Artur i Zakazane Miasto

Tłumaczenie: Anna Trznadel-Szczepanek
Wydawnictwo: Egmont Polska
Arthur et la cite interdite
83-237-2081-9
Luc Besson, Artur, Minimki
Pistacia

Artur, Selenia i Betamesz wyruszają w podróż dookoła Siedmiu Lądów. Muszą odnaleźć dziadka Artura, bo tylko on wie, gdzie jest ukryty skarb, który pozwoli chłopcu pokrzyżować plany pana Davido. Zadanie nie jest łatwe.

Od pierwszego rozdziału autor wprowadza nas w wspaniały świat dwu milimetrowych minimków. W powieści poznajemy Artura, Selenię i jej młodszego brata Batemasza, dostali oni ważną misję uratowania małego świata minimków przed okropnym dyktatorem Maltazarem , ale misja Artura nie polega tylko na uratowania Siedmiu Lądów. Musi on odnaleźć skarb , który ukrył jego dziadek w swoim ogrodzie. Jego odnalezienie pomoże jego babci zachować dom.
Książka pomimo swojego małego rozmiaru przepełniona jest emocjami i niesamowitymi przygodami. W niektórych momentach śmiałam się do łez.
Denerwowało mnie trochę dziecinne zachowanie Artura , ale po za tym wszystko było doskonałe. Książka miejscami nudzi ,ale da się z tym przeżyć.

Magnarry | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Jak zwykle bardzo fajna lektura. :P

Wiórek | 2010-06-06
Na półkach: Serie, Posiadam, Przeczytane

Dobrze czyta się tą książkę...

Patrysja Mero | 2013-10-06
Przeczytana: 21 lipca 2010

To była jedna z moich pierwszych książek fantasy, którą kupiła mi mama od razu po premierze. Była bardzo wciagająca i umilała mi czas. Myślę że idealna dla 4-to klasisty ;D

matra2710 | 2012-12-09
Na półkach: Poszło, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Od pierwszego rozdziału wprowadza nas w wspaniały świat dwu milimetrowych minimków. W powieści poznajemy Artura, Selenię i jej młodszego brata Batemasza, dostali oni ważną misję uratowania małego świata minimków przed okropnym dyktatorem Maltazarem , ale misja Artura nie polega tylko na uratowania Siedmiu Lądów. Musi on odnaleźć skarb , który ukrył jego dziadek w swoim ogrodzie. Jego odnalezienie pomoże jego babci zachować dom.

Książka pomimo swojego małego rozmiaru przepełniona jest emocjami i niesamowitymi przygodami. Jako ,że preferuje książki fantsty i przygodówki czułam się jak w niebie. W niektórych momentach śmiałam się do łez.

| 2010-12-29

Moja ulubiona część przygód Artura, pełna dobrego humoru i zwrotów akcji.
Humor podkreślam, bo ta właśnie część rozśmieszyła mnie najbardzej ze wszytstkich. Są naprawdę śmieszne, komiczne i ironiczne sceny. A księżniczka będzie musiała wkońcu coś wyznać nad... pajęczyną(Ci co czytali-kojarzą o co biega).
Serdecznie polecam!

Eliza | 2012-11-10

Bardzo mi się podobało, tylko żałowałam że nie zaczęłam od 1 części... (jeżeli dobrze pamiętam to nie jest pierwsza). Chciałam obejrzeć bajkę, ale nie mam się kiedy zabrać. Besson jest wyjątkowy - zwłaszcza jego film Leon Zawodowiec

Filemona | 2011-09-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka