Chiński smok w polskiej firmie

Wydawnictwo: Tomeo.pl
978-83-9250-220-3
Chiny, handel, biznes, import
biznes, finanse

Pierwsza w Polsce profesjonalna książka o imporcie z Chin! 160 stron praktycznej wiedzy! Jeśli chcesz importować z Chin, nie możesz nie przeczytać tej książki! 100.000 zł - tyle przykładowo możesz stracić na nieudanym imporcie przez to, że nie przeczytałeś tej książki 200.000 zł - tyle przykładowo możesz zarobić, jeśli odpowiednio przeprowadzisz import z Chin 24,90 zł - tyle kosztuje ta książka (U nas tylko za 19,50 zł!) Nie stać Cię na to, by jej nie kupić! Jeśli jesteś: - pracownikiem działu importu firmy z sektora Małych i średnich Przedsiębiorstw - bezpośrednim importerem z Chin - przedsiębiorcą, który chciałby rozpocząć import z Chin - młodym człowiekiem z głową pełną marzeń, ale bez wiedzy o imporcie to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niej: - jak wyszukać wiarygodnego kontrahenta - jak prowadzić rozmowy handlowe - jak realizować import - jak komunikować się z Chińczykami - jak rozwiązywać mogące się pojawić problemy - jak sprzedawać towar w Polsce i jeszcze kilka innych praktycznych rzeczy. O autorze: Michał łebkowski to doświadczony importer, dziennikarz, biznesmen i twórca serwisu BigChina. zamiarem autora jest wypełnienie luki w polskiej literaturze biznesowej, w której brakowało jak dotąd pozycji dla osób zainteresowanych importem z Chin. Chiny to popularny dzisiaj temat, nie tylko ze względu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, ale także, a nawet przede wszystkim ze względu na fakt rosnącej liczby importerów z Chin. Według Ministerstwa Finansów, liczba importerów z Chin rośnie w tempie ponad 30% rocznie. Obecnie wynosi ponad 15 tys. Spis treści: Wstęp 1. Podstawowe reguły gry 2. Jak wyszukać partnera 2.1. Firmy pośredniczące 2.2. Wyjazd do Chin 2.3. Alibaba.com 2.4. BigChina.pl 2.5. Pozostałe możliwości 3. Jak zrealizować import 3.1. zasady korespondencji handlowej 3.2. Negocjacje 3.3. Dokumenty i formalności, krok po kroku 3.4. Incoterms, czyli międzynarodowe reguły handlu 3.5. Finansowanie importu i sposoby płatności 3.6. Chińska kultura biznesowa 3.7. Problemy 8211, jak sobie z nimi radzić 3.8 Transport z Chin 3.9 Chiński kalendarz 8211, kiedy nie zrobisz interesu 4. Bezpieczeństwo importu z Chin 4.1. Jak sprawdzić partnera 4.2. Kontrola towaru w Chinach 5. Obowiązki importera w gąszczu przepisów 5.1. Certyfikaty 8211, bez nich ani rusz 5.2 Import towarów markowych 5.3 Serwisowanie towaru i procedura uszlachetniania 6. Opowieści importowe 7. Jak działać w Chinach 8. Jak zatrudniać Chińczyków w Polsce 9. Kontakty ułatwiające import z Chin zakończenie Indeks haseł Dane statystyczne i stosunki handlowe z Chinami 8211, opracowanie Ministerstwa Gospodarki

Szczepan Bentyn | 2010-04-22

Jak ktoś chce zacząć importować towary z Chin, muusi kupić tą książkę. Są w niej odpowiedzi na wszystkie jego pytania i informacje niezwykle istotnie, które ciężko znaleźć na własną rękę. Polecam.

Kamila | 2017-03-16
Marcin Sikora | 2016-11-19