Wilk, psy i ludzie

Wydawnictwo: PWW
6 (58 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-87571-77-6
dygasiński, adolf, wilk, psy, ludzie,

Gdzieś w głębokiej głuszy nad Narwią rozgrywa się historia małego wilczka Buty, zabranego z lasu i sprzedanego ludziom. Wilczek wzrasta w gospodarstwie wiejskiego nauczyciela. Szybko pojawiają się pierwsze kłopoty: nieporozumienia z krewniakami psami i awantury z ludźmi z sąsiedztwa o skradzione kaczki, indyki... Buta odkryje przyjaźń dzięki małemu samotnemu chłopcu o imieniu Laksender.

klaudiabla2 | 2011-06-25
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Niedługo wakacje, a ja zaczynam czytać lektury. No, ale co ja na to poradzę. Książka opowiada o wilku Bucie, którego wychowuje pewien nauczyciel. Rzecz dzieje się w nadnarwiańskiej wsi, jest tu kilka zabawnych sytuacji, a książka kończy się tak jak przewidziałam. Smutnie. Jest napisana trochę starszym językiem od współczesnego, ale mi w ogóle to czytania nie utrudniało. Co mnie urzekło to wspaniałe opisy przyrody, które bardzo lubię. Książka opowiada tym jak nauczyciel i reszta wsi próbuje zmienić wilka. To im się nie udaje. Tak samo jest z człowiekiem. Choćbyśmy nie wiem jak bardzo próbowali kogoś zmienić, w określonych sytuacjach wyjdzie na jaw jego prawdziwa natura. Książka pokazuje nam też czym jest prawdziwa przyjaźń i czy może ona wystąpić pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem.

Patrycja Walczak | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

MEGA opowiadanie! Nie za długie, wzruszające i godne polecenia!

malena | 2017-03-07
Violetta | 2017-01-23