Kawka. Pająk Mokoszy.

Okładka książki Kawka. Pająk Mokoszy. Adam Kaczmarczyk
Okładka książki Kawka. Pająk Mokoszy.
Adam Kaczmarczyk Wydawnictwo: JACKDAW - Adam Kaczmarczyk Seria: Kawka fantasy, science fiction
Kawka
JACKDAW - Adam Kaczmarczyk
2023-03-22
2023-03-22

Okładka książki Obiata. Antologia słowiańska Silke Brandt, Aleksandra Dobies, Krzysztof Dzieniszewski, Grzegorz Gajek, Michał Jankowski, Adam Kaczmarczyk, Agnieszka Kuchmister, Małgorzata Lewandowska, Monika Maciewicz, Graham Masterton, Karolina Mogielska, Tadeusz Oszubski, Olaf Pajączkowski, Jacek Pelczar, Kalina Sucharska, Katarzyna Wierzbicka, Zeter Zelke
Obiata. Antolo... Silke Brandt, Aleks...

Fantastyka w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. A książka Adama Kaczmarczyka jest tego najjaśniejszym wyrazem. Historia stworzona przez autora zabiera nas do świata, z którego nie będziecie chcieli wyjść. Wkraczając do niego, przygotujcie się na fantastyczne doznania. Obrazy tworzące się w Waszej wyobraźni, sprawią, że Wasze czytelnicze serce zakocha się w historii półelfki Mojmiry. Po przeczytaniu tej książki zapragniecie jeszcze więcej. A jest ku temu okazja bowiem „Kawka. Pająk Mokoszy” to pierwszy tom.
Adam Kaczmarczyk zasługuje na najwyższe noty, na słowa uznania. Nie tylko ze względu na historię, która w pełni nas pochłania, lecz również za dbałość o formę wydania książki. Twarda oprawa, piękna okładka, mapa ilustrująca świat, do którego wkraczamy oraz rysunki. To wszystko działa na naszą wyobraźnię. To wszystko sprawia, że lektura tej książki, to nie tylko zaproszenie do fantastycznego świata, lecz również prawdziwa czytelnicza przygoda. To wręcz czytelnicza uczta dla miłośników gatunku, którą z ekscytacją będą celebrować. Takie książki, to prawdziwe dzieło. „Kawka. Pająk Mokoszy” to bez wątpienia książka z wysokiej półki, z ambitną historią oraz charakterystycznymi bohaterami. Dlatego też z zachwytem, radością, wręcz dumą mogę napisać, że Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje. A teraz tę książkę na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek plasuje.
Warto dodać, że Adam Kaczmarczyk książką „Kawka. Pająk Mokoszy” debiutował w bardzo dobrym stylu, wysoko stawiając poprzeczkę pisarzom tego gatunku. Stworzył świat, który zachwyca, wykreował bohaterkę, która zdobywa czytelnicze serce, zarysował historię, która mocno wpada do naszych czytelniczych serc. Myślę, że taki start autora do świata fantasy, jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.
Półelfka Mojmira jest bohaterką tej historii. Od najmłodszych lat uczyła się walki karabelą, poznawała magiczną wiedzę. Pewnego dnia stanęła przed wielką próbą, która była dla niej możliwością otwarcia nowej drogi. Czy jednak Mojmira zdoła odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Zwłaszcza że zło i nienawiść płynąca z serca cesarza Jonmungardu dadzą o sobie znać.
Jeśli jesteście miłośnikami mitologii słowiańskiej, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Znajdziecie w niej to wszystko, co Was fascynuje. Czytając tę książkę, wkroczycie do średniowiecznego świata, który zachwyca, a sposób w jaki zrobił to Adam Kaczmarczyk jest po prostu mistrzowski. Aż dziw, że jest to debiut, ponieważ, taki poziom tworzenia fantastycznego świata osiągają pisarze z dorobkiem. Zatem mogę stwierdzić, że Adam Kaczmarczyk ma niebywały talent, którym debiutuje w mistrzowskim stylu. Ta książka to ważny głos w polskiej literaturze fantasy. Głos, który powinien zaistnieć na międzynarodowej arenie.
Myślę, że ta książka jest nieliczną z tych, po które sięgniecie ponownie po kilku latach, by ponownie wkroczyć do świata Mojmiry. Ja koniecznie zapisuję tę książkę w katalogu „do ponownego przeczytania”. Warto poznać tę historię. Warto ugościć tę powieść w swojej domowej biblioteczce, dzięki czemu wzbogaci się ona o wartościową, fantastyczną książkę, która rozbudzi Wasze czytelnicze emocje. Autor wciągnął mnie od pierwszej chwili, a z każdą kolejną stroną doprowadził moje emocje do temperatury wrzenia. Jeśli chcecie poczuć emocje, które i ja poczułem, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Nie ukrywam, że poznając historię zapisaną na kartach „Kawka. Pająk Mokoszy” czuć wielkie serce autora do fantasy. A więc historia ta płynie z serca i wyobraźni Adama Kaczmarczyka. Panie Adamie CHAPEAU BAS!!!
Jeśli czytając książki, szukacie elfów, szermierskiego fechtunku, walki karabelą, czy magicznej wiedzy, to nie musicie szukać daleko. Wszak w literackim świecie ukazała się książka „Kawka. Pająk Mokoszy” która zaspokoi Wasze fantastyczne, czytelnicze emocje. Zatem czytajcie i ekscytujcie się!!!
Książka dostępna jest na profilu autora Kawka

Opis i grafika tej książki obiecywały coś innego, zawiodłam się. Jednocześnie lubię opowieści o elfach, dlatego ta ocena.

• Nowości 2023
  • Chcę przeczytać bez legim
  • Konkursy
  • Słowiańskie
  • Baaardzo chcę przeczytać

Dodaj cytat z książki Kawka. Pająk Mokoszy.