Mounted Archers of the Steppe 600BC-1300AD

Okładka książki Mounted Archers of the Steppe 600BC-1300AD Antony Karasulas, Angus McBride
Okładka książki Mounted Archers of the Steppe 600BC-1300AD
Antony KarasulasAngus McBride Wydawnictwo: Osprey Publishing Ltd. Seria: Elite [Osprey] historia
historia
Elite [Osprey]
Osprey Publishing Ltd.
2004-09-23
2004-09-23
historia wojskowości Mongołowie Tatarzy Scytowie Sarmaci Wielki Step koczownicy

Okładka książki Samuraje Anthony J. Bryant, Angus McBride
Samuraje Anthony J. Bryant, ...
Okładka książki Romes Enemies (3): Parthians & Sassanid Persians Angus McBride, Peter Wilcox
Romes Enemies ... Angus McBride, Pete...

Ciekawy pomysł - próba wrzucenia do jednego worka wielu ludów koczowniczych (Kimmerów, Scytów, Sarmatów, Hunów, Awarów, Chazarów, Węgrów, Pieczyngów, Kumanów, Turków, Mongołów, Tatarów...) z różnych epok do jednego worka i wyciągnięcia pewnych wniosków wspólnych dla każdego z nich. Jak się okazuje, mimo różnic chronologicznych i etnicznych (były to zarówno ludy irańskie, tureckie, mongolskie i nie tylko),jest ich całkiem sporo. Z wojskowego punktu widzenia najważniejsze to wytrwałość na trudy, odwaga, okrucieństwo, mistrzostwo w posługiwaniu się łukiem i w jeździe konnej. I zasadniczo, o tym jest ta książka. Żaden z wymienonych w niej ludów nie może zostać uznany za "głównego bohatera" - jest nim łuk, koń i step. Wszystko inne, włączając rys historyczny, zostało przedstawione po macoszemu.

• Historia wojskowości
  • Historyczne bitwy (MON/Bellona),Pola bitew (Inforteditions),Wielkie bitwy historii (Osprey) i inne takie

Dodaj cytat z książki Mounted Archers of the Steppe 600BC-1300AD