Miłość na pograniczu

Okładka książki Miłość na pograniczu Agnieszka Olszak, Joanna Postój
Okładka książki Miłość na pograniczu
Agnieszka OlszakJoanna Postój Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-01-24
2023-01-24

Okładka książki Ta jedna noc Joanna Postój, D. S. Wojciechowska
Ta jedna noc Joanna Postój, D. S...
Okładka książki Skruszone serce Agnieszka Olszak, Joanna Postój
Skruszone serce Agnieszka Olszak, J...
Okładka książki Chcę Cię naprawić Agnieszka Olszak, Joanna Postój
Chcę Cię naprawić Agnieszka Olszak, J...

Lubię czytać opowiadania, ponieważ nie zawsze mam czas na przeczytanie pełnej książki i takie historie świetnie się sprawdzają. Alicja to studentka, która lubi świat zewnętrzny, życie towarzyskie oraz studenckie i koca Alberta. Za to Albert to dość zamknięty w sobie mężczyzna, który wydaje się kochać Alicję ogromna miłością… Tylko czy na pewno?
Polecam wam tę historię, abyście sami się przekonali jak bardzo można kochać, ale czy przypadkiem ta miłość nie krzywdzi jednego z partnerów? Czy nie sprawia, że jedno ucieka, a drugie goni za czymś, czego nie ma? To naprawdę świetna historia, gdzie czytelnik podejmuje decyzje, kto jest w tym związku jest pokrzywdzony, a kto tym co krzywdzi… Przeczytajcie i przekonajcie się sami.
Zakończenie zostawiło mnie z rozczarowaniem i mam nadzieje, ze zostanie napisany ciąg dalszy, który pozwoli poddać zachowanie bohaterom dogłębnej analizie czy był to toksyczny związek czy naprawdę wielka miłość?

Polecam wam tę historię,...

Albert i Anita to młodzi ludzie studiujący. Są parą od roku na początku układało im się bardzo fajnie, ale ostatnio zachowanie Alberta się zmieniło, stal się bardzo zazdrosny, chciałby aby cały wolny czas jego dziewczyna spędzała tylko z nim.
Chorobliwa zazdrość jest kiepskim doradcą w związku, niszczy go, powodując tylko kłótnie, wymyślone insynuacje. Historia pokazuje nam jak Albert ma mało wiary w siebie i uczucie które go łączy z Anitą. Kocha ją, ale cały czas jest niepewny, podejrzliwy i bardzo zazdrosny. Czy chłopak postara się zmienić i zawalczyć o swoją dziewczynę?
Czy może na to już jest za późno i poddał się? Jak ta historia się zakończyć? Mam nadzieję, że autorki planują kontynuację tego opowiadania bo to zakończenie, no jak tak można zostawić czytelnika z jedną wielką niewiadomą? Kochane ja się pytam kiedy ciąg dalszy? 😈 😈
Polecam wam bardzo przeczytać tą historię
Opowiadanie przeczytane na legimi

Cześć kochani. Ta historia była mega ciekawa i koniecznie polecam przeczytaj ją, bo warto.

Miłość Na Pograniczu. Autorki. Joanna Postój. Agnieszka Olszak. @wydawnictwomagiaslow.
Ta historia naprawdę mnie zaciekawiła. Anita i Albert. Byli parą. Niestety, przez złe zachowania Alberta, który był o nią chorobliwie zazdrosny, a w obecności znajomych nawet pobił Kacpra, wszystko zaczęło się sypać. Opowiadanie krótkie, ale warte uwagi. Chcesz wiedzieć, co się dalej działo? Moja ocena to: 1000/1000 punktów. Polecam przeczytać.
Pozdrawiam serdecznie. 💗

Historia nie należy do łatwych, bo tematy jakie są tam poruszane zaintrygowały mnie na tyle, by przeprowadzić analizę. Ukazanie związku młodych ludzi, gdzie jedna strona jest tą toksyczną, to temat, który się przewija jednak nie jest rozwijany.

Manipulacje drugiej osoby, wzbudzanie współczucia, poczucia winy, żalu i co najgorsze wpieranie, że to miłość. Nie kochani to nie jest miłość, a próba kontroli nad drugą osobą.

