Szept płomieni

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Arcane Society (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Sizzle and burn
Szept, płomieni
Ag2S

Ciemne schody, chłodny dotyk poręczy. I szept, pełen furii i nienawiści, rozbrzmiewający w jej głowie niesamowitym echem... Raine posiada niezwykły dar: dotyka przedmiotów i słyszy głosy ludzi, którzy dotykali ich wcześniej. Teraz słowa szaleńca prowadzą ją do piwnicy starego domu. Tam znajduje ranną dziewczynę, niedoszłą ofiarę mordercy. I sama staje się jego celem. Ratunek nadchodzi niespodziewanie - ze strony mężczyzny, tak jak ona obdarzonego osobliwymi zdolnościami. Raine nie wie jednak, że Zack nie odkrył przed nią całej prawdy o sobie...

Karinaaa | 2015-12-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Parapsychiczna moc, tajemnicza zbrodnia i zmysłowe zauroczenie...

Od tej książki ciężko jest się oderwać. Czyta się ją jednym tchem i zanim zdążysz się zorientować kończy się. Sama akcja jest prosta, a na koniec zawsze coś się zdarzy, ale właśnie dlatego tak dobrze się to czyta. Jayne Ann Krentz w swoich książka porusz temat nadnaturalnych zdolności.
Raine ma dar - słyszy głosy ludzi przez dotknięcie przedmiotów i w domu zmarłej ciotki słyszy głos szaleńca prowadzący ją do piwnicy, gdzie znajduje ranną dziewczynę. Rodzina Raine miała tajemnicę i prywatny detyktyw Zack próbuje to odkryć i zaczyna interesować się młodą kobietą. Zack także ma dar jest lustrzaną dziesiątką. Proponuje Raine układ, który ma pomóc jej i jemu. Szybko łączy ich coś więcej, ale sprawy się komplikują, gdy Zacka ktoś próbuje zabić, a Raine natrafia na kawałek filiżanki z którego emanuje złość podpalacza...

marcia | 2012-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Naprawę rewelacyjna jest powieść pod tytułem "Szept płomieni" zupełnie inna jest ta książka od książek, które jak dotąd czytałam. Bardzo podobał mi się pomysł na nadnaturalne zdolności jako jeden z głównych wątków przy czym Jayne Ann Krentz wcale nie zrobiła kolejnej książki (jakich wiele jest na rynku) w stylu "Zmierzchu" nie twierdzę jednak, że ta jest nie wiadomo jak straszna czy coś ale wokół niej jest za dużo szumu i w ogóle.
Serdecznie polecam, ponieważ warto przeczytać tę pozycje gdyż jest tu zarówno wątek miłosny jak i również i to chyba nawet w większym stopniu wątek kryminalny.

myfascinatingbooks | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Cóż mogę powiedzieć - banalne, ale fajne ;)

Shemmer | 2013-06-25

Intrygująca historia. Warto dać się jej porwać na jeden wieczór!

Nina | 2011-03-30
Przeczytana: 30 marca 2011

Ta książka to przede wszystkim ciekawa historia. Przyznam szczerze, że jeszcze się z taką nie spotkałam.Poza dobrą podstawą fabuły była zagadka- uwielbiam je. Trzeba coś rozgryźć, odnaleźć wśród bohaterów sprawcę zbrodni. Świetnie.Nie powinnam się czepiać przerośniętego wątku miłosnego, bo to thriller romantyczny, ale... jakoś nie widzę nic romantycznego w uprawianiu seksu i mówieniu o seksie gdzie tylko się dało to wepchnąć.Lektura nadaje się na wolny dzień, bo można ją wtedy pochłonąć w całości od razu.

Agatia | 2012-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Wciągająca i niebanalna. Z akcentem magii czy też fantastyki, co bardzo lubię :) Do tego szczypta kryminału i duża łyżka romansu - i tak wychodzi bardzo fajna książka.
Jedyny minus - ciągle przewijający się przedrostek "para-", co lekko wkurza.

Magdalena | 2013-12-05
Przeczytana: 27 listopada 2013

Jest to jedna z lepszych książek tej autorki - niebanalna historia, wyraziści bohaterowie, bardzo porządna dawka romansu i fajne zakończenie - to jest to co lubię najbardziej. Świetnie się czyta.

Paulina | 2012-06-13

Moja najukochańsza książka! Czytałam ją już chyba z 4 razy i nie mam jej nigdy dość :]

moniss | 2015-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Raczej przeciętna, czytałam lepsze powieści tej autorki. Wątek romansowy banalny, tak jak i postępowanie zakochanych.
Z plusów? Zdolności bohaterów są interesujące i ciekawie opisane.

Nefra-Nafteta | 2015-01-18
Na półkach: 2015, Przeczytane, Oddane
Przeczytana: styczeń 2015

Przyjemny, lekki romansik z zacięciem kryminalno-paranormalnym :) Do "łyknięcia" w jeden wieczór ;)