Okładka książki 48 godzin Alex Walendziuk
Okładka książki 48 godzin
Alex Walendziuk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: 48 godzin (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
48 godzin (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2023-02-22
2023-02-22
literatura polska

Książka napisana lekko, dobrze się czytało, ciekawy zabieg ze zmianą osoby narratora. Początek historii dość ciekawy, jednak kolejne wydarzenia, wymyślane zadania trochę nużyły i akcja nie trzymała w napięciu na jednakowym poziomie. Śmierć kolejnych dzieci, próby rozwikłania przez nich zagadki, kto jest mordercą - nie porwały. Zakończenie trochę rozczarowuje, choć staram się zrozumieć ogólny zamysł autorki.

Pomysł na ciekawą historię był i powinien sprawiać,że emocje będą tylko wzrastać.Jednak do końca nie poczułam tych emocji.Akcja jest tak bardzo dynamiczna i opiera się w dużej mierze na dialogach.Może rozbudowanie niektorych wątków,opisów,myśli bohaterów i poszerzenie wydarzeń dawałoby większego efektu wowww.

Nie mówię,że jest to zła lektura.Bo czyta się ją w ekspresowym tempie.Jednak nie czułam ogromnej ekscytacji podczas poznawania kolejnych zadań powierzonym uczestnikom.A ostatecznie „znikanie” osób było jak science ficion…

Ta historia miała ogromny potencjał.Po przeczytaniu opisu byłam niemal przekonana,że taka będzie.Niestety dla mnie czegoś zabrakło.Zadania same w sobie mogły dodać powieści dodatkowych plusów.Ostatecznie jestem trochę zawiedziona tą książka.
Czy polecam?Niektóre osoby będą nią zachwycone a innym zabraknie w tej powieści dobrego kryminału.

Choć spędziłam z książką miło czas to oczekiwałam większych wrażeń.Może w kolejnym spotkaniu z nowa historią autorki będzie lepiej i na to ogromnie czekam.

Nie mówię,że jest to zła lektura.Bo czyta się ją w ekspresowym...

Nela wraz z trzynastką innych nastolatków zostaje porwana i uwięziona w szkole. Na początku wita ich dyrektor, który informuje, iż mają wykonać 13 zadań lub odnaleźć zdrajcę. Na każde zadanie mają 48 godzin. Każdy z nich ma super moc, swoje objawy i znalazły się w grze z różnych powodów. Czy uda im się nawiązać współpracę czy jednak wygra chęć zwycięstwa.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i jestem pozytywnie zaskoczona. Mimo tego, iż książka jest dość spora, to wciągnęła mnie na maksa. Byłam bardzo ciekawa zakończenia i rozwiązania zagadki. Czyta się też szybko ze względu na krótkie rozdziały. Na początku historia jest opowiadana przez Nelę, a potem rolę narratora przejmuje Adam. Sam opis i wybór postaci jest różnorodny, bardzo fajnie wykreowany i przedstawiony ze swoimi atutami. Także jeśli lubicie gry, zabawy, logiczne łamigłówki w dodatku gdy nagrodą jest własne życie to zachęcam do przeczytania.

Zakończenia się nie spodziewałam.

To moje pierwsze...

Nic nie jest takie jak się wydaje ... Lubicie gry? Jeśli odpowiedź brzmi
tak, to jeszcze się zastanówcie, bo w tym przypadku gra idzie o ...
życie.
Niezwyczajni, obdarzeni mocą a jednak ktoś ma nad nimi przewagę i daje do wykonania zadania, na które mają przeważnie 24 godziny ....
Książka trzyma cały czas w napięciu, czasami zwodzi, daje do myślenia
i wywołuje dreszcze. Czy uczestnicy wytrwają do końca gry? Ilu ich
zostanie przy życiu? Czy odgadną kto jest tzw Dyrektorem, który za tym
wszystkim stoi? Dlaczego ktoś chce śmierci uczestników?
Czy współpraca w tym przypadku się opłaca?
13 zadań do wykonania, więc pora zacząć grę ... i wygodnie rozsiąść
się w fotelu z książką, bo będzie się działo. Czy aby na pewno
jesteście na to gotowi?
Kryminał, thriller i akcja - przerażenie, niedowierzanie i walka o
przetrwanie ...

