Znam Twój sekret

literatura młodzieżowa
Wydawnictwo ZielonaSowa
2023-05-31
2023-05-31

Bardzo ciekawa i wciągająca książka. Podczas czytania tworzyłam swoje własne teorie. Szczerze sama myślałam że to wicedyrektorka zrobiła to wszystko,i byłam szczerze zdziwiona że to nie ona.

Znakomita książka dla młodzieży, może od 13 lat?czyta się ją lekko, akcja żywa, są wartości i elementy detektywistyczne. Polecam tym, którzy nie sięgają chętnie po książki!

Czerwień okładki i kontrastujący z nią złowrogi biały napis przykuwają uwagę, obiecując emocjonującą lekturę. Nie zwodzą na manowce, bo powieść od razu wciąga w wir intrygi trudnej do rozwikłania, pełnej napięcia, poczucia zagrożenia i niejasności.

Czworo bohaterów: Owen, Gemma, Ally i Todd, których z pozoru więcej dzieli niż łączy, zostają wciągnięci w niebezpieczną intrygę, której sensu i celu nie znają i nie rozumieją. Jedno jest pewne – szantażysta nie przebiera w środkach, a na szali stoi ujawnienie ich sekretów, które mogą zniszczyć im życie… Ciągłe poczucie zagrożenia, nurtujące pytania, wyścig z czasem i walka z sumieniem, gdy przychodzące rozkazy każą łamać zasady i prawo – emocje te silnie oddziałują na czytelnika, który wstrzymując oddech podąża za uczniami szkolnymi korytarzami by wykonać kolejną wyznaczoną przez szantażystę misję, jednocześnie próbując odkryć jego tożsamość.

„Znam twój sekret” Daphne Benedis-Grab to wciągająca powieść akcji. Brawurowo skonstruowana fabuła, bohaterowie o odmiennych charakterach zmuszeni do współdziałania, zaskakujące zakończenie i poruszane trudne tematy – to elementy, które ją wyróżniają. Autorka wplata w fabułę wątki dotyczące znęcania się nad uczniami, zamiatania problemów pod dywan, problemów rodzinnych, pierwszych miłości, przemocy. Dosadnie pokazuje też, że każdy nosi inny bagaż doświadczeń i mierzy się z innymi problemami, ale nie do nas należy ocena czy danych sekret jest istotny czy nieistotny. Pokazuje, że nigdy tak naprawdę nie wiemy, co skrywa druga osoba.

Powieść wciąga, angażuje i trzyma w napięciu. Nie zdradzę Wam jak się kończy, kim był szantażysta i czy odkrył sekrety Owena, Gemmy, Ally i Todda. Ale zachęcam, aby samemu poszukać odpowiedzi na te pytania.

• Do biblioteki
  • Młodzieżowe