Problem zwiększenia energii ludzkości

Audiobook.

Tesla to zdecydowanie wizjoner, bo wiele z jego przemyśleń dotyczących przyszłości się ziściło. A jeśli chodzi o treści społeczne, to jest w tym pewien sens... a czasami nawet bardzo dużo racji.
Jak na razie zostawiam tą pozycję bez oceny, gdyż nie wszystko zrozumiałam przy ściśle technicznych zagadnieniach ( a czasami się nawet w tym gubiłam). Nie pomagało też to, że na stronie wydawnictwa nie ma już obrazków do tego audiobooka (a przynajmniej ja ich pod podanym adresie nie znalazłam).

Ocenę wystawię, gdy przeczytam tą książkę w formie ebooka.

Audiobook.

Bardzo ciekawa postać. Jednak mam wrażenie, że jako świat i ludzie go przegapiliśmy. Ludzie mu współcześni umarli zanim stał się sławny stąd tak mało informacji o nim. Podobnie jak ostatnie słowa Einsteina, ponieważ były po niemiecku, a pielęgniarka nie znała tego języka.

Bardzo ciekawie czyta się słowa samego Tesli. Niektóre fragmenty wymagały skupienia, żeby zrozumieć wszystkie zagadnienia związane z elektrycznością. Dodatkowo Tesla miał poglądy, które teraz okazują się bardzo aktualne. W tej książce porusza temat między innymi wojen, produkcji żywności, wegetarianizmu, komunikacji międzyplanetarnej. Czytając jego słowa, mam wrażenie, że gdyby zobaczył, co teraz dzieje się na świecie, byłby bardzo zawiedziony i zasmucony. Tym bardziej, że poruszał te kwestie ponad sto lat temu, a my nadal nie przyswoiliśmy jego lekcji, mimo że podziwia go cały świat.

• Audiobooki
  • Popularnonaukowe
  • Eseje
  • Filozofia
  • PROZA (skończona)
  • Samodzielne
  • (Auto)Biografie / Pamiętniki / Wspomnienia

Dodaj cytat z książki Problem zwiększenia energii ludzkości