Okładka książki Czerwony kościół

sekta
typ
papier
Pistacia
5,08 (48 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Kościół wzniesiono w latach sześćdziesiątych XIX wieku pod kierownictwem wielebnego Wendella McFalla. W swych kazaniach głosił on istnienie Drugiego Syna Bożego – którego zadaniem jest unieważnić wszelkie dzieła Jezusa na Ziemi. McFall pomalował kościół na czerwono, aby przywołać Pierwszego Syna, który pokona swego brata. Lecz gdy duchowny złożył w ofierze dziecko, by poprzeć tym swe grzmiące kazania, jego zbór powiesił go na drzewie przed świątynią…
Przez dwadzieścia lat czerwony kościół stał pusty. Obracając się powoli w ruinę, bywał obiektem halloweenowych wybryków i miejscem akcji opowieści o duchach – w tym jednej o istocie zamieszkującej na dzwonnicy, stworze obwinianym o popełnienie brutalnego morderstwa na kościelnym cmentarzu…
Teraz kościół wykupił Archer McFall, człowiek pragnący uczynić z niego siedzibę swojej Świątyni Dwóch Synów. Gorliwych wyznawców sekty nic nie jest w stanie powstrzymać przed przywróceniem prawowitej chwały Drugiemu Synowi…

[opis wydawcy]

Opinie czytelników
Maciej | 2013-03-06
Przeczytana: 03 marca 2013

4/10 - MOŻE BYĆ.

Kościół znajdujący się w miasteczku Whispering Pines to miejsce o mrocznej przeszłości. W latach sześćdziesiątych XIX wieku Wendell McFall, kaznodzieja miejscowej sekty, zostaje powieszony u jego wrót przez własnych wiernych. Legenda mówi, że duchowny został stracony, ponieważ w akcie szaleństwa złożył w ofierze własne dziecko. Prawie 150 lat później do Whispering Pines wraca potomek obłąkanego kaznodziei, aby ponownie przywrócić blask znajdującej się tam świątyni i wskrzesić zapomnianą wspólnotę religijną. W międzyczasie w okolicy dochodzi do serii brutalnych morderstw, prowadzone przez miejscowych policjantów śledztwo kieruje ich do świątyni odbudowywanej sekty. Jaki związek ze śmiercią kolejnych mieszkańców Whispering Pines ma tytułowy czerwony kościół i legenda o zamieszkującym go Potworze Dzwonu?

„Czerwony kościół” to książka według mnie bardzo nierówna. O ile początkowa jej część wydała mi się całkiem intrygująca i dawała nadzieję na przynajmniej dobry horror,...

Isadora | 2011-01-12
Na półkach: Powieść, Przeczytane, Horrory
Przeczytana: 2010 rok

Właściwie to czuję znużenie podobną lekturą - amerykańska prowincja,miasteczko,w którym od wieków wiedzie prym grupa rodzin posiadająca nieusankcjonowaną,acz niepodważalną władzę,mentalność rodem z czasów pierwszych osadników,nieufność względem obcych,przerażająca legenda związana z miejscowym domem duchów - tytułowym czerwonym kościołem,itd.A wisienką na torcie jest przybycie w to miejsce charyzmatycznej i groźnej postaci - Archera McFalla,potomka owianej ponurą legendą postaci wielebnego Wendella McFalla,założyciela i budowniczego czerwonego kościoła.
Bardzo łatwo nie tyle zjednuje,co opętuje nowych wyznawców - mieszkańców miasteczka,co prowadzi do krwawego finału...

Fabuła wydawałoby się - intrygująca i niebanalna ; jednak zbyt często natrafiam na lektury,w których bohaterowie dają się omotać jakiejś charyzmatycznej i magnetyzującej osobowości ; irytujący w takich przypadkach jest opis ich mentalności i ślepego poddaństwa,tej nieomal psiej,bezkrytycznej wierności,która cechuje jakż...

