Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki

przeczytanych książek 176 napisanych opinii 171

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Przygody Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, na czele z Emilią Stanisławą Gacek, czyli tytułową Emi okazały się być zabawą i przyjemną lekturą dla mamy do kawy, a dla dziecka na wieczorne czytanie przed snem.

Nareszcie wymarzone wakacje! Emi i Flora wyjeżdżają nad morze na długo wyczekiwany obóz windsurfingowy. Po jego zakończeniu wraz z całą paczką wyruszają zabawnym busem w szaloną nadmorską podróż. W trakcie wyprawy będą mieszkać na kempingach, wędrować nadmorskimi szklakami i zgubią się wśród wydm. Nieoczekiwane spotkanie z wyrzuconym na plażę morświnem rozpocznie nową misję Tajnego Klubu Superdziewczyn. Wszyscy na stanowiska! Trzeba pomóc zagrożonemu ssakowi.

Ciekawa historia przede wszystkim o prawdziwej przyjaźni i sile współpracy. Autorka w sprytny sposób przemyca wiele cennych wartości oraz informacji. Pięknie podkreśla wartość przyjaźni, odpowiedzialność oraz rolę współpracy i zaangażowania w pomoc innym. To bardzo mądra książeczka, o grzecznych dzieciach, która w naszym przypadku skłoniła do dyskusja już po lekturze. Takie książki warto czytać.

Proszę Państwa, mam dwie ważne informacje. Jutrzejsza wycieczka do Królestwa Siedmiu Kręgów zostaje odwołana. Rozumiem zawód, jednak nie mogę w żaden sposób wpłynąć na tę decyzję. Kolejną wiadomością jest to, że skontaktowała się ze mną Agnieszka Mielech i zaproponowała bardzo ciekawą prelekcję dla dzieci (ale i nie tylko) dotyczącą adopcji kotów. Jako “kociara” od razu się zgodziłam, tak więc wieczorem poznamy Emi oraz jej przyjaciół.

Włączenie do rodziny czworonogiego przyjaciela to poważna decyzja, o czym przekonała się nasza dzisiejsza prelegentka. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy ich osiedlowa kotka została adoptowana przez rodzinę Faustyny. Niestety kocia natura Fiolki dała o sobie znać i pewnego dnia zwierzątko wymknęło się niezauważenie z nowego domu. Bohaterka wraz z paczką przyjaciół postanawia nie siedzieć bezczynnie i ruszają na jej poszukiwania. Mam nadzieję, że podczas prelekcji dokładniej opowiedzą czego użyli, aby poinformować o zaginięciu pupila. Dodatkowo poznali Inkę Ciekaffską - kocią ekspertkę, znającą się na naturze oraz zachowaniu kotów. Podczas poszukiwań trafili też do Maliny, która prowadzi Koci Dom Tymczasowy, gdzie dowiedzieli się…dobrze, dobrze, nic już nie mówię. Oj, będzie się działo dziś wieczorem.

Sama mam pięć kotów, ale mimo to z chęcią przysłuchiwałam się dzisiejszej rozmowie. Cieszę się, że społeczeństwo jest coraz bardziej edukowanie w kwestii opieki nad tymi zwierzętami i coraz częściej mówi, że nie powinno się ich wypuszczać samopas na zewnątrz, gdzie mimo wszystko czyhają na nie niebezpieczeństwa - liczne choroby, wypadki… I taka mała informacja ode mnie. Jeżeli ktoś chciałby kiedyś adoptować takiego mruczka to wiem, że podopieczni Stawiamy na Łapy czekają na swoje domy. Sama mam trzy kocurki z tej fundacji i każdy z nich ma swój własny i niepowtarzalny charakter.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn powracają z nowymi przygodami!

Tym razem nasi ulubieni bohaterowie zajmą się losem bezodmnych kociaków.

Kiedy ginie Fiolka, ukochana kotka Felka, cały klub staje na równe nogi, by znaleźć pupila. Przygotowują plakaty, rozpytują w sąsiedztwie.

Podczas misji trafiają także do kociego domu tymczasowego i angażują się w sprawę opieki nad bezdomnymi kociakami i poszukiwaniem dla nich troskliwych opiekunów.

