Moje bajeczki. Najpiękniejsze historie

Moje bajeczki
Egmont Polska
2017-01-01
2017-01-01

Przyznam, że ucieszyłam się gdy moje dzieci sięgnęły w bibliotece po tę książkę. Spis treści mnie zachwycił - były tam wszystkie bajki, które znam z własnego dzieciństwa. Pomyślałam, że to będzie bardzo fajny powrót do dzieciństwa, no ale niestety srogo się rozczarowałam!

"Moje bajeczki. Najpiękniejsze historie" to zbiór 8 opowiadań, które powstały na podstawie filmów z wytwórni Disney'a. Dzieci spotkają tu Simbę, Mowgliego, Piotrusia Pana czy Alicję z Krainy Czarów. Można pomyśleć, że to będzie wspaniałe spotkanie, ale ja zmieniłam zdanie już po pierwszym spotkaniu, po pierwszym opowiadaniu o Bambim. Opis książki słusznie zaznacza, że opowiadania są skrócone i "przystosowane do potrzeb dzieci". Ja bym powiedziała, że te opowiadania są strasznie ale to strasznie okrojone. Ja wiem, że dzieci trzeba chronić przed "drastycznymi scenami pełnymi przemocy", no ale na Boga, akurat te sceny są w tych bajkach bardzo istotne! Nie ma tu śmierci mamy Bambiego, nie ma śmierci Mufasy... Oglądając filmową wersję bajek dzieci i tak to zauważą. Moje pokolenie to oglądało i nic złego się nie działo. Straszne są te okrojone historie ;) Nie podobało mi się.

• Rozczarowania
  • Dla dzieci