Autorki bardzo dobrze ukazały świat, w którym jest oprawca i ofiara, z tym, że oprawca w sposób emocjonalny oraz poprzez manipulacje próbuje wpoić ofierze, że to ona jest oprawcą.

Niestety wiele związków tkwi w tak trudnej sytuacji, nie zdając sobie sprawy w jak bardzo toksycznym związku żyją. Cieszę się, że autorki poruszyły ten temat, jednak liczę na to, że napiszą do tego ciąg dalszy, bo zostawiają czytelnika z dużym mętlikiem w głowie.

Polecam serdecznie historię, która daje do myślenia, nie tylko nad własnym postępowaniem, ale również nad tym, czy sama nie tkwi w takiej relacji.

Czytacie opowiadania? Czy wolicie powieści?

Ja czytam to i to.

Niedawno przeczytałam opowiadanie "Miłość na pograniczu".
Napisały je dwie autorki, to debiut dziewczyn.
Poznamy Anitę oraz Alberta, studencką parę, która lubi imprezować, a przynajmniej Anita. Albert woli wspólny czas spędzać razem w zaciszu, przez co między nimi dochodzi do zgrzytów.

Ta para była niedojrzała, autorki doskonale to pokazały. Albert chorobliwie zazdrosny o swoją dziewczynę doprowadza do kłótni, która niesie za sobą poważne konsekwencje.

Czegoś mi tu brakowało...
Mam bardzo mieszane uczucia po przeczytaniu ich historii. Niby poruszony został temat z jakim spotykamy się nie raz w życiu codziennym, ale ...brakowało tego czegoś.

Autorki posiadają przyjemny styl, całość czyta się bardzo szybko.

Zakończenie niejednoznaczne...jakby planowana była kontynuacja...

Czytacie opowiadania? Czy wolicie powieści?

Ja czytam to i to.

Niedawno przeczytałam opowiadanie "Miłość na pograniczu".
Napisały je dwie autorki, to debiut dziewczyn.

Ta para była...

Anita i Albert to studencka para, która darzy się uczuciem. Towarzyska dziewczyna pragnie spędzać czas z przyjaciółmi, natomiast chłopak jest domatorem.

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają i uzupełniają, niestety w tym przypadku dołącza jeszcze chorobliwa zazdrość o partnerkę.

Czy ta para ma szansę być razem? Czy będą w stanie pokonać irracjonalną zazdrość?

Debiut autorek, który porusza ważny temat zazdrości w związku, jak to wpływa na osoby, ale również jakie może nieść za sobą konsekwencje.

Czy ta para ma szansę być razem? Czy będą w stanie pokonać irracjonalną...

To historia Alicji i Alberta. Od jakiegoś czasu tworzą związek, w którym nagle coś zaczyna się psuć. Alicja chciałaby prowadzić normalne, studenckie życie: chodzić na imprezy, spotykać się z przyjaciółmi. Tymczasem zaborczy chłopak woli zostawać w domu, tylko we dwoje. Czy uda im się pogodzić różnice? Czy wybuchowy charakter chłopaka nie zniszczy związku? Przekonajcie się sami...
Mam mieszane uczucie po lekturze tego opowiadania. Czegoś mi w niej zabrakło. Nadaje się jako wstęp do dłuższej opowieści - zakończenie byłoby według mnie idealnym punktem wyjścia dla świetnej historii. Samo - jakoś do mnie nie przemówiło. Mamy tu dwoje młodych ludzi, którzy tkwią w toksycznym związku, a każda próba porozumienia kończy się kłótnią. Bohaterowie są nieco niedojrzali i podchodzą do związku roszczeniowo - przynajmniej ja to tak odebrałam.
Opowiadanie czyta się szybko, nawet dość ciekawi, jak skończy się ta historia. Co prawda styl jest nieco do poprawki (szczególnie razi zbyt dużo powtórzeń),ale wszystko jest do dopracowania i wierzę, że następne książki będą już tylko lepsze. A historia Alberta i Alicji aż prosi się o ciąg dalszy.

Czekam na ciąg dalszy...

Czekam na ciąg dalszy...

• Magia Słów
  • Mojego autorstwa
  • Przeczytane#2
  • Do recenzji
  • Nowości 2023

Dodaj cytat z książki Miłość na pograniczu