Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze

Okładka książki Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze Roger Priddy
Okładka książki Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze
Roger Priddy Wydawnictwo: HarperKids Cykl: Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze (tom 4) Seria: Akademia mądrego dziecka. interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze (tom 4)
Akademia mądrego dziecka.
HarperKids
2023-03-27
2023-03-27
10 min.
kolory dladzieci

„Moje pierwsze” to seria skierowana do przedszkolaków. Dostajemy tutaj publikacje zawierające podstawową wiedzę, wymagające dopasowania różnych elementów, czyli zdecydowanie są to książeczki aktywizujące. W serii znajdziemy „Mój pierwszy zegar”, „Moje pierwsze zwierzęta”, „Moje pierwsze zadania przedszkolaka” i moje pierwsze kolory”. Wszystkie książki są solidne, kartonowe oraz posiadają różne elementy ruchome. W jednych są to okienka, a w innych koła do kręcenia, a czasami połączenie obu tych elementów. Zasada jest ta sama: w określonych okienkach pojawiają się różne rzeczy. Do tego urozmaicenie aktywności pozwala na zaciekawieniu, przedłużaniu koncentracji, a także ćwiczenie motoryki. Obowiązuje w nich zasada zabierania nas w świat bliski dzieciom, czyli zerkniemy w piórników, plecaków, pudełek śniadaniowych, pokoi, domów, a także udamy się na wycieczkę na wieś, nad morze, do lasu. Zawsze wszystkie elementy są podpisane dzięki temu z tymi publikacjami można ćwiczyć czytanie globalne. Proste ilustracje, podstawowe informacje pozwalają na poszerzanie wiedzy. Do tego autorzy zachęcają do wyszukiwania różnych elementów, kręcenie kółkiem i odkrywania prawidłowych rozwiązań. Poszerzanie wiedzy jest tu przy okazji zabawy, zachęcania do różnorodnych aktywności, rozbudzania ciekawości światem. W poszczególnych publikacjach zadania są podobne, ale za każdym razem bazują na innym materiale, dzięki czemu możemy utrwalić umiejętności, przećwiczyć je po raz kolejny.
„Moje pierwsze kolory” to publikacja, w której losowanie (kręcenie kołem) jest punktem wyjścia do odwiedzania kolejnych stron. Możemy oczywiście czytać po kolei, od deski do deski, ale można pójść też drogą losowości i po przerobieniu zadań ze strony pobawić się strzałką i w ten sposób wybrać, czym zajmiemy się później. Taki element zabawy pozwala na ćwiczenie palców. Wśród zadań są ciągi logiczne, tory przeszkód, nietypowe labirynty, wyszukiwanie elementów, układanie par, wyszukiwanie podobieństw. Książka ta świetnie dopełnia. „Moje pierwsze zadania przedszkolaka”, w której także znajdziemy tu informacje o kolorach, eksperymentowaniu z nimi, mieszaniu ich. Wszystko przygotowane w taki sposób, że z powodzeniem można wykorzystać w nauczaniu metodą Montessori: dziecko samo będzie miało okazję sprawdzić, czy dobrze rozwiązało zadanie. Uważam, że te książki zdecydowanie ma potencjał terapeutyczny, ponieważ sporo miejsca poświęcono tu rzeczom znanym dzieciom z ich otoczenia.

Dodaj cytat z książki Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze