AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji

Okładka książki AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji Mirosław Skwarek
Mirosław Skwarek Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2023-12-05
2023-12-05

Książeczka wartościowa dla kogoś kto zamierza działać w Social Media i e-biznesie, dostarcza podstawowej wiedzy w tym inspiracji do wykorzystania sztucznej inteligencji w praktyce.

Pojawienie się ChatGPT od firmy OpenAI
w grudniu 2022 roku zatrzęsło wirtualnym światem. Społeczeństwo podzieliło się na dwa obozy: pierwsi boją się sztucznej inteligencji i twierdzą, że zabierze nam pracę i przejmie kontrolę nad światem zaś drudzy widzą w niej potencjał i możliwość rozwoju.

Dzięki osobom z drugiej grupy cały czas powstają różne materiały na temat AI, są to: webinary, książki, ebooki czy nawet pliki z gotowymi poleceniami dla ChatGPT. Do tej grupy również należy autor niniejszej książki — Pan Mirosław Skwarek.

Myślę, że osoby interesujące się biznesem, marketingiem i sztuczną inteligencją kojarzą tego Pana z Instagrama i Toktoka, albo z webinarów, które organizuje bardzo często. Sama byłam na kilku takich webinarach i to właśnie na nich poznałam Pana Mirka.

W swojej książce autor skupia się na wytłumaczeniu działania i obsłudze ChatGPT oraz programów do generowania grafik takich jak Midjourney. Wspomina również o aplikacjach takich jak: Virtualo AI, descript.com, elevenlabs.io oraz heygen.com.

Autor wyjaśnia, co powinno zawierać dobre polecenie i przedstawia szereg przykładów promptów, które będą skuteczniejsze dzięki zawartym w nich formułom copywriterskim bądź szczegółom odnoszącym się do danej branży.

W książce znajdziemy mnóstwo gotowych promptów, które możemy wykorzystać, wystarczy wpisać swoje informacje np. o produkcie z naszego sklepu, dla którego chcemy stworzyć opis.

Sztuczna inteligencja pomoże nam w prowadzeniu social mediów. Pan Mirosław pokazuje jak z pomocą AI stworzyć kalendarz postów na fanpage i Instagrama. Może ona również przygotować zestaw hashtagów do naszego posta na ig czy też filmiku na Toktoka.

Znajdą tutaj coś dla siebie również właściciele firm, dzięki narzędziom AI będą mogli oszczędzić czas i pieniądze. Teraz będą mogli sami zaplanować lejek sprzedażowy oraz napisać artykuły na bloga. To tylko próbka możliwości, jakie daje AI i tego, co zawiera książka Pana Skwarka.

Książka miała premierę trochę więcej niż dwa miesiące temu, a kilka informacji w niej zawartych już zdążyło się zdezaktualizować. Świadczy to o bardzo szybkim tempie rozwoju AI i programów z nią związanych.

Obecnie mamy dostęp do ChatGPT -4 w wersji płatnej, gdzie możemy już generować grafiki, gdy autor pisał tę książkę, jeszcze nie było to możliwe. Praktycznie z każdym dniem pojawiają się jakieś nowe aplikacje oparte na sztucznej inteligencji, które mogą pomóc nam usprawnić nasze życie.

Jako osoba lubiąca zdobywać nową wiedzę i ciekawa nowych technologii wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę. Po lekturze mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam, a głowa paruje mi od ogromu nowych informacji.

Na pewno będę wracać do tej książki i przeczytam ją nie raz, bo dzięki niej już nie będę musiała się głowić jak skonstruować polecenie, aby otrzymać zadowalającą treść. Jeśli chcecie mieć więcej czasu dla siebie i szybciej oraz w łatwiejszy sposób wykonywać różne zadania polecam Wam zapoznać się z tą książką.

Pojawienie się ChatGPT od firmy OpenAI

📚AI W BIZNESIE 🖋 @miroslawskwarek @wydawnictwo_onepress
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
„AI w biznesie” autorstwa Mirosława Skwarka to zdecydowanie książka, która wywołuje poruszenie w świecie biznesu. Długo oczekiwana publikacja, nie zawodzi czytelników, a wręcz przeciwnie - dostarcza im nie tylko cennej wiedzy, ale także inspiracji do wykorzystania sztucznej inteligencji w praktyce.

Opisując książkę, warto zacząć od samego ChatGPT, który jest kluczowym elementem tej rewolucyjnej technologii. Autor wyjaśnia, jak ChatGPT, będący rodzajem super mózgu, może stać się nieocenionym asystentem w codziennych zadaniach biznesowych. Mirosław Skwarek nie tylko opisuje możliwości ChataGPT, ale również przedstawia konkretnie w jaki sposób można go wykorzystać w różnych branżach i dziedzinach pracy.

Jednym z mocnych punktów książki jest z pewnością praktyczne podejście autora. Nie tylko rozważa ogólne korzyści z wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie, ale także dostarcza konkretnych narzędzi i pomysłów na implementację AI w praktyce. Czytelnik po lekturze nie tylko zyskuje teoretyczną wiedzę, ale również jest gotów podjąć konkretną akcję w swoim biznesie.

Warto też podkreślić, że książka jest zrozumiała nawet dla tych, którzy nie są ekspertami w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jasny i zrozumiały język autora sprawia, że tematy, które dla niektórych mogą wydawać się skomplikowane, stają się przystępne i interesujące.

Omówienie kwestii „zmyślania” przez ChatGPT to kolejny element, który wzbudził w nas wielką ciekawość. Autor nie unika trudnych tematów, a wręcz przeciwnie - stawia pytania dotyczące etycznych aspektów używania sztucznej inteligencji.

Warto podkreślić również praktyczne porady dotyczące nadzoru nad systemem. Autor uczciwie opisuje, że mimo potężnych możliwości sztucznej inteligencji, konieczny jest stały nadzór, aby uniknąć błędnych interpretacji czy sytuacji.

Książka „AI w biznesie" to nie tylko fascynująca lektura, ale także praktyczny przewodnik dla każdego, kto chce zrozumieć i skutecznie wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie. Dostarcza wiedzy, inspiruje do działań i z pewnością zyska uznanie zarówno wśród tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z AI, jak i tych, którzy już są zaawansowani w tym temacie. Bardzo polecamy tą pozycję każdemu kto chce się dowiedzieć czym tam naprawdę jest to AI o którym ostatnimi czasy się tak wiele mówi. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @wydawnictwo_onepress

📚AI W BIZNESIE 🖋 @miroslawskwarek @wydawnictwo_onepress
🔸🔹🔸🔹🔸🔹

Opisując...

Pragnę dziś podzielić się z Wami moimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Al w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji" autorstwa Mirosława Skwarka. Ostatnio wiele mówi się o AI i jej wpływie na biznes, więc ciekawość mnie zżerała, gdy tylko zobaczyłam, że taka książka ukazała się na rynku.

Obawiałam się, że jej treść będzie skomplikowana. Muszę jednak przyznać, że autor niezwykle przystępnie opowiada o tematach, które dla niektórych mogą wydawać się trudne. Książka jest napisana jasnym i zrozumiałym językiem, co sprawia, że nawet jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, to z łatwością zrozumiesz, o co chodzi.

Jednym z głównych atutów tej książki jest z pewnością praktyczne podejście autora do tematu. Opowiada on nie tylko o ogólnych korzyściach z zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie, ale również przedstawia konkretnie, jakie narzędzia mogą być użyteczne w różnych branżach. To sprawia, że po lekturze czytelnik jest gotów podjąć kroki wdrożeniowe w swoim biznesie.

Co mnie osobiście zaintrygowało, to omówienie kwestii „zmyślania” przez Chat GPT. Nie wiem czy wiecie, ale gdy ChatGPT nie ma wiedzy na jakiś temat, to jest w stanie powołać się nawet na słowa naukowca, który w rzeczywistości wcale nie istnie! Co z tym klopsem zrobić? – dowiecie się z tej książki.

Jest to lektura bardzo intrygująca i skłaniająca do refleksji nad tym, co czeka nas za 5.. 10 lat… Trzeba pamiętać, że jest to narzędzie samouczące się, które z każdą sekundą rośnie w siłę. Czy AI zastąpi kiedyś człowieka na niektórych stanowiskach pracy?

Mirosław Skwarek opisuje w swojej książce największe zalety korzystania z ChatGPT. Udowadnia na praktycznych przykładach, że można go wykorzystać do różnych celów, począwszy od obsługi klienta, a skończywszy na tworzeniu treści na bloga dla wędkarzy. To naprawdę wszechstronny asystent, który może usprawnić wiele procesów w firmie. Kolejnym atutem jest szybkość reakcji ChatGPT. W porównaniu do tradycyjnych metod np. komunikacji z klientem czy obsługi zapytań, sztuczna inteligencja działa praktycznie natychmiast. Jest to ogromna zaleta, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie czas to pieniądz. Skwarek podkreśla jednak, że traktowanie ChatGPT jak wyszukiwarki Google na sterydach jest błędem, a podczas korzystania z niego, każdy otrzymany tekst powinniśmy zweryfikować, czy na pewno jest on zgodny z prawdą.

Jednym z głównych minusów, które autor uczciwie opisuje, jest właśnie potrzeba stałego nadzoru nad systemem. Sztuczna inteligencja, w tym ChatGPT, jest potężna, ale czasem może źle zinterpretować pytania czy sytuacje. Trzeba konkretnie wiedzieć jak sformułować pytanie, by otrzymać satysfakcjonującą nas odpowiedź. W książce omówiona została nie tylko kwestia pisania treści, ale również tworzenia ilustracji, co może zaciekawić niejedną osobę, która prowadzi własne social media.

Podsumowując, "Al w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji" to lektura, którą polecam absolutnie każdej osobie, zainteresowanej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przez wzgląd na sporą dawkę wiedzy i naprawdę przystępną formę podania, książkę oceniam na 9/10.

Obawiałam się, że jej treść będzie skomplikowana. Muszę jednak...

Książkę można streścić na 2 stronach A4. Zdecydowanie nie polecam.

Książkę można streścić na 2 stronach A4. Zdecydowanie nie polecam.

Kto się bo AI, ten chodzi i biadoli, a kto chce skorzystać - czyta książkę Mirka, wdraża jego porady i zaczyna wymiatać w każdej dziedzinie, jaką się zajmuje. Ja tak zrobiłam i polecam. To praktyczna i konkretna książka - czytasz i od razu możesz wypróbować, co AI może zrobić dla Ciebie. A może naprawdę dużo, to wręcz rewolucja. Współczuję osobom, które tego nie rozumieją/nie chcą zrozumieć, bo za chwilę zostaną daleko w tyle.

• Biblioteka w Tarnowie
  • Przeczytane 2024
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji