Matka Boża z Laus

2022-04-14
2022-04-14
Anna Gogolin
Matka Boża Objawienia religia Kościół Katolicki

Laus - 55 km od La Salette.
Tak się składa, że Benedykt Józef Labre, który odwiedził Laus jest jednym z moich ulubionych świętych.
Objawienia uznane w 2008 roku. Tym niemniej są one dość niezwykłe. Matka Boska przez 54 lata kształtuje właściwie 1 osobę - chociaż poprzez nią udziela wskazówek też innym osobom. Wydaje mi się, że jest to niezwykłe. Kształtowanie wzoru ? Przydałaby się głębsza analiza tych Objawień.
Maryja jako Matka, Nauczycielka i Przewodniczka. Też Objawienia Cierpiącego Jezusa, Anioła Stróża, świętych Gerwazego, Maurycego, Barbary i Katarzyny ze Sieny.
54 lata z 71 lat życia Benedykty. Czyli właściwie poza z reguły bezgrzesznym okresem dzieciństwa - no prawie. 17-letnia dziewczyna w XVII wiecznej Francji ...
Po okresie walk domowych, w których Kościół stracił ponad 80 tysięcy księży i zakonników ...
Apel o nawrócenie ? Droga ku codzienności na wzór życia Benedykty ?
Prawdziwe miłosierdzie jest wtedy, gdy pomagamy innym duszom osiągnąć Zbawienie.
Tercjarka dominikańska i minimicka.
Wskazać światu drogę do Boga w nie-Bożych czasach Ludwika XIV ?
Ciekawy rozdział o fałszywych widzących.
2 sierpnia 1699 roku przyjęła Komunię z rąk anioła.

Laus - 55 km od La Salette.

• Religia

Dodaj cytat z książki Matka Boża z Laus