Breve historia de la pintura
978-83-61048-34-3
sztuka, malarstwo
sztuka
Pistacia

Historia malarstwa to szczegółowy i wyczerpujący przegląd sztuki malarskiej. Książka ta ukazuje malarstwo od jego początków - malowideł naskalnych - aż po dzieła współczesne; jest więc doskonałym podręcznikiem dla tych wszystkich, którzy chcą zapoznać się z ewolucją sztuki. Jako uzupełnienie załączono kolorowe zdjęcia około 500 obrazów i malowideł ściennych - tak, byśmy nauczyli się patrzeć na malarstwo.

Najważniejsze dzieła każdej epoki są analizowane ze szczególną dokładnością; twórcy książki przyglądają się autorowi, zastosowanej technice, kolorem, tematyce itp. W ten sposób, dysponując wszystkimi parametrami potrzebnymi do prawidłowego zrozumienia dzieła, możemy je poznać w jego globalnym wymiarze.

[opis wydawcy]

Kamil Siekierzyński | 2016-09-18