Teraz mogę wszystko. Część II

Okładka książki Teraz mogę wszystko. Część II Natalia Popławska
Okładka książki Teraz mogę wszystko. Część II
Natalia Popławska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Teraz mogę wszystko (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Teraz mogę wszystko (tom 2)
Novae Res
2022-10-14
2022-10-14

Czy ja kiedyś mówiłam, że uwielbiam kiedy mam drugi tom do czytania od razu? Tak też było w tym przypadku i dzięki temu nie zwariowałam.

Druga część losów Molie i jej adoratorów jest jeszcze mroczniejsza ,pikantniejsza niż wcześniejsza. Tym razem nasi bohaterowie pokazują pazurki, a ich losy są bardziej skomplikowane niż myślisz. Mamy tutaj idealnie wykreowany trójkąt miłosny, z którego nie wszyscy wyjdą wygrani, bowiem Molie musi wybrać, ale czy jej decyzja będzie słuszna, przemyślana? Tutaj fabuła ma więcej zwrotów akcji przez co jest bardziej drapiezniejsza i emocjonalna . Patrząc na oba tomy ten jest zdecydowanie lepszy i czyta się go wyśmienicie. Autorka wykreowala mocnych bohaterow ,którzy mimo iż są całkowicie przeciwnymi biegunami przyciągają się jak magnez tworząc mieszankę wybuchowa. Mogę śmiało napisać, że znalazłam w tej pozycji wszystko czego oczekuje od książki . Przyjemnie spędziłam z nią czas i zdecydowanie wam ją polecam. Jednak żeby zrozumieć tom 2 koniecznie musisz zacząć od pierwszego.

Nie mogłam się doczekać kiedy skończę czytać. Nie mam w zwyczaju porzucać książki w trakcie, no chyba, że jest nad wyraz tragiczna. Ta nie była. Aczkolwiek nie powalała na kolana.
Ozy był fajnym gościem, za to Bastien i Mady byli męczący i niezdecydowani. Najbardziej bohaterka. Skakała pomiędzy braćmi jak młoda sarenka. A do tego księżna Cheryl.. komediodramat, w tym ironicznym sensie.
Szkoda, bo styl pisania mi się bardzo podoba, a gdyby ich historia była bardziej poukładana i spójna byłoby extra.
A tak jest mega przeciętnie.

„Teraz mogę wszystko” #T2 to niesforna kontynuacja perypetii niszczycielskiego trójkąta uczuć. 💥 Tym razem autorka postawiła na kapryśną karmę… która krąży wokół bohaterów, wystawiając im wysokie rachunki za najdrobniejsze błędy. 😎 Oczywiście nie zapominajmy, że jest to nadal romantyczna historia, która oczarowuje dziką mieszanką subtelności z pikanterią. 😈 Bez dwóch zdań oślepiające nakręcanie się, niszczycielskie emocje, kłamstwa i wyrachowane manipulacje… Tutaj miłość, która tak jak może dać szczęście, tak potrafi odebrać wszelki rozsądek. 😄 Mady to wciąż zalotna wojowniczka, zawzięcie walcząca o swoje marzenia. Humorzasta i szalenie nakręcona kobieta, która nie umie oprzeć się czarowi braci Molie. 😱 Z kolei, tak jak Ozzy błyszczy swoim buntowniczym podejściem do życia, tak Bastien prze do przodu, by zdobyć swój cel, łamiąc najdrobniejszy opór. Panowie, ponownie zaskakujom wybrankę swoim zachowaniem, przyprawiając o szybsze bicie serca. 🙈 Wbrew rozsądkowi, to właśnie Bastien jest moim ulubionym bohaterem, a jego złożony charakter i mroczna natura – uderza do głębi. ❤ Podsumowując w powieści króluje nieczysta walka o miłość, prowadzona przez kreatywnych bohaterów. 🔥

Warto zauważyć, że tak jak w pierwszym tomie zachowanie i przeszłość bohaterów, była owiana tajemnicą, tak tutaj ukazuje się prawdziwa twarz i fascynacje opętanych silnymi emocjami. 👍 Pogmatwana i wielowątkowa historia, w której tak jak w życiu bywa, nie ma pełnego monopolu na #happyend. Autorka umiejętnie żongluje uczuciami i losami bohaterów, splatają ich losy w coraz to bardziej niebezpieczne labirynty uczuć. Jak dla mnie jest to poruszająca serce - lektura o zawirowaniach miłosnych, jakie wywołuje gorączka uczuć. 🤩

Romans... Tak erotyczny, a zarazem pikantny... Owszem jeśli Twoje serce jest oddane jednemu mężczyźnie a nie dwojgu. Na domiar pecha są braćmi!

