Paul McCartney - Poza mitem

1992-01-01
83-85413-22-7
Konrad Witkowski
McCartney Beatles

Książka ta poszerzyła nieco moją wiedzę o Paulu (a jest to jeden z moich ulubionych muzyków) , jednak sądzę, że autor zbytnio zajmuje się złą stroną jego charakteru. Beatles Paul jest tutaj człowiekiem goniącym za pieniędzmi, ceniącym towarzystwo z "wyższych sfer", walczącym ciągle o dominację w zespole, narzucającym swoje zdanie innym, nie znoszącym krytyki. Na szczęście zmienia się pod wpływem Lindy, staje się "wieśniakiem", "ascetą" mieszkającym na swojej farmie.

Dość łatwo i przyjemnie mi się czytało, choć przeszkadzały mi wstawki o Brianie Epsteinie, managerze zespołu. Były stanowczo za długie, w końcu to nie jest książka o nim tylko o Paulu. Autor najwyraźniej nie przepada za nim, bo opisuje sprawy finansowe zespołu, zaniedbania jakie poczynił w tej sprawie Brian, jego skłonności homoseksualne, uzależnienie od narkotyków. O Johnie też trochę jest za dużo. Za mało natomiast o losach Paula po 1970, bo większość książki jest o czasach od Hamburga do rozpadu zespołu.

5/10

Ogrom faktów na temat Beatlesów i Paula, fajnie napisana, dosyć obiektywna. Niestety nie zawiera świezych informacji, bo wydana była w roku 1992.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany losami Paula Mccartney'a oraz The Beatles, z całą pewnością mogę polecić mu tę książkę.

Bardzo ciekawa biografia.Dużo zaskakujących wiadomości, poza tym mnóstwo interesujących faktów o samym bohaterze.

• Muzyka
  • Biografie