Powiedz, że nic mi nie jest

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "NASZE WAŻNE SPRAWY". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
TELL ME I AM OK., REALLY
83-89064-23-5
angielski
Liwia

Życie szesnastoletniej Georgie załamuje się - jej mama znajduje się w szpitalu psychiatrycznym a ojciec nie radzi sobie z sytuacją. Na domiar złego znajomi Georgii uważają ją za dziwaczkę. Dziewczyna zaczyna podejrzewać u siebie chorobę psychiczną.

Książka to porusza chorobę nerwicę, problem bardzo dużo dotyka ludzi, a także młodych.
Opowieść opowiada o szesnastoletniej Georgii, która mama przechodzi załamanie nerwowe, trafia do szpitala psychiatrycznego bardzo poważnie choruje jej choroba postępuje.
Dziewczyna w szkole, uważana jest za wariatkę, za dziwaczkę myślą, że jest taka jak matka.
Georgia zaczyna podejrzewać u siebie chorobę psychiczną, że jest bardzo chora.
Śni się jej sen, że znajduje się w szpitalu gdzie wszyscy mówią o niej szalona.
Wzruszyła mnie ta książka, poruszyła mocno za serce.
Poruszająca, ciekawa literatura dostarczyła mi wzruszeń, mnóstwo emocji wywołała we mnie.
Odebrałam książkę bardzo dobrze, zaskoczyła mnie.

Mia | 2016-02-17

Szesnastoletnia Georgie przechodzi trudny okres w życiu. Jej matka jest w szpitalu psychiatrycznym, a ojciec z niczym sobie nie radzi. Dziewczyna jest pewna, że wariuje jak jej matka. Pewnego dnia Georgie poznaje szaloną Flavię Mott, przed którą się otwiera. Ale czy nie jest za późno?
Moje pierwsze spotkanie z Rosie Rushton zaliczam do zdecydowanie udanych. Autorka idealnie wykreowała bohaterów i opisała uczucia głównej postaci. Fakt, że książka pisana jest z perspektywy Georgie, ułatwia czytelnikowi utożsamienie się z nią. W tej cienkiej książce autorka mówi o tym, jak ważne są zaspokojone u człowieka potrzeby bliskości, miłości, troski i zaufania. Ukazuje też uczucia osób dręczonych w szkole.
Uważam, że "Powiedz, że nic mi nie jest" powinno być lekturą szkolną.

julka | 2015-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 października 2015

Może język nie jest powalający, ale sam temat bardzo dobrze naświetlony,. Nerwica dotyka wielu ludzi na całym świecie, w przypadku chorych rodziców nic dziwnego, że dzieci boją się o swoje zdrowie. Georgia od kąd mama jest w szpitalu staje się bardziej nerwowa,często się wkurza. W klasie jest uznawana za wariatkę i sama w to wierzy. Pozbierać się pomaga jej dopiero Flavia,nowa sąsiadka. Senk był chyba w rozmowie,choroba matki praca taty zarzucają na głowę Georgi wszystko,a brat żyje tak jak chce z dala od problemów.Siła rozmowy jest nieoceniona.

Mystery | 2016-12-20
Przeczytana: 2008 rok