Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat

Okładka książki Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat Nicole Perlroth
Okładka książki Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat
Nicole Perlroth Wydawnictwo: MT Biznes militaria, wojskowość
600 str. 10 godz. 0 min.
Kategoria:
militaria, wojskowość
Tytuł oryginału:
This Is How They Tell Me the World Ends: The Cyberweapons Arms Race
Wydawnictwo:
MT Biznes
Data wydania:
2022-03-11
Data 1. wyd. pol.:
2022-03-11
Data 1. wydania:
2021-01-01
Liczba stron:
600
Czas czytania
10 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382311112
Tłumacz:
Katarzyna Mironowicz
Tagi:
cyberbezpieczeństwo militaria wojsko pokój
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
25 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
33
33

Na półkach:

Może nadmiernie sugeruję się opinią innych, jednak gdy książka zostaje uznana przez "Financial Times" (najlepszy dziennik biznesowy na świecie) i McKinseya (najlepszą firmę konsultingową) za "najlepszą książkę biznesową roku", to musi być powód. Moim zdaniem tym powodem jest fakt, że książka jest wybitna, a jej autorka, dziennikarka "New York Timesa", wykonała absolutnie fantastyczną pracę w zbieraniu informacji.

To nie jest książka techniczna (i dobrze),ale reportaż (który czyta się jak najlepszy thriller). Autorka zjechała świat, spotkała się z ludźmi (hakerami),którzy co do zasady nie lubią się z nikim spotykać, wydobyła od nich informacje, których wolałbym nie znać, ponieważ napawają mnie strachem. W książce są też ciekawe szczegóły: dowiedziałem się, że w redakcji NYT w NYC znajduje się specjalny pokój zabezpieczony przed elektronicznym podsłuchem, w którym dziennikarze omawiają tajne dokumenty przed ich opublikowaniem. Im więcej dowiadujemy się o Pegasusie, tym większą mam ochotę, aby zabezpieczyć się przed elektroniczną inwigilacją. Tylko czy da się to zrobić?! Nicole Perlroth nie pozostawia złudzeń: gdy opinia publiczna dowiaduje się o jakichś technologiach do inwigilacji, oznacza to tylko tyle, że po cichu stosowane są już jeszcze bardziej zaawansowane technologie.

Nie wiedziałem, że z National Security Agency wykradzione zostało supertajne oprogramowanie i nikt (?!) nie wie, w czyje trafiło ono ręce. Ze zdumieniem przeczytałem, że niektórzy hakerzy po wykryciu jakiegoś dużego błędu w ważnych aplikacjach informują o tym właściwe firmy, pokazują, jak naprawić błąd, dostają za to grube miliony (w dolarach) i spokojnie żyją sobie gdzieś w górach czy nad ciepłymi wodami. Wiedziałem, że hakerzy są zatrudniani przez agencje rządowe (w tym służby specjalne) i firmy, ale dopiero z książki dowiedziałem się, jak rozpowszechniona jest ta praktyka.

Książka jest gruba (600 stron),więc autorka mogła zamieścić w niej mnóstwo szczegółów i w pełni skorzystała z tej możliwości. Na szczęście książka zawiera indeks, co ułatwia znajdowanie poszukiwanych treści. Snowden? Proszę bardzo, około 30 odniesień. CIA? Jakieś 40 odsyłaczy. Wydawnictwa rzadko robią teraz indeksy, a szkoda, bowiem dobry indeks naprawdę jest pomocny.

To z pewnością nie jest książka do "jednego czytania", trochę trzeba ją studiować, ale nagroda w postaci "wejścia" w bardzo ciekawy i jeszcze bardziej niepokojący świat hakerów i cyber(nie)bezpieczeństwa warta jest czasu przeznaczonego na jej lekturę.

Może nadmiernie sugeruję się opinią innych, jednak gdy książka zostaje uznana przez "Financial Times" (najlepszy dziennik biznesowy na świecie) i McKinseya (najlepszą firmę konsultingową) za "najlepszą książkę biznesową roku", to musi być powód. Moim zdaniem tym powodem jest fakt, że książka jest wybitna, a jej autorka, dziennikarka "New York Timesa", wykonała absolutnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
145
29

Na półkach: , , ,

Bardzo dobra książka, którą można potraktować jako wstęp dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z cyberbezpieczeństwem lub dla tych, którzy chcieliby się czegoś na ten temat dowiedzieć, ale bez "nudnych" szczegółów.
Opisane historie można rozwinąć czytają inne publikacje.
Dla tych co się tematem instersują, może to być powtórka. Dla mnie była. Polecam przeczytać.

Bardzo dobra książka, którą można potraktować jako wstęp dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z cyberbezpieczeństwem lub dla tych, którzy chcieliby się czegoś na ten temat dowiedzieć, ale bez "nudnych" szczegółów.
Opisane historie można rozwinąć czytają inne publikacje.
Dla tych co się tematem instersują, może to być powtórka. Dla mnie była. Polecam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1360
843

Na półkach: , ,

Reporterka New York Times o cyberbezpieczeństwie, Nicole Perlroth, rzuca nam przerażające spojrzenie na nowy rodzaj globalnej wojny – hakowanie. Hakerzy istnieją już od ponad wieku. W latach 70. XIX wieku grupa nastolatków została przyłapana na majstrowaniu przy systemie telefonicznym swojego kraju. Jednak od tego czasu sprawy znacznie się posunęły i jest to przerażająca lektura.

Sednem tej opowieści jest przerażający błąd oprogramowania znany jako Zero Day. Ten mały demon umożliwia hakerom włamywanie się do sieci komputerowych na całym świecie. Jest niewidoczny, dopóki nie zostanie odkryty, a między innymi może podłączyć się do dowolnego iPhone'a i jest w stanie wyłączyć moc całego narodu, jak odkryła Ukraina.

Kilka lat temu dwóch badaczy bezpieczeństwa odkryło jeden exploit Zero-day w Jeepie Cherokee, który pozwolił im przejąć kontrolę nad kierownicą, wyłączyć hamulce, przykręcić reflektory, kierunkowskazy, wycieraczki i radio, a nawet przeciąć silnik ze zdalnego komputera oddalonego o tysiące mil! A to tylko jeden przykład jego możliwości.

Obszerne i pouczające spojrzenie na najciemniejsze zakamarki Internetu, gdzie kliknięcie przycisku może całkowicie zdziesiątkować zarówno kraje, jak i ludzi. Już nigdy nie będę patrzeć na technologię w ten sam sposób.

Reporterka New York Times o cyberbezpieczeństwie, Nicole Perlroth, rzuca nam przerażające spojrzenie na nowy rodzaj globalnej wojny – hakowanie. Hakerzy istnieją już od ponad wieku. W latach 70. XIX wieku grupa nastolatków została przyłapana na majstrowaniu przy systemie telefonicznym swojego kraju. Jednak od tego czasu sprawy znacznie się posunęły i jest to przerażająca...

więcej Pokaż mimo to

avatar
51
3

Na półkach:

Tematyka mnie interesuje, ale sposób pisania mnie całkowicie zniechęcił do podjęcia tej lektury

Tematyka mnie interesuje, ale sposób pisania mnie całkowicie zniechęcił do podjęcia tej lektury

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    102
  • Przeczytane
    28
  • Teraz czytam
    5
  • Posiadam
    4
  • Do kupienia
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Legimi
    2
  • Reportaż
    1
  • Bez serii
    1
  • Literatura faktu/reportaż
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat


Podobne książki

Przeczytaj także