Słonecznikowa 5. Przygody piratów

Cztery opowiadania pokazujące, jak bez komórki, tableta i innego elektronicznego ustrojstwa dziecko może spędzić czas. W tym tomie rodzeństwo m.in. liczy krople na parasolach, łowi ryby, ściga się na łódkach czy organizuje prezenty urodzinowe dla mamy. Miło się czyta o czymś, co w wielu domach przeszło do lamusa.

Pomimo chłodu za oknem, przychodzę dzisiaj z dość ciepłą pozycją. A mianowicie kolejne przygody ze Słonecznikowej 5! Po raz kolejny wraz z rodziną Poziomków mieliśmy możliwość przeżywać ciekawe przygody, których w żaden sposób nie ograniczała dziecięca wyobraźnia. Tak jak w poprzednim tomie mieliśmy wiosnę, tak teraz bohaterowie korzystają z lata na całego!

Mamy tu cztery historie, w których wraz z zaradnym rodzeństwem będziemy łowić ryby z pobliskiego jeziora, zabawimy się w dzielnych piratów szukających skarbów, zrobimy mamie Natalii urodzinową niespodziankę oraz stworzymy wielki wodospad w ogrodzie, w którym jedną z atrakcji będą wyścigi kajaków ( oczywiście w przenośni, ale tak jak wspomniałam - dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona! ). Powiem Wam szczerze, że po przeczytaniu tej książeczki, sama zatęskniłam za byciem dzieckiem i za tą beztroską, która takim dzieciom towarzyszy...

Krzyś, Lilka i Adaś nie należą do dzieci, które się nudzą. Potrafią ze zwykłego patyka zrobić wędkę i naprawdę dobrze się przy tym bawić. Czytanie tych książeczek to dla mnie powrót do mojego czasu dzieciństwa, kiedy to praktycznie całe dnie spędzało się na dworze i czasem wracało do domu umorusanemu jakby człowiek tarzał się w błocie. To były piękne czasy! Dlatego też z niezwykłą przyjemnością towarzyszę rodzinie Poziomków w ich przygodach! I choć książeczka dedykowana jest dla przedszkolaków, to nie wiem kto ma większą frajdę podczas ich czytania -ja czy moje dzieci 🥰 Dodatkowo kolorowe ilustracje, które są świetnym dopełnieniem czytanych historii, z pewnością przykują uwagę niejednego malucha. Gorąco polecam!

Mamy tu cztery...

Seria książeczek dla przedszkolaków. Rodzina z trójką dzieci i psem całkiem sympatyczna, ale przygody są takie... mało przygodowe. Za mało akcji, za mało humoru. Za dużo opisów.
Nie lubię słowa nuda, nudny, nudno, ale nic nie mogę poradzić na to, że na ulicy Słonecznikowej 5 wieje normalną, codzienną nudą.
Do usypiania - idealna!

Do usypiania - idealna!

Witajcie na ulicy Słonecznikowej 5! Tu zawsze jest gwarno i wesoło, a to za sprawą trochę psotnego Rodzeństwa, które ma całe mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę.

Nadeszło lato, a pięcioletnie bliźniaki Krzyś i Lilka, dwuipóletni Adaś oraz ich Rodzice - Natalia i Łukasz nie mogą narzekać na nudę, zwłaszcza gdy towarzyszy im ich kudłaty psiak - Zadzior.
Tym razem dzieciaki będą łowić ryby w piaskownicy, wyprawią Mamie wspaniałe przyjęcie niespodziankę, zbudują wodospad w ogrodzie, a nawet urządzą fregaty, a później spływ kajakowy po górskim wodospadzie. A także przemienią się w groźnych piratów i szybko rozprawią się z suchym praniem... to znaczy nieprzyjacielem, oraz ukryją drogocenny skarb... płynne złoto w mirabelkowej postaci. A w tym wszystkim będą towarzyszyć im kochający Rodzice.