Ocena: 7/10

#terazmogęwszystko2 #książki #romans #erotyka #bookoholic #bookstagrampolska #bookphotography #booklover #ksiazkanaweekend #ksiazkanawieczor #czytamirecenzuję

Bardzo się cieszę, że tę serię mogłam przeczytać książka po książce. Nie musiałam czekać na kontynuację. Zakończyłam jedną i od razu brałam się do drugiej. Zarówno jak przy pierwszej i przy tej bawiłam się dobrze. Co prawda tutaj tematyka odbiegała troszkę od realnych wydarzeń natomiast była dobra!
Nadal pozostajemy w strefie romansu głównej bohaterki z dwoma mężczyznami jednak z jednym z nich zakończy znajomość. Zakończy ją dość burzliwie a pozbieranie się mentalnie po tym fakcie będzie dość trudne. W moim odczucia ta część jest troszkę trudniejsza. Dochodzą tutaj głębsze uczucia oraz emocje. Jest skupiona głównie na przeszłości głównej bohaterki oraz na tajemnicach jakie za sobą niesie. Wnioski to w książkę nieco tajemniczości ale i dozę niepewności co do dalszych wydarzeń. Podobało mi się to ponieważ nie było tutaj tak słodkiej atmosfery jaka była w pierwszym tomie. Zauważyłam także że główna bohaterka bardziej skupiła się na relacjach z córką, na tym na czym jej zależało. Trochę odeszła od swojego dobra natomiast pokazała że stara się być dobrą matką.
Skandal wywołany przez jednego braci niesie za sobą wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, dzięki czemu całość wydaje się jeszcze bardziej dynamiczna.
Patrząc całościowo na te dwa tomy wydaje mi się że ten drugi był nieco lepszy. Bardziej dopracowany, bardziej emocjonalny i dynamiczny. Podobało mi się to. Wpłynęło to na szybkość czytania a uwierzcie mi obie książki pożarłam.bardzo szybko !:) Myślę że będą się Wam podobać natomiast musicie je czytać jedna po drugiej. Jeśli zaczniecie od tej części to niestety nie będziecie za bardzo wiedzieć o co tutaj chodzi. Całe szczęście mogłam czytać je jedna po drugiej a nie musiałam czekać na kontynuację jakiś czas :) polecam !:))

Ocena: 7/10

Bardzo się cieszę, że tę serię mogłam przeczytać książka...

Upojna noc zakończona upokorzeniem to dopiero początek problemów, jakie pojawią się zarówno z w życiu Madelaine, jak i Ozy'ego. Kobieta postanawia całkowicie się odseparować i to nie tylko od niego, ale również od drugiego z braci. Postanawia skupić się na sobie i swojej córeczce. Jednak Bastien nie odpuszcza. Jest na tyle uroczy i uparty, że Madeline zaczyna „pękać”, a on pomału wraca do jej życia. Kobieta zaczyna mu ufać, nie wiedząc, jaki tak naprawdę jest i jaki ułożył sobie plan.
Rodzina Moile ma wiele sekretów, które pomału wychodzą na światło dzienne, wiele zmieniając. Co takiego zostaje odkryte? Jak to wpłynie na życie tej trójki - Mady, Ozy'ego i Bastiena? Czy Mady i Bastien stworzą z sobą stabilny związek? Czy to naprawdę koniec między Mady i Ozym?

