Okładka książki Ogarnąć czas. 25 sposobów na produktywność dla wiecznie zajętych i dorosłych z ADHD Risa Williams
Risa Williams Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
The Ultimate Time Management Toolkit
Publicat
2023-05-17
2023-05-17
Krzysztof Krzyżanowski
czas produktywność

„Ogarnąć czas” to napisany przez Risę Williams poradnik zawierający całe mnóstwo praktycznych narzędzi, które pomagają przeorganizować swój czas. Dzięki temu człowiek zyskuje szansę na osiąganie wyznaczonych celów oraz znalezienie motywacji do działania. Zawiera w sobie liczne tabele, arkusze do ćwiczeń oraz szczyptę neurologicznej teorii.
Mimo to, książka napisana jest prostym językiem dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie - myślę, że okaże się cudowną pomocą ułatwiająca codzienne życie osób z ADHD lub tych którzy z ADHDowcami mają co czynienia 😉 (a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mają trudności z organizacją swojego czasu 😊)

Mimo to, książka napisana jest...

Ta książka jest rewelacyjna. Różni się znacząco od wielu bzdurnych poradników tym, że autorka podaje nam sposoby, które mamy przekuć na własny sposób. Absolutnie wspaniała!

Autorka to ceniona licencjonowana terapeutka kliniczna, która specjalizuje się w zagadnienia związane z czasem oraz łagodzenia stanów lękowych.

Książka w konstruktywny sposób uczy nas zarządzać czasem w oparciu o nurt poznawczo-behawioralny. Ten poradnik ma za zadanie znaleźć motywację, pomóc w osiągnięciu celów i zmniejszyć stres związany z organizowaniem swojego czasu. Ta książka nie tylko pozwala ci zwolnić, co wygospodarować więcej czasu przez racjonalne jego zarządzane. Nie są tutaj zwarte tylko suche fakty, ale też przydatne porady, zadania i rytuały, które pomogą w lepszym, bardziej poukładanym, życiu. W takim gdzie będziesz miał czas na pracę i na odpoczynek.

Książka oczyści głowę i zaznajomi cię z hierarchią wartości. Podpowie co zrobić z niezrealizowanymi zadaniami oraz jak rozwiązać problem z listami rzeczy do zrobienia. Powie też o porannych i wieczornych rytuałach oraz o technikach ugruntowujących.

Wszystko jest opisane przystępnym i łatwym językiem, co więcej ta książka ma też duże walory wizualne, a to za sprawą Jennifer Whitney, która stworzyła przepiękne ilustracje, jeszcze bardziej porządkują wiedzę umieszczoną w poradniku.

Dziś chciałabym przedstawić bardzo ciekawy poradnik „Ogarnąć czas” wydanych przez Publicat, autorstwa Risy Williams.
Doskonała pozycja dla osób zapracowanych, tych, którzy mają za dużo na głowie, aż wreszcie dorosłych z ADHD oraz tych, którzy po prostu mają od zawsze problem z zarządzeniem własnym czasem. Ja jestem jedną z takich osób, dlatego z ciekawością sięgnęłam po tą pozycję. Pracując zawodowo z klientami, mając szeroki kontakt z drugim człowiekiem mam wrażenie że brak wolnych chwil to domena naszych czasów. Kiedy ludzie narzekają do mnie że nie mają na nic czasu, jakże świetnie ich rozumiem.
Autorka, która jest terapeutką kliniczną pokazuje nam możliwość organizacji w takich sposób, by przy okazji ograniczyć stres, który zwykle występuje u osób, które na co dzień nie dają rady z tym tematem.
Mam nadzieję, że dzięki tej książce wdrożę w swoje życie chociaż część z 25 sposobów na produktywność.
Książka napisana jest prostym językiem, ale nie brakuje w niej tzw: szczypty neuronauki, która pozwoli bardziej zrozumieć procesy zachodzące w ludzkim umyśle.
Książka poszeregowana jest na rozdziały, a do każdego z nich mamy ćwiczenia, które od razu zmuszają nas do wdrożenia w życie nowych nawyków, a nie tylko przeczytanie suchych informacji, o których łatwo zapomnieć. Autorka uczy zabieganego czytelnika jak przewartościować sobie zadania do wykonania. Nauczy nas planować, bo bez tego życie niejednokrotnie jest jednym dużym chaosem. Nie braknie tu motywacji do działania. Mnie szczególnie zauroczył i zmotywował rozdział poświęcony liście z różnościami. W załączeniu cudowny obrazek o małych krokach, na widok, którego się uśmiecham. Gdzieniegdzie dodane są proste, wesołe obrazki, które na pewno niejednokrotnie wywołają uśmiech na twarzy czytelnika.

