Maluch poznaje. Ja i moja rodzina

Okładka książki Maluch poznaje. Ja i moja rodzina Rita Dudkowska
Okładka książki Maluch poznaje. Ja i moja rodzina
Rita Dudkowska Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Maluch poznaje. interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Maluch poznaje.
Zielona Sowa
2022-08-10
2022-08-10
48 min.
rodzina wakacje zwierzęta

Piękna, mądra edukacyjna książeczka rodzaju picture book , dla dzieci w wieku żłobkowym.

Seria ukazała się dosyć niedawno na rynku wydawniczym. Książki poświęcone są różnym dziedzinom jak dom i podwórko, przyroda wokół nas, poznawanie własnego ciała.
Ta akurat charakteryzuje dziecku rodzinę .

Dzieci poznają co to jest rodzina i jakie są jej rodzaje tzn. są rodziny wielodzietne 2+ 4 dzieci i więcej, z jednym dzieckiem, dwoma, trzema, bezdzietne, nieraz dziadkowie wychowują dzieci zamiast rodziców, może mama sama opiekować się dziećmi lub sam tata, czasem jedno z rodziców bywa niepełnosprawne na wózku.

Moje osobiste zdanie jest takie, że ewidentnie brakuje mi tu rodziny patchworkowej, o której aż się prosi ,żeby wspomnieć.
Jak również można by też przedstawić , że istnieją tęczowe rodziny.
Może ktoś się ze mną nie zgodzić, ale uważam ,że nawet małe dziecko powinno powoli zapoznać się z LGBT i uważać wszystko to za coś normalnego, by w przyszłości społeczeństwo nie zostało podzielone.

Poza tymi drobnymi uwagami, w moim przekonaniu książka jest w porządku.

Przedstawiono wygląd rodziny ze względu na wzrost, wielojęzyczność, zróżnicowany ubiór, na osobiste predyspozycje hobbystyczne.
Pokazano ,że każde dziecko inaczej spędza czas z rodzicami, z rodzeństwem, z dziadkami.
Przedłożono jeszcze dalszych członków rodziny i krewnych.
Ukazano w jaki sposób powstaje drzewo genealogiczne i jak je można namalować.
Zwrócono uwagę na rodzaje zamieszkania rodzin jak budownictwo wielorodzinne, domki jednorodzinne, szeregowe itd.
Podkreślono rolę zwierząt w rodzinie.
Omówiono po co jest rodzina, wspólne posiłki, rodzinne święta, czas spędzany razem, gry i zabawy wspólne, obowiązki, emocje towarzyszące oraz wielkie wakacje.

Na końcu książeczki znajdziecie czyste miejsce w ramce, gdzie dziecko może namalować swoją rodzinę.

Książeczka zawiera piękne kolorowe ilustracje przy każdym rozdziale z tekstem.
Wspólnie czytajcie, analizujcie, oglądajcie obrazki, narysujcie własną rodzinę czy drzewo genealogiczne.
Dziecko może też próbować opowiedzieć jak wyobraża sobie różnorodność rodzin.
Każdy bowiem człowiek jest inny i należy to uszanować.

Kochajmy się naprawdę, szanujmy, próbujmy zrozumieć od najmłodszych lat, żeby nigdy nikt nie musiał powiedzieć w przyszłości ,że z rodziną wychodzi się najlepiej na fotografii.
Obojętnie jaka by ta rodzina nie była, to oparta jest zawsze na miłości.
A miłość wszystko zwycięża, wszelkie bariery.

Ta akurat charakteryzuje dziecku rodzinę .

Dzieci poznają co to jest rodzina i jakie są jej rodzaje tzn. są rodziny...

• Dziecięce
  • Edukacyjne