Dziecko ulicy

Wydawnictwo: Hachette Polska
The Street Kid
literatura faktu
mad28

Jest to przejmująca opowieść o losach dziecka porzuconego przez matkę i oddanego pod opiekę psychopatycznego ojca. Maltretowana przez rodzica i zaniedbana przez macochę, Judy Westwater musiała radzić sobie sama od wczesnego dzieciństwa. Gdy miała 12 lat, uciekła z domu i błąkała się po ulicach Johannesburga. Brudna, schorowana i skrajnie wycieńczona postanowiła, że jeżeli przeżyje, w przyszłości pomoże bezdomnym dzieciom.

Paulita | 2019-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2019

Dotrwałam do 70 strony.
Jest to ponoć prawdziwa historia. Początek zaczyna się od wspomnień 2-letniej dziewczynki...Ciekawa jestem czy można mieć tak szczegółowe wspomnienia z wieku dwóch lat???
Historia zapewne wzruszająca ale jak na mój gust trochę przerysowana.

Piotr Zogała | 2019-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2019

SickSense | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Smutna i momentami przytłaczająca historia Judy Westwater. Osobie, której w dzieciństwie nic nie brakowało ta opowieść wydaje się wręcz oderwana od rzeczywistości. Niestety jednak takie rzeczy dotyczą dużej liczby dzieci. Można tylko podziwiać autorkę i bohaterkę tych przykrych zdarzeń w jednym za wytrwałość i ogromną siłę już od najmłodszych lat, a także, że obecnie sama angażuje się w pomoc "dzieciom ulicy". Sama książka ciekawa, napisana prostym językiem. Dla mnie była to po prostu dobra lektura, dająca także dużo do myślenia. Polecam.

Sandri | 2017-03-09

Czytając tą książkę nie mogłam wyjść z podziwy nad siłą charakteru Judy. Życie obeszło się z nią okrutnie, przez całe dzieciństwo nie miała oparcia w nikim. Żyła marzeniami, radziła sobie z kolejnymi ciosami i z każdej tej sytuacji wychodziła obronną rękom. A w momencie kiedy uporała się z przekornym losem znalazła w sobie pokłady miłości w stosunku do innych dzieci krzywdzonych na co dzień. Jest to postać warta podziwu i poznania.

Majka | 2016-12-17

druga najlepsza książka zaraz po "ukarana". przepiękna lecz trudna

Ola | 2016-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Kolejna świetna książka z tej serii. Nadal nie potrafię pojąć tego, jak te dzieci są traktowane i jacy muszą być ludzie, którzy ośmielają się nazywać ich rodzicami. Ogromny szacunek dla Judy, że mimo tak okropnie ciężkiego dzieciństwa, którego w zasadzie dzieciństwem nazwać nie można, potrafiła zawalczyć o swoje życie.

MoniS | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Wstrząsająca, poruszająca, nie dająca się zapomnieć historia miałej dziewczynki której siła i wola przetrwania jest warta podziwu.
Bardzo wciąga mimo że serce się ściska z bólu i współczucia podczas czytania. Ogromnie przykre jest to, że jest tysiące dzieci, które spotyka taki lub podobny los: porzucone przez rodziców, odepchnięte, zapomniane, krzywdzone lub wogóle nie zauważane. Ich cierpienie jest nie do zmierzenia. Serce się kraje.

Karrolaajna | 2016-05-05

Świat widziany najpierw oczami dziecka, a później już dorosłej osoby, która jest traktowana jak zabawka przez rodziców.

diablesse | 2015-10-09
Przeczytana: 01 października 2015

Wstrząsająca historia. Przerażający jest fakt, że to może dziać się naprawdę.

sibidilla | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

Smutna i poruszająca serce historia samotnej i nieszczęśliwej dziewczynki, która od wczesnego dzieciństwa sama musi umieć o siebie zadbać. Walczy z głodem, brudem, zimnem i stara się być kimś innym niż jest (bo do tego zmuszają ją otaczający ją ludzie). Mimo wielu przeciwności losu Judy nie poddaje się i pomimo strasznej samotności stara się doznać chociaż odrobinę szczęścia.