Kilkanaście lat temu nie zwracałam uwagi na upływający czas. Większość mojego czasu zajmowała edukacja, a dni znacząco się od siebie nie różniły. Obecnie żyję w ciągłym niedoczasie. Różne sprawy do załatwienia niejednokrotnie nakładają się na siebie do tego stopnia, że przydał by mi się sobowtór. Czas pędzi jak szalony, a ja próbuję go gonić, dzieląc swoją uwagę pomiędzy pracę, rodzinę i własne pasje.
Uczę się odpowiednio swój dzień planować, zarządzać tym co ważne i ważniejsze.
Pomaga mi w tym poradnik "Ogarnąć czas. 25 sposobów na produktywność dla wiecznie zajętych i dorosłych z ADHD" Risy Williams od Wydawnictwo Publicat
Autorka na przykładzie własnych doświadczeń oraz wieloletniej pracy z pacjentami, w tym także z dorosłymi z ADHD, stworzyła pakiet pomocy ułatwiający efektywniejsze zarządzanie czasem. Składa się on z różnych metod, które mogą nam posłużyć w lepszej samoorganizacji, szybszej realizacji celów czy też minimalizacji stresu, jaki na co dzień mam towarzyszy.
Na kartach tej książki znajdziemy podpowiedzi w jaki sposób możemy m.in.:
- zmierzyć intensywność zadań do wykonania,
- rozgrzać swój mózg, by uniknąć dekoncentracji,
- przygotować listę zadań do zrobienia,
- zrobić użytek z rytuałów,
- stawić czoła frustracji.
Teoria łączy się tutaj z praktyką, gdyż każdy rozdział zawiera kilka praktycznych ćwiczeń, ułatwiających wdrożenie danego zagadnienia w życie.
Moim zdaniem ta książka jest interesującą propozycją dla osób chcących zmienić organizację swojego dotychczasowego życia. Mnogość podanych metod i strategii pozwala wyszukać odpowiednie dla siebie rozwiązania.
Polecam serdecznie! Przeczytajcie, bo warto!

To przydatny poradnik dla wszystkich zabieganych osób. Autorka Risa Williams przedstawia w nim sposoby na zarządzanie czasem tak, aby osiągać swoje cele i zmniejszyć stres związany z organizacją czasu. Autorka jest licencjonowaną terapeutką kliniczną, która praktykuje w Los Angeles i specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania czasem oraz zwalczania stanów lękowych. Treści zawarte w tej książce powstały na bazie terapii poznawczo-behawioralnej i treningu uważności. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś przydatnego, co ułatwi mu wykonywanie codziennych obowiązków. Pomysły przedstawione w książce są godne uwagi zapracowanych osób. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/ogarnac-czas-25-sposobow-na.html

Wszyscy narzekamy na brak czasu. Żyjemy w pośpiechu czując, że życie przecieka nam między palcami. Stawiamy przed sobą mnóstwo zadań do wykonania a potem popadamy we flustrację, jeśli czegoś nie zrobimy. Czy można jednak ogarnąć czas?

Autorka tego poradnika oddaje w nasze ręce praktyczne rozwiązania, które pomogą nam się zorganizować, znaleźć motywację i realizować wyznaczone cele. Wskazówki znajdą tutaj osoby, które są wieczne zajęte i mają wrażenie, że "dreptają" w miejscu jak również dorośli, którzy podejmują próby zapanowania nad ADHD. Znajdziemy tu 25 metod, które powstały w oparciu o terapię poznawczo - behawioralną czy trening uważności. Napisana jest przejrzyście, z humorem a każdy rozdział zakończony jest arkuszem ćwiczeń.

Po przeczytaniu zmienicie swoje podejście do czasu a jeśli żyliście do tej pory w chaosie, spojrzycie na ten aspekt życia z całkiem innej perspektywy. Osobiście jestem dość uporządkowana ale zdarzają mi się wpadki, więc zabrałam z tej książki kilka cennych wskazówek i będę je wcielać w życie.

Ogarnąć czas Risy Williams to świetna pozycja dla wiecznie zabieganych ludzi. Znajdziemy w niej 25 sposobów na lepszą organizacje czasu i większą produktywność.

