"Sanoko. Psst! Czy zdradzić ci moją tajemnicę?"

Okładka książki "Sanoko. Psst! Czy zdradzić ci moją tajemnicę?" Ozeana Blu
Okładka książki "Sanoko. Psst! Czy zdradzić ci moją tajemnicę?"
Ozeana Blu Wydawnictwo: Ozeana Blu opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Sanoko. Psst! Czy zdradzić ci moją tajemnicę?
Ozeana Blu
2022-01-19
2022-01-19
opowiadanie dla dzieci opowiadanie dla młodzieży fantasy dla dzieci 7-12 lat

Zazwyczaj nie piszę recenzji, ale wakacje przyniosły mi kilka naprawdę ciekawych książek, którymi chciałam się podzielić. "Sanoko" to prawdziwa odskocznia od dziwnych trendów dzisiejszych czasów, takich jak laleczki Barbie, dziewczynki modelki z Top Models czy inne bajki, które promują powierzchowne zachowania i wartości. Cieszę się, że istnieją jeszcze takie książki, które poruszają ważne sprawy, takie jak szukanie samego siebie.

Po przeczytaniu tej pozycji moja córeczka i syn uwierzyli, że są Sanoczanami i mają niesamowite talenty. Ta książka otworzyła im oczy na możliwości, jakie tkwią w nich samych. Polecam ją wszystkim rodzicom, którzy pragną pokazać swoim dzieciom, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego i warto dążyć do poznania samego siebie.

Bardzo ciekawa książka, głównie dla dziewczynek 9-12 letnich. Ma walory edukacyjne i wychowawcze.. Uczy radzenia sobie z problemami, pokonywania lęków i wartości zdrowego odżywiania. Ciekawe dioalogi i charakterystyka bohaterów. Uczy i bawi. Polecam.

Moja córka jest bardzo wrażliwa i cierpliwością zawsze staram się odjąć jej wątpliwości co do własnej osoby...i dlatego takie książki jak ta mnie inspirują. Myślę, że ważne jest, aby tak wychować dzieci, aby miały wiarę w siebie i nie poddawały się, gdy coś nie działa od razu. Książeczka historie o odwadze, w których dzieci podświadomie uczą się pokonywać swoje lęki, odważać się na różne rzeczy, wzmacniają swoją pewność siebie i uczą się, że być innym znaczy być SPECJALNYM👍.
Oboje z córką uważamy, że historie są napisane z wielką miłością. Podoba mi się również to, że opowiadania mają przyjemną długość.
Moja córka zawsze z uwagą słuchała opowiadań, a także zadawała pytania…dzięki czemu mogłam na przykład dużo lepiej zrozumieć uczucia i myśli mojej córki👍.

Czy naprawdę istnieją ludzie, którzy obdarzeni są niezwykłymi zdolnościami…tacy, którzy potrafią czytać w myślach, rozumieją mowę niemowlaków i kotów…lub potrafią wywoływać burzę jednym kichnięciem? Właśnie o tym opowiada nam główna bohaterka- Sanoko. Dorastająca dziewczynka zdradza czytelnikom nie tylko sekrety Sanoczanów, ale też zabiera ich w podróż w świat tajemniczych lasów, czarownic i…sekretów rodzinnych. Bardzo ciepła opowieść z głębokimi wątkami nawiązującymi do relacji sobą samym i… innymi ludźmi. Jesteśmy zadowoleni z zakupu i polecamy. Przy zakupie większej ilości tytułów koszty przesyłki się zwracają.

Piękna i fascynująca. Pełna ciepła i magii historia zwykłej ale też niezwykłej nastolatki. Z pewnością zachwyci młode czytelniczki.

W pierwszym rozdziale bohaterka przedstawia siebie, swoje przyjaciółki, trochę nietypowa rodzinkę i wybrane sytuacje z jej życia. Następnie zabiera nas w podróż do świata tajemniczych wysp, ryboludzi, smoków, żyjących i czujących zabawek, czarownic i …Sanoczanów.
Po raz pierwszy wpadła mi ręce książka tej nieznanej autorki i powiem szczerze ze bardzo mnie ona zaintrygowała. Niestety, poza informacjami na oficjalnej stronie książki nie znalazłam żadnych wskazówek, czy jest to jedyna książka Ozeany. Zakładam jednak, że tak. Moim zdaniem udany debiut i życzę autorce, aby ta książeczka trafiła do rak wielu czytelników ponieważ moi zdaniem historia jest przebojowa i na skalę bestsellera. Autorka ma bowiem ogromny talent opisywać sytuacje i zdarzenia w sposób bardzo obrazowy i przystępny dla dzieci oraz zaciekawić czytelnika. Już dziś i na podstawie tej książeczki przepowiadam tej autorce świetlaną przyszłość w branży opowieści dla dzieci.

