Zaczarowane baletki

Seria: Klasyka
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Ballet shoes
Jenny_89

Starszy pan, naukowiec, wielki oryginał, podróżujący po świecie w poszukiwaniu skamielin, tym razem przywozi z podróży... dzidziusia, ocalałego z katastrofy morskiej. Następne wyprawy kończą się przywiezieniem jeszcze dwóch dziewczynek. W ten niecodzienny sposób osierocone dziewczynki zyskują przybranego ojca, który wyjeżdża w kolejną, tym razem wieloletnią wyprawę. Dziewczynki wcześnie rozumieją, że muszą pomóc w utrzymaniu domu i starają się jak mogą. Ich szlachetność i ambicja w połączeniu z pracowitością zostają nagrodzone. Każdą z nich czeka niezwykły los. Przedtem jednak przeżyją mnóstwo perypetii.

Pełna ciepłego humoru opowieść nie znanej jeszcze w Polsce, niezwykle popularnej na świecie, angielskiej autorki książek dla dziewcząt. Powieść ciągle wznawiana, doczekała się ekranizacji.

Paulinka,Pietrowna i Pusia zaczynają uczęszczać do Dziecięcej Akademii Tańca,lecz w pewnym czasie zdają sobie sprawę,że każda z nich chce zajmować się czymś innym.Czy spełnią swoje marzenia i co je czeka w dalszym życiu ?
Powieść opowiada historię trzech dziewczynek adoptowanych przez Dziamaja w wieku niemowlęcym,aż do osiągnięcia przez nie pewnego rodzaju dojrzałości,zarówno fizycznej jak i emocjonalnej.
Ponad wieczny klasyk literacki.Pozycja obowiązkowa dla wszystkich.

Piękna opowieść o przyjaźni, marzeniach i pokonywania swoich słabości. Historia o trzech różnych dziewczynkach, które jako niemowlęta przygarnął pod swój dach starszy pan, naukowiec o imieniu Mateusz. Jest to opowieść pełna ciepła i humoru. Moim zdaniem książka jest o wiele lepsza od adaptacji filmowej.

Kamila96 | 2011-07-31
Przeczytana: lipiec 2011

Jestem zadowolona z książki, a raczej z tego że ją przeczytałam. Historia dziewczynek Fosyl mnie urzekła. Choć były jeszcze małe rozumiały wiele dorosłych rzeczy. Aczkolwiek jestem niezadowolona tym, że tak chaotycznie się skończyła opowieść. Miała nadzieję że będzie jakiś zwrot akcji, no nic. Pod głębszym zastanowieniem polecam tę książkę dziewczętom, które chcą odnaleźć bratnią duszę

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 2009 rok

Czytałam ją dawno temu.
Wzięłam do ręki, tylko dlatego, że w maleńkiej bibliotece na moim osiedlu, jest nie wiele książek, których jeszcze nie czytałam, a ta akurat była jedną z nich.
I byłam zachwycona!
Trzy zupełnie różne dziewczynki, trzy zupełnie różne charaktery, trzy zupełnie różne zamiłowania i talenty.
Przeczytałam tę książkę w jeden dzień, nie mogąc się oderwać. Każdy czytelnik (a raczej czytelniczka) w jednej z postaci odnajdzie siebie - mamy i piękną primabalerinę i mądrą, zakochaną w samolotach i słodką, kochaną, którą chce się tylko przytulić. Wszystkie na swój sposób piękne i na swój sposób wyjątkowe.
I motyw baletu! Świetnie opisany i przygotowany :)
Polecam z całego serca :)

yoursmilinggirl | 2013-12-22

Awww, z tą książką wiąże się tyle wspomnień z dzieciństwa. Czytałam ją razem z mamą jako mała dziewczynka. Naprawdę piękna książka, będą ją czytać mojemu dziecku.

Daria | 2010-12-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka mnie absolutnie urzekła. Jest świetnie napisana i dodatkowo fabuła niezwykle przypadła mi do gustu. Zachwycona jestem każdą stroną i gorąco polecam.

Julia Glesmann | 2011-04-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1998 rok

Książka emanująca ciepłem. Uwielbiam ją czytać w trudnych chwilach- pozwala przenieść się na chwilę w bezpieczne dzieciństwo.

bromba | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Czarowna opowieść z gatunku tych, w których ludzie są uprzejmi, dobrzy i serdeczni, słuchają dzieci i ich marzeń, a te się spełniają wbrew przeciwnościom losu. Bardzo pokrzepiająca lektura (o nieadekwatnym polskim tytule, bo nic nie ma tu z czarów, a suma sumarum również i balet nie stanowi najważniejszego wątku; przeczytana po angielsku) moim zdaniem warta wznowienia

Klaudia Lewandowska | 2016-07-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2016

Moim sposobem na "kaca" po świetnej książce jest sięgnięcie po dziecięcą klasykę, która jest dla mnie dużo cenniejsza, niż jakakolwiek literatura motywacyjna :D To jest tak cudowna opowieść, że po prostu warto poprawić sobie nią nastrój.