Drżące ciała. Rozmowy z artystami

Okładka książki Warszawski trójkąt Zagłady Jacek Leociak, Zofia Waślicka-Żmijewska, Artur Żmijewski
Ocena 10,0
Warszawski tró... Jacek Leociak, Zofi...
Okładka książki PL: Tożsamość wyobrażona Łukasz Baksik, Irena Grudzińska-Gross, Piotr Gruszczyński, Elżbieta Janicka, Bożena Keff, Joanna Roszak, Claudia Snochowska-Gonzalez, Tadeusz Słobodzianek, Joanna Tokarska-Bakir, Wojciech Wilczyk, Artur Żmijewski
Ocena 6,2
PL: Tożsamość ... Łukasz Baksik, Iren...

więcej Więcej

Dobre to, ale nawet jak dla mnie zbyt obsceniczne, przerwałem na Markiewiczu; kiedyś do niej wrócę.

Książka, w której ktoś pyta, a ktoś udziela odpowiedzi. A mimo to odpowiedzi mnożą pytania. Czy to, co robią przedstawieni w książce twórcy, to wciąż sztuka? A jeśli tak, to czy coś, czego zrozumienie wymaga znajomości tak dokładnego kontekstu jest aby na pewno dobrą sztuką?

Zachęcam do lektury. I do dialogu.

• Sztuka
  • Chcę w prezencie