Tom pierwszy podobał mi się tak bardzo, że kiedy autorka ogłosiła nabór na patronów tomu drugiego, zgłosiłam się z wielką przyjemnością. Pani Natalia obdarzyła mnie zaufaniem i dzięki temu mam przyjemność wziąć tę książkę pod swoje skrzydła. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na moją recenzję, miałam niemałe oczekiwania i bardzo się cieszę, że autorka im wszystkim sprostała.
W książce mamy kontynuację historii Mady, Ozy'ego i Bastiena. Czytało się ją dość szybko, z dużym zainteresowaniem. Akcja dość sprawnie poprowadzona, z momentami, w których autorka dość mocno mnie zaskoczyła, tym co się działo. Historia wywoływała we mnie emocje, czasem się śmiała, czasem miałam w oczach łzy.

Bohaterowie pozostali ciekawi, dobrze wykreowani. Niestety tym razem nie zdradzę wam więcej, niż możecie wywnioskować z zarysu historii. Powiem tylko tyle, że cała trójka wywoływała we mnie emocje i to bardzo różne.

„Teraz mogę wszystko. Część II” to według mnie świetna książka, którą z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/11/terazmogewszystkoczesc2wydawnictwonovaeres.html

Czy życie kończy się po trzydziestce? Zdecydowanie nie. Jeśli nie wierzycie, Madeleine z przyjemnością wam to udowodni. Kobieta postanowiła żyć pełnie życia i spełniać marzenia oraz pragnienia.

Niestety życie to nie tylko to co dobre i kolorowe, czasem wpisane są w nie rozczarowania. Tak jak nic z Ozym która okazała się dla niej gorzka lekcja. Zraniona postanawia skończyć z braćmi Moile, ale czy to będzie takie proste?

Przekonana zgadza się dać jeszcze jedna ostatnia szansę. Będzie to rozsądna czy naiwna decyzja?

Emocje, rodzinne sekrety, pragnienia, rozczarowania. W życiu Madeline wiele się dzieje I nie można się nudzić czuwając jej perypetie.

"Teraz mogę wszystko" tom II to kontynuacja losów Mady, Ozy'ego i Bastiena. Pierwsza część zakończona była w takim momencie, że odliczałam dni, aby przeczytać kontynuację.

To co lubię w tej serii i co wspominałam przy opinii do tomu I to fakt, że autorka przedstawia nam dojrzałą, atrakcyjną kobietę, matkę i rozwódkę w jednym. Uwielbiam kiedy odbiegamy od klasycznego obrazu idealnej kobiety, koniecznie dziewicy bez dziecka i bez bagażu doświadczeń. Mady jest inna. Mimo potrzeby miłości i namiętności jej córka jest na pierwszym miejscu. I to dodawało tej historii prawdziwy, realistyczny smak.

Dwóch braci, dwa zupełnie inne charaktery, od zawsze ze sobą rywalizujący, wrogowie. I w tym wszystkim ona, Mady.

Mamy tutaj schemat miłosnego trójkąta, przykład prawdziwej rodzącej się miłości oraz tej niezdrowej miłości, która z punktu widzenia bohatera zdaje się być naturalna... Przez to czego doświadczył w przeszłości.

Uwielbiam wykreowanych bohaterów. Ich się nie da nie lubić. Głównej bohaterki, twardoskórego Ozy'ego, który jest jednak bardzo wrażliwy, zwariowanego Bastiena i uroczej Cheryl. Postacie drugoplanowe nie pozostają blade, są wyraźne i miłe w odbiorze.

Książkę czyta się naprawdę szybko, wciąga od pierwszych stron (zakładając, że znamy tom I) i nie jest przewidywalna. Zakończenie bardzo mile mnie zaskoczyło. Pokazało mi, że ludziom naprawdę czasem warto dać drugą szansę.

I w końcu wiem jak to się stało, że takie guru tatuażu jak Ozy miało zawsze termin dla Mady.

Ogólnie polecam, uwielbiam tą serię. Jest bardzo życiowa, prawdziwa, pióro autorki jest przyjemne. Chciałabym kiedyś wrócić do losów bohaterów...

Pamiętacie Madelaine i jej próbę odbudowania życia po rozwodzie? Sympatyczną bohaterkę w okolicach trzydziestki, przed którą jeszcze całe życie a której w głowie już kłębiło się wiele sprzecznych emocji? Dziś wraca do nas w kontynuacji serii i pokazuje, że nawet największe plany pokrzyżować nam może podstępny los.