Z miłą chęcią przeczytałam tą pozycję. Okazuje się że nie świadomie sama korzystałam z niektórych z tych trików. Lubię wyciskać z czasu 100% wydajności aby minimalizować czas 'pracy' i mieć więcej czasu na odpoczynek i czytanie książek.

Ogarnąć czas jest napisane w sposób prosty i absolutnie rozumiały dla każdego. Podaje rozwiązania gotowe do użytku. Widać że autorka zna się na tym temacie. Urzekła mnie prostota sposobów zwiększenia produktywności serwowanych przez Rise Williams. Chętnie będę ją polecać dalej 😊😊😊

Wspomnieć należy także o ilustracjach Jennifer Whitney, którymi okraszona jest cała książka. Bardzo ciekawe, nadają wyrazistości książce.

Czas, poczucie jego braku i myśli, że wrócę do czegoś/zadbam o coś w mitycznym wolnym czasie towarzyszą mi nieustannie 😉 Odkąd zostałam mamą moje życie zmieniło się w kołowrotek, który jednak zwyczajnie lubię i ciągle chcę czerpać z niego pełnymi garściami.

Efekt jest taki, że wszystkiego dzieje się dużo i czasem trudno to ogarnąć, zapanować nad tym naszym małym chaosem i dograć.

Książka, którą chciałam dziś Wam polecić sprawdzi się każdemu, kto chce zapanować nad swoim czasem.

"Ogarnąć czas. 25 sposobów na produktywność dla wiecznie zajętych i dorosłych z ADHD" to zbiór narzędzi, które pomogą w organizacji życia i osiąganiu celów.

Autorka w bardzo przystępny i logiczny sposób opisuje narzędzia, które sprawdziły się w jej praktyce lekarskiej a także życiu prywatnym. Miernik intensywności zadań, dźwignia zmiany biegów, kodowanie kolorami, kompas intencjonalny czy deska surfrustringowa to niektóre z nich.

Każdy rozdział zawiera dokładny opis narzędzia, przykłady jego zastosowania, historie z życia wzięte czy zadania pomagające wdrożyć narzędzie w naszej codzienności.

Co jakiś czas znajdziemy tam także ciekawostki obrazujące jak fantastycznie funkcjonuje ludzki mózg w postaci anegdot ("szczypta neuronauki").

To ciekawa i dobrze napisana książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie: koncentrację, organizację, motywację. Część proponowanych narzędzi jest mi dobrze znana, inne chętnie przetestuję. I jestem absolutnie przekonana, że i Wam jakieś przypadłoby do gustu.

Czy doskwiera Wam frustracja spowodowana tym, że macie za mało czasu?

Macie wrażenie, że czas ucieka Wam przez palce, a Wy nie możecie odhaczyć wszystkich punktów z Waszej listy rzeczy do zrobienia?

Sięgnijcie po tę książkę.

Autorka podsuwa praktyczne rozwiązania, które mogą pomóc zorganizować czas, znaleźć motywację, zrealizować cele. Autorka pomoże "rozciągnąć czas", aby znaleźć radość w obowiązkowych zadaniach. Techniki zarządzania czasem okazują się łatwe do zastosowania w codziennym życiu. Autorka pomaga też osobom z ADHD uporać się z problemem wykonania tych działań. Znajdują się tutaj bardzo ciekawe arkusze do ćwiczeń. Możecie też przygotować własny harmonogram zadań. Dowiecie się też jak możecie rozgrzać swój mózg, by rozgrzać szare komórki. Spodobał mi się rozdział, w którym opisane jest jak można zorganizować się. Autorka uświadamia nam, że nie warto zaczynać dnia od stresu, bo to nie wpływa pozytywnie na nastrój na resztę dnia. Znalazłam tutaj też fajny pomysł z dziennikiem, ale czego on dotyczy nie zdradzę Wam. Przekonajcie się sami.
Moim zdaniem ta książka to must have dla każdego zapracowanego i zestresowanego człowieka, który nie może poradzić sobie z zarządzaniem i wykorzystaniem swojego czasu.

Koniecznie przeczytajcie.

Rewelacja!

Polecam!

Czy doskwiera Wam frustracja spowodowana tym, że macie za mało czasu?

Sięgnijcie po tę książkę.

• Poradniki
  • Popularnonaukowe