Komandosi pułkownika Brenta

Seria: Seria z Krukiem
Wydawnictwo: Śląsk
Komando plukovníka Brenta
piotrex

Opisane tu wydarzenia nie są bynajmniej zmyślone. Miały one istotnie miejsce pod koniec czwartego roku wojny, jednakże - jak większość podobnych niezwykłych akcji - zachowane były w tajemnicy. Dopiero dnia pierwszego sierpnia 1946 australijski minister spraw wojskowych Forde podał te fakty do wiadomości w parlamencie. Garstka dzielnych żołnierzy, prawdziwych partyzantów Oceanu Spokojnego, dla...

Garstka dzielnych żołnierzy, prawdziwych partyzantów Oceanu Spokojnego, dla wykonania tajnego zadania przedarła się dobrych kilka tysięcy mil poza linię frontu. Ludzie ci akcję przeprowadzali w znacznie trudniejszych warunkach, niż ich walczący na lądzie towarzysze. Musieli płynąć tysiące mil po morzach, gdzie wszechwładnym panem był wróg. Nigdzie - z jednym tylko wyjątkiem - nie mogli liczyć na życzliwą, ofiarną pomoc pozostającej pod okupacją ludności cywilnej. Musieli wreszcie walczyć nie tylko z ludźmi, ale i z wrogimi siłami przyrody, wobec których człowiek najczęściej jest bezradny.

portos | 2016-09-27
ryszpak | 2016-05-15