Wygraliśmy tę książeczkę na jednym z facebookowych konkursów. Kiedy zobaczyłam okładkę, to od razu pomyślałam, że będzie to świetna lektura dla mojej dorastającej córeczki. Czy się rozczarowałam? Asolutnie nie - ta książka przerosła moje oczekiwania. Agatka, zaczywcona okladką i licznymi zdjęciami, od razu zabrała się za czytanie, co też bardzo mnie ucieszyło. Dość szybko przebrnęła przez pierwsze rozdziały aby na koniec tygodnia oznajmić mi, że książka już przeczytana i że była super. Jescze kilka razy pożyczyła ją koleżnkom ze szkoły a potem, ku radości bibliotekarki, oddała ją do szkolnej biblioteki. Z tego co zrozumiałam z opowiadania córki, głównym motywem jest historia dziewczynki, obdarzonej nezwykłymi zdolnościami, która pochodzi z wyspy o nazwie Sanoko. Co ciekawe, po przeczytaniu lektury przez moje dziecko, zaobserwowałam ciekawe zmiany w jej zachowaniu - zaczęła prowadzić pamiętnik, medytować i interesować się zdrowym odżywianiem. Te pozytywne zmiany zachęciły mnie do tego, aby napisać tutaj kilka zdań o tej książce. Moim zdaniem warto!

Czytając tę książkę mojej córeczce miałam wrażenie, że odnajduję w postaci głównej bohaterki siebie samą. Ta książka z pewnością daje dużo do myślenia: czy jestem Sanoczanką? Czy odnalazłam już swoje talenty? Czy dobrze traktuję moją duszę? Oto jeden cytatów, który bardzo mnie poruszył:
„Czy ty wiesz, co to jest dusza?
Pytam, bo ja długo nie wiedziałam. Ale kiedyś mama mi wyjaśniła, że dusza to taka istota, dziewczynka lub chłopiec, która mieszka w każdym z nas, a dokładnie mówiąc – w naszym brzuszku. Mama zawsze powtarza, że dusze, z którymi rozmawia, wyglądają jak małe słodkie aniołki i są bardzo mądre – dużo mądrzejsze niż niektóre książki, profesorowie na uniwersytetach czy informacje w internecie. Ich zadaniem jest do¬radzanie i podpowiadanie ludziom, w których mieszkają, co powinni zrobić, aby byli szczęśliwi, i co jest dla nich dobre.”

Poza tym, książka ma wartość wychowawczą: radzenie sobie ze złośliwymi dziećmi na podwórku, dbanie o zdrową dietę, samorozwój, pewność siebie. Kolejnym atutem są bardzo ciekawe postacie bohaterów:
- Mama, która pracuje jako tłumacz mowy kotów, kicha kiedy się zdenerwuje i w ten sposób wywołuje burzę.
- Mała Basia, która wszystkim opowiada, że jest dużo starsza niż w rzeczywistość jest, zabiera starszej siostrze rzeczy i potem twierdzi, ze je „znalazła”.
- Dziadek marynarz, który ze swoich podróży przywozi najdziwniejsze znaleziska i dzieli się niesamowitymi opowieściami
- Mariano, który zaczesuje włosy na żel i do którego wzdycha główna bohaterka
I oczywiście główna postać- Sanoko, niesforna 11-latka, która skrywa pewną tajemnicę…

Fani Harrego Pottera z pewnością także polubią tę historię.

„Czy ty wiesz, co to jest dusza?
Pytam, bo ja długo nie wiedziałam. Ale kiedyś mama mi...

Piękny, magiczny świat. Kiedy zacznie się czytać z trudem odejść od tej lektury. Interesujący bohaterowie, których z pewnością pokochają czytelnicy. Polecam!

Bardzo ciekawa!

Bardzo ciekawa!