Poezje

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja
Agnieszka

Wybór wierszy noblisty. Pierwsze tak duże wydanie wierszy Miłosza po przyznaniu mu Nagrody Nobla.

Jenny_89 | 2014-01-01
Przeczytana: styczeń 2014

Wydanie "Poezji" obejmuje prawie cały dorobek poetycki Czesława Miłosza z okresu od 1936r. do 1974r, czyli przed przyznaniem mu Literackiej Nagrody Nobla (1980r.). Warto zapoznać się bliżej z twórczością polskiego poety. Część wierszy można łatwo zinterpretować, zrozumieć i odczytać ich głębsze znaczenie. Jednak większość stanowi niemałe wyzwanie przy ich analizowaniu. Miłosz pisze o wartościach, egzystencjalizmie, naturze i jeszcze wielu innych... Podejmuje także tematy związane z filozofią i religią...

Nola | 2014-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2014

14 sierpnia tego roku minie 10lecie śmierci tego autora, a jego poezja nadal "żyje", jest aktualna i niezmienna. Wiersze te to przekrój poczęty od ewolucji awangardowej do tekstów moralizatorskich.

GabrielL Kamiński | 2010-11-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 czerwca 1981

Klasyczne budowanie obrazu i nastroju u Miłosza bierze się z głebokiego przemyślenia idee światowej poezji, szczególnie tej opartej na wiedzy i doświadczeniu świata, jego uniwersalnej wizji "planu człowieka"

LordVaderJunior | 2017-04-29
ManOfTaste | 2017-03-26