Taka zwykła, lecz niezwykła codzienność tej uroczej rodzinki sprawia, że bardzo polubiliśmy perypetie Poziomków z ulicy Słonecznikowej 5. To już drugi tom, w pierwszym przeżywaliśmy wiosenne przygody, jestem bardzo ciekawa, co te sympatyczne Łobuziaki wymyślą jesienią i zimą. A tymczasem zapraszam Was serdecznie do poznania tych bohaterów - przekonacie się, że do dobrej zabawy wystarczy odrobina wyobraźni i humoru. Ta seria jest naprawdę pełna rodzinnego ciepła, a kolorowe ilustracje przyciągają uwagę małego czytelnika. Ale uwaga na pierwszej ilustracji z przedstawieniem bohaterów wkradł się mały chochlik - Adaś jest podpisany jako Krzyś i na odwrót. My nie mieliśmy problemu, bo znamy ich już z poprzedniego tomu, ale jeśli będziecie rozpoczynać znajomość z rodzinką Poziomków od tej części, warto zwrócić na to uwagę.
Tak czy inaczej - polecamy!

Tym razem dzieciaki będą...

Kolejna odsłona przygód rodziny mieszkającej przy ul. Słonecznikowej, która pokazuje, jak niewielki wysiłek jest potrzebny, żeby atrakcyjnie spędzić czas wolny. Autorka, Aniela Cholewińska-Szkolik przekonuje, że nie trzeba nawet opuszczać domu czy podwórka, żeby łowić ryby czy udawać pirata - wszystko zależy od interpretacji rzeczywistości i siły wyobraźni.
Rodzeństwo wymyśla sposoby na przeżycie przygód rodem z powieści z dostępnych sobie materiałów - listki unoszące się w kałuży stają się rybkami w stawie, wiszące na sznurkach pranie - żaglami nieprzyjacielskich okrętów, a gałązki i konewka - konstrukcją wodospadu. Ponownie pokazują, jak niewiele potrzeba, żeby się dobrze bawić - kluczem nie są miejsce czy materiały, ale wyobraźnia, bo tylko ona może ograniczać dzieci.

Książka przeznaczona do czytania przez opiekuna raczej dla zaprawionych słuchaczy, ponieważ tekstu jest w niej naprawdę dużo.

Rodzeństwo...

Po raz kolejny odwiedzamy rodzinkę mamę Natalie tatę Łukasza i ich dzieci Adasia, Lilki i Krzysia na Słonecznikowej 5. Letni czas i letnia historia. Przeżyjemy z dziećmi i ich rodzicami cztery przygody. Będziemy poszukiwaczami skarbów, przygotujemy przyjęcie niespodziankę, przeżyjemy budowę wodospadu, a nawet będziemy łowić ryby w pasku. Wszystko to w książce "Słonecznikowa 5. Przygody piratów"

Książka to typowa książeczka pisana pod dzieci. Prosty język i barwne ilustracje. A tekst przykuwający uwagę dzieci na dużej.

Książka ukazująca pomysłowość rodziców i dzieci. A wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

To jest drugi tom serii, każdy związany z inną porą roku. Czekamy już na kolejny

Nastało lato i pora na kolejne przygody naszych bohaterów. Udajemy się ponownie do mieszkańców Słonecznikowej 5, czyli mamy, taty, Adasia, Lilki i Krzysia oraz ich psa Zadziora. Tak jak w tomie pierwszym mamy cztery rozdziały, a każdy to inna historia. Wraz z dziećmi będziemy szykować niespodziankę dla rodziców, ukrywać niebanalny skarb, przeżywać przyjęcie urodzinowe, a nawet tworzyć wodospad. Każda przygoda jest inna, a jednocześnie tak samo ciekawa, wciągająca, momentami zabawna.

Tekst jest ciekawy, a przy tym napisany „pod dziecko”. Nie ma w nim wielu trudnych słów, co zachęca malca do słuchania.

Wizualnie książka jest dość ładna. Znajdziemy w niej dość duże, kolorowe ilustracje adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do czytania.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się zbyt szybko.

W serii znajdziemy cztery tomu, po jednym na każdą porę roku. Kolejny będzie jesienią i nie ukrywam, że my się nie możemy, już doczekać.

„Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2” to według mnie naprawdę fajna pozycja dla dzieci i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/07/slonecznikowa5.html

Na Słonecznikowej 5 u pięcioosobowej rodziny z psem nie ma czasu na nudę. Tu możliwe jest wszystko.

Łowienie ryb w piaskownicy, wyścigi kapselkowych żaglówek, budowanie wodospadu, pirackie przygody, szukanie cennego skarbu, organizowanie urodzinowego przyjęcia niespodzianki... Tak. To wszystko na Słonecznikowej 5.

Ale tu nie tylko dzieci mają głowy pełne pomysłów. Bo rodzice również chętnie uczestniczą w tych zabawach.

Bardzo mądra książka uczącą kreatywności. Do tego duże, kolorowe ilustracje, które przykuwają wzrok. Idealna lektura na lato 😊

Gorąco polecam.

Ale tu nie tylko dzieci mają głowy pełne pomysłów. Bo...

Nareszcie doczekaliśmy się drugiego tomu "Słonecznikowej 5"!

"Słonecznikowa 5. Przygody piratów" to klimatyczny zbiór opowieści o sympatycznej rodzince: mamie Natalii, tacie Łukaszu, trójce dzieciaków Adasiu, Lilce i Krzysiu oraz ich piesku Zadziorze.

Tym razem wybierzemy się z dzieciakami na ryby do piaskownicy, wspólnie przygotujemy przyjęcie niespodziankę dla mamy, która ma urodziny, wypłyniemy na piracką misję z tatą i zbudujemy wspaniały wodospad w ogrodzie.

Bardzo lubimy tę serię. Przedstawiona w niej rodzina jest naturalna, prawdziwa i pełna miłości. Relacje, które ich łączą oparte są na szacunku, zaufaniu i swobodzie.

Podoba mi się w tym cyklu także bliskość przyrody, pomysłowość dzieciaków w ogrodzie i mądre podejście rodziców to tych wszystkich pomysłów.

Wisienką na torcie jest pies Zadzior, który sprawia, że nie da się z nim nudzić i zawsze zrobi coś "oryginalnego"😁

Idealna lektura na wakacje ❤️

Nareszcie doczekaliśmy się drugiego tomu "Słonecznikowej 5"!

Po przeczytaniu "Słonecznikowej 5.Przygody piratów" przypomniały mi się moje wakacje w dzieciństwie,czyli pola,łąki, beztroska,milion pomysłów na minutę i zabawa wszystkim co pod ręką 😉
Na Słonecznikowej 5 czuć lato. Książka pachnie kwiatami,owocowymi kompotami,wodą z miętą i słońcem. Sympatyczna rodzina Poziomków wiedzie spokojne,normalne życie. To tata,mama,trójka dzieci i pies Zadzior. Ich przygody są zwyczajne i niezwyczajne- dziecięca wyobraźnia przenosi ich w przeróżne światy,a zabawy kamieniami,patykami,liśćmi,wodą i tym podobnymi rzeczami nie mają końca. Czuć tu ciepło,miłość,radość,a te historie czyta się z uśmiechem na twarzy. Idealne na letnie dni i do czytania na dobranoc.

"Przygody piratów" składa się z 4 opowiadań:
Na rybach
Przygody piratów
Urodziny mamy
Zabawa przy wodospadzie

Są dosyć długie,a ilustracji jest mało,więc to czytanki dla odrobinę trwalszych czytelników 😉 wiek wg mnie: około 4+.

W tej części zobaczymy jak dzieciaki spędzają lato,także jest to prawdziwa wakacyjna lektura! Znajdziecie tu czereśniowe kolczyki,wianki z kwiatów,wiśnie,zabawy w piaskownicy,puszczanie żaglówek w samodzielnie zrobionym jeziorze, basen,łowienie ryb na niby,pachnącą szarlotka,zabawa w piratów w cieniu słonecznego ogrodu czy wakacyjne wyjazdy. Jest pięknie,ciepło i czuć lato! Cudo ❤️

• Zuzi biblioteczka
  • Współpraca
  • Dla dzieci
  • Książeczki córeczki
  • Dziecionkowe

Dodaj cytat z książki Słonecznikowa 5. Przygody piratów