Nic nie jest takie jak się wydaje ... Lubicie gry? Jeśli odpowiedź brzmi
tak, to jeszcze się zastanówcie, bo w tym przypadku gra idzie o ...
życie.
Książka trzyma cały czas w napięciu, czasami zwodzi, daje do myślenia
i wywołuje dreszcze....

O matko co to była za cudowna historia! Wkręciłam się w nią od pierwszych stron.
Czytało mi się nią szybko i przyjemnie, autor ma fajny styl pisania.
Bohaterowie są dobrze przedstawieni, po prostu chcesz wiedzieć jak im pójdzie dalej i kto okaże się zdrajcą. Emocje mnie przy tej książce nie opuszczały!

Czytało mi się nią szybko i przyjemnie, autor ma fajny styl pisania.

Uwielbiam czytać książki, które na każdym kroku potrafią mnie zaskakiwać. Nie umiem jednak jednoznacznie sklasyfikować jej do jednej dziedziny literatury. Podchodzi mi tu pod fantastykę, gdyż dzieciaki mają tutaj magiczne moce, a niektórzy nawet najprawdziwsze skrzydła. Mocno wieje tutaj thrillerem psychologicznym, gdyż nikomu tak naprawdę nie można tutaj ufać. Tajemniczy głos niszczy tutaj psychikę dzieciaków wyznaczając im zadania, które wykraczają po za normy osoby zdrowej psychicznie. Mamy też również zagadkową postać, która od razu wpada nam w oko i co jakiś czas wybiega przed szereg, lecz w tajemnicy. Jemu chyba ufałam tutaj najmniej. Z pewnością jest też po części kryminałem, gdyż wiemy, że jest prowadzone śledztwo w sprawie zaginięć tych dzieciaków, lecz większą część zajmują sceny od strony tych postaci, które są w zamknięciu. Widzę tu również literaturę młodzieżową, gdyż żadna z tych osób nie jest dorosła. Niby zostają porwani od momentu, kiedy zaczynają grać w dziwną grę, lecz Nela, główna bohaterka, tylko sprawdziła w internecie co to za gra i zniknęła. Obudziła się razem z innymi w dziwnym miejscu, który przypomina im szkołę. W sumie dopiero tutaj dowiadujemy się, że i ona posiada jakiś dar. W innych książkach postacie muszą się jednoczyć, by zwyciężyć w wyzwaniach, których są zmuszeni się podjąć. Tutaj natomiast muszą działać w pojedynkę, gdyż tak naprawdę chodzi o to, że muszą zabijać się wzajemnie. Niby jest to bardzo groźne, ale autor przekazał nam to w mniej straszny sposób. Tutaj wiało sporym horrorem, lecz bardziej w napięciu niż strachu. Główna postać jest takim dobrym krasnoludkiem z dobrą duszą i to właśnie ona sprawiała, że lektura była mniej straszna. Jak zatem sądzicie, czy ktoś z nich przeżyje? Polecam dobrze zapamiętywać to, co kto ma do wykonania, bo od jakiegoś czasu coś mi tu nie pasowało. Ktoś ewidentnie był ponad nimi i nie koniecznie chodziło o głos, który wydawał im polecenia. Najwięcej opisów mamy w rozważaniu przed zadaniem i po nim, a malutko w trakcie egzekucji. To również sprawiało, że nie wywoływała ogromnego strachu. Zwróćcie również uwagę na czas po wykonaniu zadania:-)
Ta książka przypomina mi inną, której tytuł wyleciał mi z pamięci. Jednak to, co tam było w nadmiarze, tu odnalazłam tego przeciwieństwo. Ciekawie się ją czytało, styl naprawdę lekki, tylko Nela wyróżniała się z rozmów, gdyż znaliśmy również jej myśli odznaczone innym drukiem. Autor dosyć zwinnie przechodził do następnych wydarzeń. Miał na nich jeden sposób, który jakby kończył to, co tak naprawdę trudno było by skończyć prościej. Było to również powodem nie pamiętania przez nich późniejszych wydarzeń. Według mnie jest warta przeczytania. Sama chętnie sięgnę po kolejne książki autora:-)