Nawiązują także współpracę z Inką, kocią behawiorystką w zbliżonym do nich wieku, która okazuje się być wulkanem energii i profesjonalizmu.

Czego dzieciaki nauczą się tym razem? Czy uda im się odnaleźć ukochaną Fiolkę? Czy nauczą się pod czujnym okiem Inki jak zaspokajać potrzeby futrzaków i przede wszystkim je rozpoznawać?

Przygody Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn to świetna seria dla młodzieży, która uczy otwartości na otaczający nas świat i rozbudza zainteresowania. W świetny sposób pokazuje ludzką różnorodność i relacje między członkami grup i społeczności. Jak w każdym tomie, także i tutaj znajdziemy wymiar edukacyjny, tym razem dotyczący bezdomnych zwierząt i zoopsychologii.

Bardzo polecam!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn powracają z nowymi przygodami!

Tym razem nasi ulubieni bohaterowie zajmą się losem bezodmnych kociaków.

Kolejna książka dla dzieci/młodzieży, która mnie urzekła i z której dużo się dowiedziałam na temat kotów.

Gdy ginie Fiolka, ukochany kot Felka grupka przyjaciół z tajnego klubu postanawia zrobić wszystko by go odnaleźć. Z pomocą przychodzi Inka, która ma niesamowitą wiedzę o kotach.

I to dzięki niej czytelnik dowiaduje się, jak i kiedy koty zostały udomowione przez człowieka, co takiemu kotu grozi na wolności oraz jak rozpoznać co nasz kot lubi a czego nie.

Oprócz tego dowie się jak przebiega proces adopcji czworonoga, jakie kryteria trzeba spełnić i z jaką odpowiedzialnością będzie trzeba się zmierzyć. Jak powiedział patron ekologii "zwierzęta to nasi mniejsi bracia".

Gorąco polecam

🔠 Umiejętność czytania jest bardzo przydatna. Niemal każda czynność dnia codziennego wymaga znajomości liter i odczytywania złożonych z nich słów, m. in. robienie zakupów, gotowanie z przepisu, zapoznawanie się z instrukcją obsługi sprzętu, dopełnianie obowiązków urzędowych, nawet czytanie tego wpisu 😉

Mnie ta umiejętność cieszy najbardziej, gdy wykorzystuję ją do pochłaniania treści książek 😁📚❗

👍Wielu rodziców stara się nauczyć czytania jak najmłodsze dzieci. Powstało też wiele różnorodnych metod np. czytanie gobalne czy metoda sylabowa. Którą z nich najlepiej wybrać? Sądzę, że warto spróbować obu, by sprawdzić, która przynosi dziecku najwięcej korzyści.

👍Moim zdaniem najważniejsze jest, by sam proces nauki był dla dziecka poprostu przyjemny i ciekawy.

➡️ Taki właśnie może się stać, gdy włączymy do niego książkę „Zwierzaki z abecadła cudaki” .
Od razu wspomnę, że jest to inwestycja na lata, gdyż proces nauki alfabetu jest rozłożony na kilka etapów. Już przedszkolaki poznają litery drukowane, następnie pisane, co kontynuowane jest pierwszej klasie. W drugiej klasie zaś wprowadzany jest porządek alfabetyczny.

⚠️📙 I ta jedna książka może wspierać Was i dziecko w nauce na tych wszystkich etapach.

🔤 Poznawaniu każdej literki towarzyszy wesoły wierszyk ze zwierzęcym bohaterem. Te skojarzenia zdecydowanie ułatwiają zapamiętywanie.

🖼️ Na każdej rozkładówce melodyjnej rymowance towarzyszy przesympatyczna ilustracja, na której zawsze dłużej się zatrzymujemy i ją analizujemy.

📝 Nie zabrakło też miejsca do ćwiczenia pisania każdej literki.

🔠 Duża czcionką dodatkowo zachęca dziecko do podejmowania próby samodzielnego czytania!

❓🕵️❓🕵️‍♂️ Na końcu znajdziemy też strony z zagadkami, które rozwiną kreatywne myślenie.

❤️📙❤️ Jedna książka, a kryje w sobie tak wiele! ❤️📙❤️

🥰 Moja córeczka jest absolutnie zachwycona pod każdym względem tą publikacją. Ja zdecydowanie podzielam jej entuzjazm, gdyż widzę, ile daje jej radości oraz zauważam postępy w samodzielnym czytaniu.

