Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę

Okładka książki Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę Risa Williams
Risa Williams Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
The Ultimate Anxiety Toolkit
Publicat
2022-02-09
2022-02-09
Sergiusz Lipnicki, Urszula Szymanderska
lęk psychologia autohipnoza terapia węwnętrzny krytyk wewnętrzna narracja

Idealny poradnik - rzeczowy, zrealizowany według konkretnej koncepcji. Nic się nie wyklucza, widać, że zawartość i cel zostały przemyślane.

Zawiera definicje działania lęku, które zostały sprowadzone do prostych równań zapadających w pamięć oraz rzeczywiste metody, które mogą być pomocne przy przerywaniu pętli lęku.

Polecam!

Krótko i na temat. Do tego prosto i konkretnie podane sposoby jak sobie radzić, gdy "pętla lęku" zaciska się na szyi.

Na temat zagadnienia lęku powstało już wiele publikacji, książek, ale czy były one skuteczne w 100% bądź nie mieliśmy, okazję się przekonać czytając je.

Najlepiej czyta mi się te książki, w których autorzy sami doświadczyli na sobie poczucia lęku i odczuwali, ten trudny stan przed wykonaniem trudnych zadań zdobywając przy tym do tego zgromadzoną z literatury przedmiotu sprawdzoną wiedzę i umiejętnie stale korzystając z niej.

Odbieram dzięki temu na samym autora wówczas pozytywnie, bo droga, jaką on przechodzi, mając, na sobie w myślach ciężar lęku łatwa do pokonania łatwa z reguły nie jest. On w tym momencie pełni podwójne role: pisarza i jego odbiorcy pacjenta analizując przypuszczalne jego odpowiedzi, kiedy to na co dzień pracuje jako terapeuta.

Książkę autorstwa Pani Risy Williams pt.'' Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę'' czytałam z największą przyjemnością, gdyż z każdym zamieszczonym w niej zagadnieniem poznawałam tajniki wiedzy, których nie dostrzegałam, przeżywając lęk od środka.

Nie każdy sposób na likwidację lęku daje nam gwarancję, że on całkowicie zniknie, lecz dzięki opisanym przez autorkę dobranych w rozdziałach zagadnieniach i ćwiczeniach można podjąć próbę pozwolenia sobie na dokonanie zmiany, abyśmy czuli, się lepiej myśląc, pozytywnie unikając przy tym negatywnego myślenia, od którego tak wiele zależy na każdym etapie życia codziennego.

Najbardziej podoba mi się to w tej książce, że autorka potrafi nawiązać doskonały kontakt ze swoim czytelnikiem i zauważalne jest to, że czuje się w tej roli bardzo dobrze.

Elementami dodatkowymi na, które zwróciłam, również są wykonane ilustracje autorstwa Pań Jennifer Whitney i Amandy Way.

Warto podkreślić to, że zostały nadane nowe nazwy zagadnieniom, które nie są nam wcześniej znane, a są one umieszczone w rozdziałach.

Ujęły mnie również skonstruowane przez autorkę arkusze do ćwiczeń, zadawane trafne pytania, które stanowią i ilustrują to, co tkwi naprawdę w nas i dzięki temu możemy określić, jaki jest obecny nasz stan umysłu, w którym się znajdujemy pod wpływem działania lęku.

Po głębszym zapoznaniu się z tą książką poczujemy, że warto było ją przeczytać, bo zawarte w niej pojęcia, zagadnienia opracowane są bardzo dobrze pod względem merytorycznym, jak i tym praktycznym.

Dzięki temu, że autorka książki dzieli się tym, co dla niej samej jest ważne w doświadczeniu, jej osobistych uwag stanowi całościowy wartościowy przekaz opisany z użyciem języka zrozumiałego oraz czytelnej czcionki.

Książka ta składa się z 5 rozdziałów.

Wydawnictwu Publicat dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pani Risy Williams pt.'' Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę''.

Warto przeczytać ten poradnik.

W dzisiejszych czasach, w których coraz mniej osób sięga po książki poradnik " Rozbroić lęk" Risy Willimas wydany przez Wydawnictwo Publicat jest pozycją wartą przeczytania.
Lęk odczuwany jest przez ogromną liczbę różnych osób, bez względu na doświadczenie. To normalne ,że ludzie odczuwają lęk, strach przed tym co może się wydarzyć.
O szkodliwości lęku nikogo nie trzeba przekonywać widząc, jak stremowany aktor czeka na pomoc suflera lub analizując podawane w prasie, telewizji, mediach społecznościowych wiadomości, głównie te złe.
Precyzyjny harmonogram radzenia sobie z lękiem zawarty w tej publikacji pokaże Odbiorcy jak zadbać o swoje samopoczucie, samoocenę.
Karty pracy nauczą filtrować wiadomości, nie brać wszystkich informacji do siebie, zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Zaletami publikacji są:
- prosty język
- mała ilość stron (144 str.)
- większa czcionka ,która nie męczy wzroku
- krótkie i ciekawe tytuły rozdziałów sprawiają, że po zakończeniu czytania każdego z nich odczuwamy satysfakcję i chęć “a może jeszcze jeden przeczytać,
skoro krótki?” co wciąga nawet osoby nie zainteresowane psychologią i ciekawostkami z zakresu neuronauki wyjaśniającymi działanie opisywanych metod.
- kreatywne ćwiczenia i ilustracje pomagają osiągnąć wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę

Bardzo polecam tę książkę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. To przyjemna lektura pozwalająca zrozumieć lęk, opanować niepokój i zmniejszyć stres.

