Encyklopedia. Wiedza w pytaniach i odpowiedziach

Okładka książki Encyklopedia. Wiedza w pytaniach i odpowiedziach praca zbiorowa
Okładka książki Encyklopedia. Wiedza w pytaniach i odpowiedziach
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo SBM
2022-04-10
2022-04-10
encyklopedie wiedza dla dzieci

Co prawda są jeszcze wakacje, ale rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Dlatego właśnie, dziś chciałabym Wam pokazać książkę, która będzie przydatna do szkoły, chociaż nie tylko. „Encyklopedia. Wiedza w pytaniach i odpowiedziach” to książka, na której stronach znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań.

Zdecydowanie plusem jest forma książki. Na stronach mamy pytania, a pod nimi odpowiedzi na nie. Zaletą jest fakt, że z jednej strony są one dość zwięzłe (nie czarujmy się, mało które dziecko chciałoby czytać wielostronicowe wypracowanie jako odpowiedź na jedno pytanie),a z drugiej wyjaśniające dość dużo.

Wszystko podzielone jest na dwanaście kategorii, a każda zaznaczona innym kolorem. Na samym początku znajdziemy spis treści, który zdecydowanie ułatwia „poruszanie” się po książce.

Pytania są bardzo różnorodne, poruszające różne dziedziny. Poznamy kosmos, zwierzęta – zarówno te żyjące w czasach obecnych, jak i te, które już dawno wyginęły, ciało człowieka, kompozytorów, różne religie, niewolnictwo, malarstwo i wiele więcej. To jedna z tych pozycji bardzo bogatych w treść, poruszająca wiele różnorodnych tematów.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Mamy w niej ilustracje, kolorowe ramki, piękne zdjęcia. To wszystko sprawia, że jest „czytelna”, a jednocześnie przyciąga wzrok i zachęca do poznania treści.

Okładka twarda i solidna, dzięki niej książka nie zniszczy się szybko.

„Encyklopedia. Wiedza w pytaniach i odpowiedziach” to moim zdaniem obowiązkowa pozycja, jeśli mamy w domu ucznia. Według mnie jest świetna, ciekawa, bogata w wiedzę, pięknie wydana. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/08/encyklopediawiedzawpytaniachiodpowiedziachwydawnictwosbm.html

Zdecydowanie plusem jest forma książki. Na stronach mamy pytania, a pod...

Dodaj cytat z książki Encyklopedia. Wiedza w pytaniach i odpowiedziach