Kształcenie wyzwalające w edukacji wczesnoszkolnej

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-429-7
pedagogika, wychowanie, dziecko

W prezentowanej książce Czytelnik znajdzie teoretyczne podstawy kształcenia wyzwalającego, zwartą koncepcję takiego kształcenia, wyniki badań nad stanem doświadczenia podmiotowości uczniów niższych klas szkoły podstawowej w procesie kształcenia, opis zastosowania koncepcji kształcenia wyzwalające­go w edukacji wczesnoszkolnej w toku badań eksperymentalno-weryfikacyjnych oraz uzyskane efekty. ...

Podstawowym warunkiem zaistnienia rzeczywistych przemian edukacyjnych są zmiany zachodzące w samym procesie dydaktyczno-wychowawczym oraz mentalności, prawach, postawach i działaniach jego uczestników. Wa­runki te spełnia kształcenie wyzwalające, któremu ta książka jest poświęcona.

BeataRaf | 2016-10-29
książek: 1935