Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być

Okładka książki Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być Keith Abraham
Keith Abraham Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
poradniki
Studio Emka
2022-10-03
2022-10-03
Krzysztof Krzyżanowski

#1280 - „Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być” - Keith Abraham - Wydawnictwo Studio EMKA
#125/2023

"Nazbyt często skupiamy się wszyscy na objęciu myślą całości zadania. Jeśli chcesz na zawsze pokonać prokrastynację przestań myśleć o ukończeniu zadania i skup się na tym, żeby je zacząć."

Książka ma 132 strony. Swoja premierę miała dnia 03.10.2022 roku.

Jest to pieknie wydany poradnik, z którego nauczysz się w łatwy sposób planować. Ćwiczenia w nim zawarte, wspomogą Cię w tym procesie.

Jeśli tworzysz listy marzeń, czy celów, ale ich nie realizujesz, koniecznie sięgnij po tą książkę. Pomoże Ci ona zmienić tą sytuację.

Dziękuję bardzo za egzemplarz do recenzji Wydawnictwo Studio EMKA. <3 <3 <3

#125/2023

Książka ma 132 strony. Swoja premierę miała dnia...

"Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być" to w zasadzie pełny tytuł albo jak to się przyjęło w bibliotekach dodatek do tytułu.
Ta książka to poradnik o odkrywaniu swoich możliwości. A więc jakie możliwości przede mną?
W zasadzie w moim życiu ostatnio sporo się zmieniło. Przeprowadzka, choroba, zmiana nawyków żywieniowych i rygorystyczna dieta. To najlepszy moment by zmienić coś jeszcze bo skoro tyle zmian to jedna więcej nie robi różnicy.
Kim chcesz być? Ile razy słyszeliśmy to pytanie będąc młodszymi? Tylko kto wtedy myślał racjonalnie? Ile razy zmienialiśmy swoje zawody od dziecka począwszy od znalezienia tej prawdziwej drogi? A być może Twoje pierwsze marzenie było właśnie tym wybranym zawodem, które wykonujesz teraz? Miałam kilka marzeń: bycie nauczycielką, bibliotekarką (nawet sama robiłam stempelki do książek),jak byłam starsza chciałam pomagać osobom niepełnosprawnym. Moja pierwsza praca nie miała nic wspólnego z żadnym z tych marzeń bo trafiłam do kwiaciarni. Pracowałam bo musiałam ale to nie było to co chciałam robić. Kolejna praca biurowa i tam o dziwo czułam się świetnie jednak los zadecydował inaczej i pracę musiałam zostawić. Dopiero dwa lata temu trafiłam do biblioteki i to jest to co lubię, w czym się spełniam i to jest praca moich marzeń.
Książka "Bądź!" pomaga znaleźć nam dobre strony, odnaleźć rzeczy, w których powinniśmy czuć się dobrze.

"Dobry plan wdrożony dziś jest lepszy od doskonałego planu, który rozpoczniesz jutro. Twoim celem jest zacząć działać i zrobić to wówczas dobrze"
Czy to poradnik? W zasadzie trudno określić. To książka, w której robisz zadania, sam określasz swoje cele i wpisujesz plany aby trzymać się tego i je realizować. Oczywiście autor dodaje cenne wskazówki ale ich nie narzuca. To ma być twoja własna decyzja, a nie autora. Powiem wam, że chwilami bawiłam się świetnie ale były momenty, w których miałam sporo problemu szczególnie by określić swoje najważniejsze cechy charakteru, które pomagają mi w wykonywaniu zadań na co
dzień.
Książka nie jest gruba, a dodatkowo jej część zajmują strony do zapisania przez nas samych.
Myślę, że książka to świetna pozycja dla osób szukających swojej drogi np. ósmoklasistów, którzy nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość.

• Posiadam, Wydawnictwo Studio Emka
  • Przeczytane w 2023
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Samodzielne
  • Rozwojowe
  • Produktywność itp.
  • Popularnonaukowe

Keith Abraham Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być Zobacz więcej