Secretum

Nienajgorsza, ale słabe dialogi, kilka nieścisłości, no i te historie ofiar i szukanie motywu morderstw, a tak naprawdę nie trzymały się one kupy. Nie trzymała w napięciu tak książka, ale przynajmniej szybko się czytało.

Dobra fabuła, trzyma tempo i napięcie tylko rośnie. Akcja mocno koncentruje się na głównym wątku, trochę szkoda, bo chwilami wydaje się powierzchowna. Mimo tego nie najgorsza lektura.

Rewelacja! Ależ to było dobre. Świetny styl - brawo!

Rewelacja! Ależ to było dobre. Świetny styl - brawo!

Nowa książka, nowa autorka i nowe spotkanie. Udane spotkanie. Pomysł na fabułę co prawda już mi był znany ale ciekawie poprowadzony. Dużo się dzieje, dużo akcji i dużą dawka emocji. Podoba mi się postać inspektor Anny Zielewskiej. Mroczny klimat, opisy brutalnych zbrodni i opisy ciał ofiar, psychopatyczny morderca i zaskakujące, nieprzewidywalne zakończenie. Mam nadzieję, że sugeruje ono, że będzie ciąg dalszy .

Całkiem przyjemne czytadło...dobra intryga...świetnie rozbudowana warstwa psychologiczna i interesujący bohaterowie...jestem pozytywnie zaskoczona. Polecam!

Giną młode kobiety. Morderca działa w sadystyczny sposób. Śledztwo w sprawie zostaje przydzielone młodej pani inspektor Annie Zielewskiej, która z zaangażowaniem rozpoczyna pościg za zabójcą.

Kryminał, który zaskakuje. Poraża swą autentycznością i bestialstwem. Autorka doskonale wprowadza czytelnika w nastrój grozy i strachu. Zakończenie bardzo zaskakujące, do ostatnich stron nie spodziewałam się kto jest sprawcą tych okrutnych czynów.

Skąd te wysokie oceny? Dla mnie przewidywalna, z topornym językiem, żadna z przedstawionych postaci nie jest dobrze opisana. Na rynku polskim jest mnóstwo naprawdę świetnych kryminałów, na ten szkoda pieniędzy.

Świetna książka. Bardzo mi się podobała.

Świetna książka. Bardzo mi się podobała.

Secretum autorstwa Katarzyny Grzegrzółki to fascynująca powieść, która zasługuje na wielkie uznanie za swoją oryginalność i mistrzowskie prowadzenie narracji. Ta książka jest pełna tajemnic, które powoli odkrywają się na kartach, prowadząc czytelnika przez zawiły labirynt zaskakujących zwrotów akcji.

Grzegrzółka ma niezwykłe oko do szczegółów, które sprawia, że świat przedstawiony w "Secretum" jest niezwykle realistyczny. Jej staranne opisy, zarówno postaci, jak i otoczenia, tworzą obraz, który jest tak jasny, jakby czytelnik sam był częścią tej historii.

To, co wyróżnia "Secretum", to sposób, w jaki Grzegrzółka łączy różne gatunki - od thrillera, przez romans, po elementy fantasy. Takie połączenie może być ryzykowne, ale w tym przypadku jest to niewątpliwie sukces. Autorka zręcznie lawiruje pomiędzy różnymi tonami, tworząc historię, która jest zarówno emocjonująca, jak i poruszająca.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej złożona fabuła. Grzegrzółka konstruuje swoje historie w sposób, który zmusza czytelnika do ciągłego zastanawiania się, co będzie dalej. Nie ma tu miejsca na nudę - każdy rozdział przynosi nowe pytania i zaskakujące odkrycia.

Jeśli chodzi o krytykę, niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte. Czasami miałam wrażenie, że niektóre elementy fabuły są wprowadzane zbyt pośpiesznie, co może być nieco dezorientujące.

Mimo tych drobnych niedociągnięć, "Secretum" to niewątpliwie powieść godna uwagi. Jest to książka, która zasługuje na uznanie nie tylko za intrygującą fabułę, ale także za autorski styl pisania Grzegrzółki. Bez wątpienia polecam "Secretum" każdemu, kto szuka oryginalnej i porywającej lektury.

Grzegrzółka ma niezwykłe oko do szczegółów, które sprawia, że świat...

Świetna książka na spędzenie miło wieczoru! Super!

Świetna książka na spędzenie miło wieczoru! Super!

• Do kupienia
  • Kryminał