu wolno się było w tym czasie widywać z McCartneyem i zamieszczać o nim artykuły."

ze wstępu

Number-9 | 2013-01-01
Na półkach: Przeczytane, Muzyka/Muzycy, 2013
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ta poszerzyła nieco moją wiedzę o Paulu (a jest to jeden z moich ulubionych muzyków) , jednak sądzę, że autor zbytnio zajmuje się złą stroną jego charakteru. Beatles Paul jest tutaj człowiekiem goniącym za pieniędzmi, ceniącym towarzystwo z "wyższych sfer", walczącym ciągle o dominację w zespole, narzucającym swoje zdanie innym, nie znoszącym krytyki. Na szczęście zmienia się pod wpływem Lindy, staje się "wieśniakiem", "ascetą" mieszkającym na swojej farmie.

Dość łatwo i przyjemnie mi się czytało, choć przeszkadzały mi wstawki o Brianie Epsteinie, managerze zespołu. Były stanowczo za długie, w końcu to nie jest książka o nim tylko o Paulu. Autor najwyraźniej nie przepada za nim, bo opisuje sprawy finansowe zespołu, zaniedbania jakie poczynił w tej sprawie Brian, jego skłonności homoseksualne, uzależnienie od narkotyków. O Johnie też trochę jest za dużo. Za mało natomiast o losach Paula po 1970, bo większość książki jest o czasach od Hamburga do rozpadu zespołu.

5/10

Olala | 2010-04-24
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo ciekawa biografia.Dużo zaskakujących wiadomości, poza tym mnóstwo interesujących faktów o samym bohaterze.

NDs | 2012-03-27
Przeczytana: 26 marca 2012

Ogrom faktów na temat Beatlesów i Paula, fajnie napisana, dosyć obiektywna. Niestety nie zawiera świezych informacji, bo wydana była w roku 1992.

pudelkonakredki | 2010-09-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jeżeli ktoś jest zainteresowany losami Paula Mccartney'a oraz The Beatles, z całą pewnością mogę polecić mu tę książkę.

agrafka | 2018-04-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2018
Eda | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
Przeczytana: 1998 rok
mikolud | 2016-02-28