Mnie ta umiejętność cieszy najbardziej, gdy wykorzystuję ją do...

W czternastym z kolei tomie przygód Emi, porządki zostały wymuszone przez mamę tytułowej bohaterki, która niespodziewanie oznajmiła, że zmienia pracę. Wywołało to wiele zamieszania - od zmiany harmonogramu obowiązków domowych, do odgracania domu Emi.
Podczas spotkania Tajnego Klubu Superdziewczyn także dużo się dzieje. Miało ono być poświęcone działalności koła miłośników zwierząt, a każdy z przyjaciół miał przyjść ze swym zwierzakiem, jednak kotka imieniem Fiolka, należąca do brata Faustyny zaginęła. Klub od razu angażuje się w poszukiwania kotki...
Czy uda im się odnaleźć zaginione zwierzę? I co to ma wspólnego z tytułem tej części cyklu o Emi 🤔
Przeczytajcie sami 😏

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" to świetna seria dla młodych czytelników 😊 Wraz z córką ją uwielbiamy. W tekście można znaleźć nie tylko kolejne perypetie grupy przyjaciół, ale też przeróżne, wartościowe informacje. Tym razem dużo miejsca poświęcono obowiązkom związanym z posiadaniem własnego zwierzaka.
Oczywiście jak zawsze miłym dodatkiem są tu cudowne ilustracje 🤩

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, a szukacie czegoś dla młodszego czytelnika, to dajcie szansę Emi! Jestem pewna, że wniesie ze sobą dużo przygód, ciekawostek, rozrywki i ważnych tematów do dyskusji 😊

Wraz z córką polecamy!!

Mama Emi zmienia pracę, co wiąże się z kilkoma zmianami w ich życiu. Zaczyna się od wielkich porządków, do których początkowo dziewczynka podchodzi dość sceptycznie, jednak później okazuje się, że przy okazji można znaleźć wiele skarbów. Kiedy wszystko jest gotowe pora na spotkanie z przyjaciółmi i zebranie ich klubu. Okazuje się, że znika kotka Faustyny i Felka. Oczywiście wszyscy zamierzają pomóc w jej odnalezieniu. Pora na kolejną akcję tym razem pod tytułem „Gdzie jest Fiolka?”. Jak się potoczy? Czy kotka się odnajdzie?

Emi i jej przyjaciele goszczą u mnie w domu od dawna i coś mi się wydaje, że nigdy nie przestaną :) W kolejnym tomie poznamy kolejne przygody bohaterów, a jednocześnie dowiemy się bardzo dużo na temat adopcji zwierząt. Moim zdaniem to będzie doskonała lektura, jeśli nasza pociecha marzy o własnym zwierzątku. Dowie się z niej nie tylko o plusach takiej adopcji, ale również o obowiązkach, jakie spadają na właściciela.

W książce znajdziemy urocze, czarno białe ilustracje.

Według mnie książka jest ciekawa, a przy tym wartościowa. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/06/blog-post_17.html

fajna i zabawna książeczka dla najmodszych

fajna i zabawna książeczka dla najmodszych

Grupka przyjaciół wspólnie rozwiązuje trudne sprawy, chętnie włączają się w różne inicjatywy, uwielbiają działać lokalnie.

Tym razem dzieciaki mają misje znalezienia domu dla bezdomnych kotów, lecz ich narada idzie w innym kierunku. Zaginęła ich ulubiona podwórkowa kotka Fiolka, którą jakiś czas temu przygarnęli Faustyna i Felek. Oczywiście ta sprawa stała się dla nich priorytetem, w poszukiwania zaangażowali się także Lucek oraz Inka, dziewczyna która na temat kotów wie chyba wszystko :)

Poszukiwania były bardzo intensywne, ale najważniejsze, że owocne!😻

Przygody Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn jak zawsze zaskoczyły, dużo się działo. Przygoda nie tylko ciekawa, ale niosąca za sobą przesłanie.

Można dużo się dowiedzieć o kotach, o ich potrzebach, jak o nie dbać. Książka uczy wrażliwości na los tych zwierząt.

• Z Martą
  • Pod naszym patronatem