Nastolatki z supermocami? No ok, jeśliby wrzucić książkę na półkę fantastyka (młodzieżowa),to się może obroni. Kryminał/thriller/sensacja, to to na pewno nie jest.
No w każdym razie ta grupka nastolatków z mocami zostaje zamknięta w szkole na tytułowe 48 godzin, w trakcie których ma rozwiązać trzynaście zadań.
Pomysł był ciekawy, ale to czego mi zabrakło w tej powieści, to spójności akcji, rozwinięcia niektórych wątków, niektóre są jakby niedokończone, choć sama powieść jest raczej gruba. Zdecydowanie zabrakło mi też jakiejkolwiek charakterystyki postaci, która sprawiłaby, że bohaterowie zyskaliby jakieś indywidualne cechy, bez tego grupa uczniów zlała się w jeden byt. W ogóle powieść opiera się głównie na dialogach i to też średnio udanych.
Trochę jak niezbyt udane połączenie Big Brothera z Igrzyskami Śmierci.

Pomysł był ciekawy, ale to czego mi zabrakło w tej powieści,...

Czytałam tę książkę bardzo dawno na wattpadzie i jest to w sumie jedna z nielicznych książek które tam przeczytałam. Jakiś czas temu przeglądałam co ciekawego zostanie wydane z tej platformy i takim sposobem znów trafiłam na ten tytuł.

Przyznam że zwykle nie sięgam po książki które wychodzą z wattpada, ale jako iż zapamiętałam ten tytuł bardzo pozytywnie chciałam przypomnieć sobie co mi się tak podobało.

Książka opowiada o grupie nastolatków która zostaje porwana i uwięziona. Każdy z czternastu porwanych ma wyjątkową supermoc, dzięki temu ta lektura jest jeszcze ciekawsza.

Kiedy budzą się w nowym miejscu dowiadują się, że od teraz zaczynają grę o swoje życie, a wśród nich jest jeden zdrajca. Żeby wygrać wolność muszą wykonać 13 zadań lub zabić zdrajcę.

Uważam że jest to bardzo ciekawa pozycja pomimo że nie bawiłam się na niej tak samo dobrze jak kiedyś. Niektóre dialogi pomiędzy bohaterami wprawiały mnie w zazenowanie, ale pomijając to nie mam zbyt wiele do zarzucenia. Czytało mi się ją bardzo szybko i przyjemnie, zwłaszcza że bardzo lubię takie klimaty.

48 godzin

Mocna książka, o historii czternastu uczniów zamkniętych w szkole otoczonej murem z siatka pod napięciem
Ale jak do tego doszło ?
Nela,to główna bohaterka
Podobnie jak reszta zostaje porwana po tym jak w internecie szukała informacji na temat zaginionych nastolatków .
Okazuje się, że to wszystko jest jednym wielkim testem albo nawet grą ,w której stawka jest życie .
Tajemniczy głos rzekomego dyrektora daje im wskazówki oraz zadania na których wykonanie mają 48h
W większości są ,to wyzwania brutalne, niestosowne a wręcz żywcem wyjęte z jakiejś gry internetowej o zabijaniu
O ucieczce nie maja co myśleć
Decydują,o życiu swoim i innych
Panuje zasada wyższości i selekcji naturalnej
Wygra, przeżyje ten którego nie uda się zabić .
Ale także ten który zabije resztę
Nela, to dobra dziewczyna
Zmartwiona losem innych, dobroduszna.

Czy poradzi sobie z takim wyzwaniem? Czy będzie działać według zasad by przetrwać?

Bardzo cieszę się ,że jestem patronatem tego dzieła 🌹

Jestem także w szoku jak dobrze wypadł ten debiut
Fabuła niebanalna, ciekawa
Całość dobrze wykonana, spójna i na temat .
Nie ma tu zbędnych tematów czy rozdziałów jako zapychacz
Czyta się przyjemnie i szybko
Autorka dała radę, naprawdę i tego nie można jej odmówić
Myślę, że książka spodoba się młodzieży, ale także osobom, które lubią kryminały czy książki z motywem zagadkowym .
Jestem gotowa na więcej i otwarta na takie propozycje.

Wydaje mi się, że nie mam się do czego tu doczepić
Mogę wiec serdecznie polecić książkę jak i sama autorkę.

Gratulacje kochana 😘

Ale jak do tego doszło ?
Nela,to główna bohaterka

Totalnie nie moje klimaty, typowo mlodziezowa lektura.

Totalnie nie moje klimaty, typowo mlodziezowa lektura.

• ♡2023
  • W planach ebook