Chociaż kontynuacja naznaczona jest większymi perturbacjami w życiu głównej bohaterki i zauważalnie akcja zwiększyła się na dynamice to najbardziej podobał mi się moment, w którym Madelaine dojrzała. Przestała zamęczać czytelnika swoimi skrajnościami, porzuciła kompleksy i z dystansem patrzyła na niektóre sprawy. Owszem, wciąż pojawiały się momenty zwątpienia, ale te akurat były zrozumiałe, bo która z nas nie wątpi w siebie i nie dostrzega w sobie negatywów, choć pewnie inni nie mają nawet o nich pojęcia?

Na drodze kobiety w poprzednim tomie stanęło dwóch mężczyzn, którzy trafili do jej serca. Jak się okazało każdy z nich miał swój osobisty urok, więc ciężko było wybrać tego z którym bohaterka mogłaby zacząć życie na nowo. Noc z Ozym skończyła się bardzo nieprzyjemnie a Bastien domagał się drugiej szansy, więc Madelaine skoczyła na głęboką wodę. Myślała o dobru swojej córki, ale czy w tym wszystkim znalazła również miejsce na swoje potrzeby? Na jaw wyszła intryga, w tle pojawiły się tajemnice braci Molie a fabuła wskoczyła na wyższy poziom serwując nam zaskakujące obroty wydarzeń oraz nietypowy romans z dreszczykiem, który pokazał, że nigdy nie możemy przewidzieć życiowego scenariusza.

Pierwszy tom przypadł mi do gustu, dlatego zdecydowałam się na kontynuację, ale nie przypuszczałam, że będzie ona aż tak dobra. Autorka bardzo zaangażowała się w swoją pracę, poprawiła to co nie do końca grało wcześniej, dodała lekturze pazura, pikanterii oraz dodatkowych emocji przez co aż miło się czytało, mając poczucie, że Natalia Popławska słucha swoich fanów i nie osiada na laurach. Tym sposobem otrzymałam sympatyczny romans z dobrze nakreślonym tłem obyczajowym, który jednak musicie czytać z zachowaniem chronologii, by móc w pełni odnaleźć się w rozgrywanych wydarzeniach.

"Teraz mogę wszystko. Część II" to ciekawe wypełnienie wcześniejszych wydarzeń. Zauważalnie dzieje się dużo więcej, bohaterowie przechodzą pozytywne zmiany a zaplanowana intryga w tle napędza akcję. Mogę śmiało więc napisać, że autorka spełniła moje oczekiwania i zaserwowała mi kilka godzin przyjemnej przygody, która w typowo obyczajowo-romantycznym stylu (z nutą erotyzmu) rozgrzała mój jesienny wieczór.

Chociaż kontynuacja naznaczona jest większymi perturbacjami...

Autorka pokazata, ze nadal jest w formie - dalsze losy gtownych bohaterów mysle, ze zaskocza wiekszosc z nas. Czytajac te pozycje, ponownie przezywamy rollercoaster emocji. Choc musze stwierdzic, iz w pierwszej czesci dziato sie wiecej, niz w tej. Odnosnie bohaterow, za serce chwycito mnie emocjonalne zachowanie Oziego, przypadt mi on bardzo do gustu. Natomiast Bastien pokazuje sig tutaj z naigorszej z mozliwych stron.
Tym bardziej, ze duzy na niego wptyw ma jego matka, Victoria. Mady za to mam wrazenie, ze juz sama nie wie czego chce, choc ostatecznie podejmuje decyzje dotyczaca tego, którego z mezczyzn wybrac. Ponadto tutaj byty momenty, w ktorych miato sie ochote „udusic" gówna bohaterke za jej postepowanie wzgledem Bastiena. Jednak poprzez cos takiego, czytelnik chce wiedziec co bedzie dalej, wskutek czego nie moze oderwac sie od ksiazki. Take trafnym okresleniem bedzie - „dzieje sie".
Da przypomnienia - ostatnia noc konczy sie dia
Madelaine porazka zwiazana z Ozym.
Ostatecznie stwierdza, ze nie chce mic nic wspólnego z bracmi z rodziny Molie. W tej czesci, na poczatku Mady spotyka sie z Bastienem, który ja omamia stodkimi stówkami. Bohaterka stwierdza, ze bedzie on dla niej bezpieczna ostoja, dlatego tez chce daé mu szanse.
Jednoczesnie okazuje sie, ze Ozy zostat zmanipulowany prez brata, olatego tez postanawia na now zdobyc Mady, nie kryje sie juz z uczuciami. Bastien w momencie, gdy czuje, ze grunt zaczyna mu sie osuwac pod nogami, zaczyna grozic Madelaine. Kogo wybierze Mady?
Kto gra fair w tej dziwnej grze? Koniecznie przekonajcie sie sami jak zakonczy sie ta historia!

