Wiem, co zbieram w lesie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
83-7073-344-1
poradnik, przewodnik, przyroda, las, grzyby
flora i fauna
espeja

Przewodnik dla miłośników zbiorów runa leśnego. Zbiory grzybów, owoców i ziół w lasach są przyjemną, pożyteczną dla zdrowia i tanią formą wypoczynku i rekreacji. Dają możliwość bezpłatnego uzupełnienia i urozmaicenia naszych jadłospisów w naturalne, leśne produkty spożywcze. Aby w pełni korzystać z „leśnych dóbr i pożytków”, potrzeba nieco wiedzy i doświadczenia. Potrzeba również poszanowania...

Aby w pełni korzystać z „leśnych dóbr i pożytków”, potrzeba nieco wiedzy i doświadczenia. Potrzeba również poszanowania praw lasu, przestrzegania przepisów i rozporządzeń z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody.
Jeśli książka ta przyczyni się do milszego spędzenia wolnych dni w lasach, do nauczenia zbioru i konsumpcji jakiegoś nowego, niezbieranego dotąd gatunku grzyba lub zioła, do zaciekawienia bogactwem przyrody i wzrostu kultury obcowania z lasem – to spełnią się oczekiwania autorów i wydawnictwa.

Arckov | 2010-09-28
espeja | 2010-03-03