Iwona | 2013-01-20
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka napisana bardzo plastycznie, działa na wyobraźnie. Na początku trzyma w napięciu, czasami przeraża jednak czytając zakończenie można się bardzo rozczarować (jeśli nie wybuchnąć śmiechem). Książka miała ogromny potencjał, który został zniszczony przez autora w ostatnich rozdziałach.

ataga | 2014-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

W wyniku tragicznych wydarzeń sprzed lat czerwony kościół na lata pozostał opuszczony a wokół niego narosło wiele legend. Jednak po latach kościół zostaje przywrócony do życia pytanie tylko komu służą jego wyznawcy?
"Czerwony kościół" to dziwna powieść trudno określić co sprawia że książka jest słaba może nagromadzenie dziwnych i nie wyjaśnionych zjawisk, nie wspominając o mieszkańcach. I aż trudno pojąć że ludzie są wstanie uwierzyć w każdą bzdurę głoszoną przez fałszywych samozwańczych proroków mamiących ludzi obietnicą zbawienia, dla któego są wstanie poświęcić wszystko co dla nich najważniejsze.

kasia | 2014-10-02
Przeczytana: wrzesień 2011

Kiedy w miasteczku Whispering Pines zaczynają ginąć w makabryczny sposób okoliczni mieszkańcy zostają wezwani - szeryf Littlefrield oraz detektyw Sheila Storie. Śledztwo prowadzi do wzniesionego w latach 60. przez wielebnego Wendella McFalla kościoła, który po powieszeniu go przez wiernych na drzewie za ofiarę z własnego dziecka, stał pusty. Okazuje się jednak, że do miasteczka przybywa krewny Wandella, Archer McFall z misją wskrzeszenia świątyni i nawrócenia wiernych. Policyjna para prowadzi wyścig z czasem, gdyż ofiar co noc przybywa a rozwiązanie tych tajemniczych zgonów nie jest wcale takie łatwe.

Krzysiek | 2013-07-19
Na półkach: 2013, Przeczytane

Książkę czyta się dobrze, nawet można zaryzykować stwierdzeniem, że bardzo dobrze, ale tylko do pewnego momentu. Gdy przeczytałem jakieś 90% książki myślalem, że dam jej 8, lecz ostatnie dwa rozdziały tak mnei załamały, ze niestety nie moge dac wiecej niż 6 a i tak zastanawiałem się nad 5.

Kati | 2012-12-03
Przeczytana: 13 listopada 2012

Skusiła mnie cena - 6zł. Liczyłam, że to będzie mroczny kryminał na tle przerażającej legendy. Czuję się trochę zawiedziona, bo zamiast seryjnego mordercy - psychopaty był demon z piekła rodem. "Czerwony kościół" nie jest wymagającą lekturą. Czyta się ją szybko. Można nią zabić czas w długi wieczory.

Natalia | 2014-01-22
Przeczytana: 20 lipca 2013

Słaba,spodziewałam się czegoś lepszego.
Zawiodłam się na zakończeniu,które myślałam że będzie lepsze, choć nie ukrywam że mimo wszystko koniec skłania do przemyśleń.

winterolmostover | 2011-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Niektórym może się spodoba, niektórym może nie. Mnie bardzo się spodobała. To pierwsza książka tego rodzaju którą przeczytałam i żałuję, że nie ma innych wydań w języku polskim tego autora.
Niestety nie mogę tu umieścic recenzji, ponieważ książkę otrzymałam od innego portalu.
Czytając biografię Scotta Nicholsona, dowiedziałam się skąd u niego takie niesamowite opisy przyrody. Otóż ten człowiek orkiestra pisze również piosenki i wiersze. To tłumaczy poetycki obraz natury w jego horrorze. Polecam. Jako osoba nie lubiąca przedłużających się opisów fauny i flory, tej książce nie mogę zarzucic, że w trakcie nich się nudziłam. Panuje tam niesamowity klimat.

Postaci, mimo iż można zarzucic im miałomiasteczkowośc, są również bardzo dobrze wykreowane.

Fabuła - tu obok głównego wątku można wyszukac ich jeszcze kilka.
Bardzo dobrze nakreślony wątek religijności.
Do przeczytania recenzji zapraszam na mój blog.

Darooo | 2012-05-11

Czerwony Kościół to z pewnością nie jest typowy horror co może być zarówno zaletą jak i wadą. Bardzo mocno wyeksponowany jest wątek religijny. Jeżeli jesteście ciekawi wyniku odwiecznej batalii pomiędzy dobrem a złem polecam przeczytanie książki Scotta Nicholsona. Recenzja: http://ksiazki-recenzja.blogspot.com/2012/04/scott-nicholson-czerwony-koscio.html

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto