The War of the Worlds

Okładka książki The War of the Worlds Herbert George Wells
Okładka książki The War of the Worlds
Herbert George Wells Wydawnictwo: William Heinemann Ltd. fantasy, science fiction
William Heinemann Ltd.
1898-01-01
1898-01-01
alien invasion martian invasion human extermination war with aliens

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Boo! Groza na ... Joseph Conrad, Fiod...
Okładka książki Wojna Światów Philippe Chanoinat, Herbert George Wells, Alain Zibel
Wojna Światów Philippe Chanoinat,...

W owym czasie, książka wybitna. Dziś jesteśmy zalewani podobnymi, inspirowanymi historiami. Wyobraźmy sobie, że czytamy "Wojnę Światów" np. w 1900 roku. Większość ludzi zaczyna patrzeć w gwiazdy

Pramatka wszystkich powieści o inwazji obcych, autor świetne wyczuł jak moze wyglądać nasze spotkanie z bardziej rozwiniętym istotami. Odsluchana z prawdziwą przyjemnością

Powieść science fiction wydana 1898r. (w Polsce 1899r.).
Tak w tysiąc osiemset!
Więc trochę się zmieniło to co wiemy i to co może być s-f. Ale co ciekawe to tylko na początku bo z czasem okazuje się, że po inwazji na ziemię to nie ważne czy w XIX czy XXI wieku świat i przeżycie na nim będzie wyglądało podobnie.
Bardzo lubię gdy książka jest dobrze zilustrowana a ta jest i ilustracji jest naprawdę sporo.

I jeszcze jedno bo pewnie niektórym te dwa nazwiska się mylą:
- Herbert George Wells – autor tej książki
- George Orson Welles – twórca słuchowiska z 1938r na podstawie tej książki, które wśród słuchaczy zostało odebrane jako rzeczywisty reportaż inwazji na Ziemię.

Powieść science fiction wydana 1898r. (w Polsce 1899r.).
Tak w tysiąc osiemset!
Bardzo lubię gdy książka jest dobrze zilustrowana a ta jest i...

Tak jak i "Wehikuł casu" tak i ta powieść daje świadectwo swoim czasom. Technologia obcych bardzo podobna do naszej, a sama inwazja odzwierciedla poglądy ówczesne.

Warto jednak po tę książkę sięgnąć, by mieć pogląd, jak od wieku XIX zmieniała się literatura.

Kapitalnie się to czyta. Klasyka podchodząca pod arcydzieło.

Kapitalnie się to czyta. Klasyka podchodząca pod arcydzieło.

Krótko, zwięźle i na temat. Ksiązka-matka wszelkich opowieści o najeździe kosmitów. W dalszym ciągu da się czytać i potrafi zaniepokoić.

Marsjanie atakują ziemie.....
Historia znana z filmu pod tym samym tytułem 100lat wcześniej
było ciekawie

Marsjanie atakują ziemie.....
Historia znana z filmu pod tym samym tytułem 100lat wcześniej
było ciekawie

Klasyka sci-fi. Niesamowite, że pod koniec XIX wieku H.G. Wells stworzył inspirację dla całych pokoleń pisarzy i filmowców w temacie inwazji obcych. Świetnie przedstawiona bezsilność ludzkości w starciu z kosmitami. Jest to chyba jedna z najbardziej prawdopodobnych wizji inwazji i zachowań ludzkich podczas takiej inwazji

Klasyka sci-fi wydana we współczesnym tłumaczeniu. "Wojna światów" jest historią inwazji Marsjan na naszą kochaną planetę Ziemie. Kim są najeźdźcy? Czy ludzkość czeka zagłada? Książka z wydawnictwa Vesper ma świetne ilustrację.

Jedna z najlepszych Sci-fi.
Ilustracje są cudowne.

Jedna z najlepszych Sci-fi.
Ilustracje są cudowne.