@animos_inspiracje

O szkodliwości lęku nikogo nie trzeba...

Dla kogo jest ta książka?
📚 dla zapracowanych - jest bardzo przejrzysta, faktycznie rozpisana jest sposobami - przez co nie musimy jej czytać od „deski do deski”
📚 dla zestresowanych - tytułowy lęk odnosi się bardziej do stresu niż zaburzeń lękowych
📚dla terapeutów, psychologów, pedagogów - z uwagi na wiele ćwiczeń książka będzie pomocna do pracy z klientem - ćwiczenia są w większości oparte na założeniach podejścia poznawczo-behawioralnego
📚dla zmotywowanych- jeśli chcecie sobie pomóc - to jest świetne narzędzie
Dla kogo nie jest ta książka?
📕 dla osób z zaburzeniami lękowymi - tutaj potrzebna jest wizyta u psychiatry i porządna psychoterapia - książka może być jedynie dodatkiem
📕dla osób z zaburzeniami osobowości (raczej) - myślę, że uproszczona forma ćwiczeń raczej rozdrażni takiego czytelnika niż zachęci - mówię to z doświadczenia pracy z PD. Tutaj najważniejsza jest długoterminowa psychoterapia.
📕dla osób z psychozami- tutaj głównie terapia lekami i wsparcie psychologiczne, ani terapia ani samopomocowe książki.
Bardzo dziękuję Wydawcy, że w stopce zamieścił informację, że info. z książki nie zastąpią psychoterapii. To bardzo ważne ❤️

Dla kogo jest ta książka?

Autorką tego poradnika jest psychoterapeutka, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z lękiem i stresem. Risa Williams stworzyła 25 sposobów radzenia sobie z niepokojem, które opracowała m.in. na podstawie terapii poznawczo-behawioralnej i treningu uważności.

Może brzmi to trochę poważnie i naukowo, ale generalnie autorka wyszła z założenia, że nie da się odczuwać lęku w sytuacjach, kiedy czujemy radość. Niby proste i logiczne, ale narzędzia które nam proponuje rzeczywiście pozwalają zamienić lęk na pozytywne odczucia.

Książka jest napisana w sposób bardzo lekki i przystępny, ale jednocześnie rzetelny. Anegdoty z życia autorki, przykłady z pracy terapeutycznej i trafne porównania przeplatają się tutaj z prosto podaną wiedzą psychologiczną. Bardzo spodobały mi się ramki zatytułowane "szczypta neuronauki" 💜

Każdy rozdział to inny obszar nad którym będziemy pracować - stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość. Do poszczególnych rozdziałów przypisane są konkretne narzędzia i gotowe arkusze do wypełnienia.

Bardzo podoba mi się, że ćwiczenia są szybkie do wykonania, konkretne i odnoszące się do prawdziwego życia.
Zdecydowanie chce się z nich korzystać! Książka liczy zaledwie 140 stron, ale napakowana jest użyteczną i życiową wiedzą.

Przeczytałam już trochę lektur na temat lęku, a ta zdecydowanie dołącza do moich ulubieńców!

Ocena: 8/10 ⭐

Ależ to była świetna książka! Wspierająca, ciepła i niesamowicie kreatywna! Sposoby na zachowanie wewnętrznego spokoju i równowagi.

Czytałam z ołówkiem w ręku i co chwilę zakreślałam jaką myśl, którą chciałabym zapamiętać na dłużej. Jest to pozycja do której na pewno będę wracać. Po inspirację, po słowo otuchy i wsparcia czy po przypomnienie sobie ćwiczenia, które ma pomóc mi w znalezieniu wewnętrznego spokoju.

Dla wszystkich zmagających się z lękiem i wysoko wrażliwych bardzo polecam :)

Przyznam szczerze, że czytanie ostatnimi czasy idzie mi opornie, ale ta książka została przeczytana w mig z wielu powodów.
Ma świetną czcionkę, która jest czytelna, ja osobiście lubię większe litery, bo przy mniejszych męczą mi się oczy.
Od przeczytania pierwszego słowa czuć niezwykłe ciepło, zrozumienie i wsparcie, a tego zwykle nam brakuje.
Dla mnie to mega sprawa, bo czyta się przyjemnie, szybko i tak jakby rozmawiało się z dobrą przyjaciółką.
Naprawdę wow!
Celem książki jest pokazanie jak można radzić sobie z lękiem, a autorka tłumaczy to bardzo konkretnie i przede wszystkim prostym językiem.
Sposobów w książce jest cała masa, a dodatkowo co kilka stron są karty pracy.
To są tylko 144 strony do przeczytania, ale ilość wiedzy w niej zawartej jest ogromna.
Dla nas, lękówców i nie tylko, to pomocna książka, bo to zbiór całej wiedzy na temat radzenia sobie z lękiem.
Znalazłam wiele rzeczy, których już uczyłam się na swojej terapii.
Polecam!

Dla mnie to mega sprawa, bo...

Bardzo dobry i praktyczny poradnik, świetne przykłady i ćwiczenia do pracy własnej. Polecam każdemu, któremu bliski jest ten problem

• Psychologia
  • Poradniki
  • Depresja
  • • 🚭 Poradniki

Risa Williams Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę Zobacz więcej