Dwanaście koszy ułomków

83-08-03259-1
religia, Kościół, felietony
religia
Snoopy

„I zebrano jeszcze dwanaście koszy ułomków” - ten cytat zaczerpnięty został z Ewangelii św. Łukasza, z tego miejsca, w którym mowa jest o cudownym rozmnożeniu chleba przez Jezusa i nakarmieniu nim tłumów. Ewangeliczne "ułomki" stały się również tytułem cyklu felietonów ojca Stanisława Musiała SJ, publikowanych od wielu lat na łamach "Tygodnika Powszechnego". Cykl ten ukazuje się na nowo od jesieni 2000 roku. Tematyka tekstów jest bardzo różnorodna: są tu refleksje dotyczące aktualnych wydarzeń i bolączek społecznych, krytyczne, niekiedy bardzo odważne wypowiedzi pod adresem Kościoła, rozważania teologiczne i filozoficzne, a także pełne ciepła i uroku obserwacje poświęcone zwierzętom. Miłośnicy cotygodniowych rozważań ojca Musiała znajdą w niniejszym wyborze - którego autorem jest rektor Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie, ojciec Stanisław Obirek - najciekawsze.

Znakomita literacko, szczera i ujmująca, książka z pewnością zainteresuje wszystkich, którym znajoma i bliska jest postać i działalność ojca Musiała, a być może i jego polemistów.

Betsy Pajest | 2016-02-12
Przeczytana: 2010 rok

Ukochane ułomki publikowane w odcinkach w Tygodniku Powszechnym, moja ulubiona- o muzyce osiołków. Wspaniały podróżnik jezuicki dzięki któremu biblioteka "Ignatianum" zyskała mnóstwo książek naukowych ze świata tzw. zachodniego. Erudyta znał może z 5 języków, albo i więcej. I spowiadał nimi, także po niemiecku.

joannardrgz2 | 2014-03-30
Agata | 2010-09-09