Skrawek nieba

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kameleon, Skrawek ziemi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A part of the sky
83-7150-905-7
życie, kryzys, problemy, dorosłość
kamk

Po śmierci ojca trzynastoletni Rob musi udźwignąć brzemię dorosłości. Spoczywa na nim odpowiedzialność za matkę i ciotkę, a praca na niewielkiej farmie obciążonej hipoteką wyczerpuje jego siły. Odejście ojca i oporządzenie gospodarstwa to nie jedyne troski, z którymi przychodzi się borykać przedwcześnie dojrzałemu bohaterowi, nastały bowiem lata Wielkiego Kryzysu...

darek_lask | 2016-11-06
Przeczytana: 06 grudnia 2008

Dalsze losy Roba - jak w pierwszej części uśmiech przez łzy i budząca szacunek godność.

Rewolwerowiec | 2011-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Piękna historia o nadziei,o tym,że szczęście można znaleźć wszędzie jeśli tylko się tego chce.Choć sama opowieść jest prosta,pozornie bardzo zwyczajna to poraża emocje.I podnosi na duchu.Mimo wszystko.

koorkowa | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Dalsze dzieje bohaterow ksiazki "Mewy", a bardziej od strony Kostka - troszke momentami nudna, dosc niewiarygodna historia szczescia w nieszczesciu. Dobra - warto przeczytac jesli ktos trafi na ta pozycje w antykwariacie :) lub jesli mama czy babcia ma ja w swojej biblioteczce.

margit | 2010-09-02

moja ulubiona :)

deadboy | 2014-11-03
Przeczytana: 23 października 2014

Pierwszą część tej książki, czyli "Skrawek ziemi" czytałem chyba z 10 lat temu. Książka mimo, że bardzo cieniutka, zachwyciła mnie wtedy i wzruszyła. Nareszcie sięgnąłem po jej drugą część i niestety trochę się rozczarowałem. Napisana jest ona banalnym językiem, historia jest prosta i przewidywalna. Główny bohater - młody chłopiec jest irytujący. Wydaje mi się, że pierwsza część była dokładnie taka sama - po prostu te 10 lat temu tego nie dostrzegałem. Polecam jako szybką lekturę do pociągu.

Karo | 2015-05-11
Przeczytana: 13 maja 2015