Drżące ciała. Rozmowy z artystami

Seria Krytyki Politycznej (tom 2)
sztuka
2008-01-01
sztuka sztuka polska sztuka najnowsza sztuka współczesna

Okładka książki PL: Tożsamość wyobrażona Łukasz Baksik, Irena Grudzińska-Gross, Piotr Gruszczyński, Elżbieta Janicka, Bożena Keff, Joanna Roszak, Claudia Snochowska-Gonzalez, Tadeusz Słobodzianek, Joanna Tokarska-Bakir, Wojciech Wilczyk, Artur Żmijewski
5,5
PL: Tożsamość ... Łukasz Baksik, Iren...
Okładka książki Żmijewski. Przewodnik Krytyki Politycznej Sławomir Belina, Sebastian Cichocki, Maciej Gdula, Rafał Jakubowicz, Piotr Kosiewski, Łukasz Maciejewski, Jakub Majmurek, Paweł Moczydłowski, Sławomir Sierakowski, Piotr Szenajch, Andrzej Turowski, Artur Żmijewski
6,2
Żmijewski. Prz... Sławomir Belina, Se...

Dobre to, ale nawet jak dla mnie zbyt obsceniczne, przerwałem na Markiewiczu; kiedyś do niej wrócę.

Książka, w której ktoś pyta, a ktoś udziela odpowiedzi. A mimo to odpowiedzi mnożą pytania. Czy to, co robią przedstawieni w książce twórcy, to wciąż sztuka? A jeśli tak, to czy coś, czego zrozumienie wymaga znajomości tak dokładnego kontekstu jest aby na pewno dobrą sztuką?

Zachęcam do lektury. I do dialogu.

Dyskusje

• Sztuka