Praca domowa najmłodszych uczniów

Wydawnictwo: Impuls
edukacja wczesnoszkolna
poradniki
fervently

Prezentowane opracowanie zawiera teoretyczny i logistyczny opis podstaw pracy domowej uczniów oraz omówienie i analizę wyników badań nad funkcjonowaniem prac domowych uczniów zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej. Reforma szkolna nie zajęła stanowiska w sprawie prac domowych uczniów na różnych etapach systemu kształcenia. Regulacją powinny zająć się szkoły, które otrzymały pod tym względem...

Reforma szkolna nie zajęła stanowiska w sprawie prac domowych uczniów na różnych etapach systemu kształcenia. Regulacją powinny zająć się szkoły, które otrzymały pod tym względem szeroką autonomię. Część szkół uregulowało te sprawy w swoich statutach, a te, które tego nie zrobiły prace domowe zadają na zasadzie tradycji, co jest...bezprawne. Nie bardzo wiadomo, jaką postać powinny mieć prace domowe uczniów zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej. Teoretycznie zadania powinny mieć charakter zintegrowany, w praktyce jednak okazuje się, że dominują zadania z tradycyjnych przedmiotów nauczania.
Warto, by poszczególne szkoły dokonały pogłębionego rozeznania w rzeczywistym funkcjonowaniu pracy domowej najmłodszych uczniów. Chodzi o to, aby dobrze orientować się
w celach, rodzajach, formach, sposobach ustalania, zadawania, sprawdzania, oceniania, czasochłonności i pomocy w ich wykonywaniu. I o tym pokrótce mówi prezentowana publikacja.

źródło opisu: http://www.impulsoficyna.com.pl

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl