Moc relacji

Okładka książki Moc relacji Urszula Sołtys-Para
Okładka książki Moc relacji
Urszula Sołtys-Para Wydawnictwo: BookEdit poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
BookEdit
2022-03-22
2022-03-22
psychologia dziecięca psychologia rodziców psychologia młodzieży poradni dla rodziców jak wychowywać dzieci jak rozmawiać z dziećmi

Wreszcie poradnik napisany od strony praktycznej: nie tylko sucha teoria, ale widać też że wiedza bierze się z doświadczenia. Autorka jest psychoterapeutką więc widać, że ma doświadczenie z większą ilością dzieci niż tylko własne.

Na książkę trafiłam na targach książki w Krakowie. Nie miałam sprecyzowanych planów zakupowych - po prostu szukałam czegoś odnośnie dzieci. Trafiłam przypadkowo na stoisko z autorką (która okazała się doświadczoną i rzeczową osobą w temacie o którym pisze). Po krótkiej dyskusji i opisie co jest w książce, to ją zakupiłam. To była dobra decyzja: książka tak jak autorka jest rzeczowa i z konkretną wiedzą.

Żona podsunęła mi tą książkę do poczytania, abym był lepszym ojcem. Zazwyczaj sceptycznie jestem nastawiony do różnych poradników tego typu. Ale ten jednak robi robotę: napisany przystępnie i konkretnie. Nawet mój męski umysł przyswoił sobie przydatne informacje.

Dobry poradnik odnośnie wychowywania dzieci (a może bardziej jak mówi tytuł relacji z dzieckiem). Nie trzeba czytać od razu od deski do deski – można na bieżąco sięgać sobie i czytać rozdziały które dotyczą problemów i zagadnień które nas aktualnie nurtują. Ale jak się przeczyta od razu, to się jest z góry gotowym na różne sytuacje wychowawcze:)

Książka prosta, dobra 'na początek'. W prosty sposób przedstawione najważniejsze informacje jak budować z dzieckiem świadomą relację opartą na szacunku nie strachu.

• B 44
  • LEGIMI
  • Psychologia - wychowanie
  • Psychologia - rodzina, więź, komunikacja
  • Wychowanie, macierzyństwo

Dodaj cytat z książki Moc relacji