"Teraz mogę wszystko. Tom 2" Natalia Popławska

Dziękuję za egzemplarz do recenzji oraz współpracę @wydawnictwo_novaeres

Mady po upokorzeniu przez Ozy’ego nie chce mieć z nim nic wspólnego, dlatego obiecuje sobie, że bracia Molie przestają dla niej istnieć. Chce skupić się na swojej córeczce oraz pracy, ale słodkie manipulacje Bastiena sprawiają, że kobieta nie jest już tak pewna swoich słów. Miłe i upojne chwile pary stają się coraz bardziej publiczne i to właśnie wtedy Ozy zaczyna myśleć, że coś może być nie tak. Czy jego odwieczna wojna z Bastienem mogła przejść również na Madeline?

Moja ocena to 7/10.

Po przeczytaniu tomu pierwszego byłam wniebowzięta, historia o mocnej bohaterce, która wie, czego chce, idzie po swoje i jednocześnie potrafi pokazać swoją uległą i wrażliwą stronę. W tym tomie w niektórych momentach jej zadziorność poszła kompletnie inną ścieżką, niż bym chciała, ale o tym opowiem wam trochę później. Na początku wspomnę o świetnym rozplanowaniu akcji, książka nie przynudzała, opisy były lekko wulgarne (ale taka jest już nasza Mady),nie raz uśmiech pojawiał się na mojej twarzy, gdy przeczytałam komentarz Madeline na temat jakiegoś wydarzenia. Autorka świetnie nadbudowywała napięcie, co mógł wymyślić Bastien, dzięki czemu wzrastała pewna niepewność i to jest dużym plusem książki.

Madie nadal została sobą, była pewna siebie, mocna w słowach i dodatkowo odpowiedzialna. Nie spodobała mi się jednak jej mściwość, czym u mnie zdecydowanie nie zyskała. SPOJLER
Scena, gdzie kobieta dosłownie WYKORZYSTAŁA Bastiena (nie mówiąc już tego, że była w tym czasje praktycznie w związku z Ozym) sprawiła, że miałam ochotę odłożyć książkę, dać 0 gwiazdek i do niej nie wracać. Jedynie to, że dostając książkę od wydawnictwa, zgadzam się ją dokończyć i zrecenzować historię i to sprawiło, że ją dokończyłam. Wyjaśniając moje 7 gwiazdek - oceniłam książkę, nie biorąc pod uwagę tej sceny. Zawiodłam się po jej przeczytaniu, ale reszta historii jest naprawdę dobra.

Ozy i Batstien to dwa różne bieguny, które zdecydowanie nie chcą się przyciągać. Bracia, którzy rywalizowali od zawsze o wszystko, teraz próbują również rywalizować o miłość jednej kobiety. Ozy jest świetnym bohaterem, w tym tomie poznajemy go ze strony wyrozumiałego i rodzinnego mężczyzny, który chce tworzyć coś więcej z kobietą jego życia. Starał się i pokazywał to, co dosłownie skradło moje serce.

Książka jest naprawdę świetną kontynuacją i jeśli podobała wam się część pierwsza to serdecznie polecam kontynuować historię Ozy'ego oraz Madie. Nie spodobała mi się scena z główną postacią Bastiena, ale nie jestem w stanie zmienić książki, jej reszta mi się podobała, ale i tak lekki niesmak pozostaje. Gratulacje kolejnej premiery dla autorki a ja czekam na część z historią Bastiena💞💞

"Teraz mogę wszystko. Tom 2" Natalia Popławska

Dziękuję za egzemplarz do recenzji oraz współpracę @wydawnictwo_novaeres