Miłość na święta

Justyna Dziura Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2021-10-20
2021-10-20

Miłość na święta to krótka, świąteczna historia. Jak widzę taką długość i motyw świąt to już wiem, czego się spodziewać. Moje oczekiwania spełniła. To urocza, niezbyt skomplikowana opowieść o prostych ludziach. Layla i Ian to bohaterowie, których polubiłam od początku. Podobała mi się ich naturalna relacja. Przede wszystkim bohaterowie rozmawiali ze sobą, bo nie ma nic gorszego niż brak komunikacji, co w romansach jest dość często spotykane. Tą dwójkę można brać na przykład rozmowy, no może poza jednym faktem z życia Jana, którym podzielił się z dziewczyną może za późno.
Z całej opowieści bije ciepło, takie typowe dla świątecznych romansów, ale nie tylko. To taka komfortowa historia, przy której można się odprężyć, uwierzyć w magię, nowe początki i nadzieję na lepsze.

Layla prowadzi internetowy sklep z ozdobami. Grudzień to dla niej bardzo pracowity czas.
Los sprowadza pod jej dach przyjaciela jej brata. Ian właśnie zmienił pracę i musi zorganizować swoje życie od nowa. Zostaje wiec współlokatorem nieznanej mu wcześniej dziewczyny. Szybko okazuje się, że nadają na podobnych falach. Czas spędzony razem upływa w spokoju i milej atmosferze. Każde z nich boryka sie z decyzjami przeszłości. Jak sie okazuje razem łatwiej im radzić sobie z codziennymi kłopotami i nie tylko.
"Miłość na Święta" to wyjątkowo ciepła historia. Rozgrzewa serducho i daje wiarę, że prawdziwa miłość może nas zaskoczyć. Dosłownie pchnie gorącą czekoladą z piankami! Czyta sie jednym tchem. Polecam, bo daje ducha Świąt 🎄 ⭐

Recenzja „Miłość na święta”
„-Dobra. Zgodzisz się na świąteczny babski film? – Zmarszczył czoło, unosząc brew ku górze. – Proszę. –Złożyłam ręce jak do modlitwy i spojrzałam na niego, trzepocząc rzęsami.”
„Miłość na święta” to powieść wydana w 2021r. a jej autorką jest Justyna Dziura. Ta mieszkająca w Gorlicach pisarka, obecnie jest żoną i matką. Książki jednak zawsze towarzyszyły jej w życiu. W 2015r założyła bloga recenzenckiego „Z miłością do książek”, a pisać zaczęła już w gimnazjum. Jej pierwsza książka „Summer” ukazała się w 2020r. A rok później wydana została książka „Miłość na święta”.
Layla jest młodą, zaradną kobietą, która prowadzi własny biznes, robienie ozdób świątecznych i to właśnie zajmuje jej większość czasu. Ian jest mężczyzną po przejściach, jego przeszłość nie daje mu zapomnieć o problemach, przez co nie znosi świąt, a teraz na ostatnią chwilę musi szukać mieszkania. Tak się składa, że Ian przyjaźni się z bratem Layli, a ona ma wolny pokój. Młodzi dogadują się i dziewczyna wynajmuje pokój. Ta jedna decyzja może wiele namieszać w ich życiu, ale czy coś może z tego wyjść? Czy Layla znajdzie czas na nową relację, a Ian zmieni zdanie co do świąt?
„Miłość na święta” to powieść przyjemna, ale trochę mnie męczyła. Jako czytelnik, mam wrażenie, że wiele w tej książce dzieje się poza moimi oczami, a sceny które są opisane dotyczą tylko bezpośredniej relacji między bohaterami i to tylko z ich punktu widzenia. Do tego bohaterowie bardzo szybko zaczynają coś do siebie czuć i nagle wszystko robić dla tej osoby, może to mały szczegół, ale mi osobiście wydawało się to mało dojrzałe jak na trzydziestoparolatków.

Recenzja „Miłość na święta”

Święta to magiczny czas i wyczekujemy ich niemal cały rok. Dzięki książce Justyny mamy szansę odliczać czas do nadchodzących świąt i nastrajać się razem z bohaterami. Kto się skusi?

Miłość to temat rzeka. Pojawia się niespodziewanie i nie zawsze jesteśmy na nią gotowi, ale gdy już ją docenimy i pozwolimy wkroczyć jej w nasze życie, staje się magiczna.

Layla to ciepła i miła osoba, która kocha święta. Prowadzi swój własny biznes, jakim jest produkcja i wysyłka ozdób świątecznych, głównie własnoręcznie wykonanych bombek. Jest swoją szefową i wszystko robi sama, przez co nie ma za wiele czasu na nic innego. Gdy brat prosi ją o przysługę, by na jakiś czas przygarnęła jego najlepszego przyjaciela pod swój dach, nie wie, że wywróci jej życie do góry nogami.

Ian to młody i ambitny księgowy. Przenosi się nagle do innego miasta i nie ma gdzie się podziać. Dlatego propozycja przyjaciela spada mu jak z nieba. Chce zacząć od nowa z dala od toksycznej kobiety. Nie przepada za świętami, a odkąd zmarła jego babcia nie miał z kim ich obchodzić. Jest totalnym przeciwieństwem Layli, jednak mieszka się im całkiem nieźle.

Książkę poznajemy z perspektywy obu bohaterów. Ciekawym zabiegiem jest również odliczanie do świąt, później do Sylwestra i kończąc na kolejnym święcie. Autorka pisze lekko i przyjemnie. Nie zanudza nas zbędnymi opisami, mamy dużo dialogów, dlatego przez książkę się płynie.

Okładka jest prześliczna, magiczna i słodka. Lepszej sobie nie wyobrażam. Sprawia, że chce się czym prędzej zabrać za lekturę.

Layla to taka pozytywna i zakręcona postać. Przypomina mi oczywiście Justynę, dlatego jest bliska memu sercu. Jedyne, co mogę jej zarzucić to głupotę związania się z nieodpowiednim facetem. Tak naprawdę nic ich nie łączyło, spotykali się rzadko, a ciągnęli tą farsę dopóki na horyzoncie nie pojawił się Ian i go nie spłoszył. Jednak niektórzy nie wiedzą, co znaczy koniec i jeszcze nieraz uprzykrzy życie naszej bohaterki. Na szczęście Ian będzie w pobliżu.
Layla obrała sobie za cel przywrócenia w Ianie radości świąt. Czy jej się to uda? A może po drodze wzbudzi w nim jeszcze inne zapomniane uczucia?

Ian nie miał łatwo w życiu, został praktycznie bez rodziny, a ta która mu została nie zasługuje na jej miano. Czuje się obco w rodzinie Layli, ale równocześnie cieszy się, że może być przez chwilę jej częścią. Dzięki Layli przypomina sobie, że można czerpać radość z przygotowań do świąt, a jednocześnie, że można w tym czasie zrobić coś dobrego dla innych. Ian i Layla choć nie szukają miłości, znajdują ją w najmniej spodziewanym momencie. Ale czy dadzą się porwać magii miłości i świąt?

Podsumowując Miłość na święta jest książką ciepłą, pozytywną i przepełnioną magią. Nie można się od niej oderwać, a bohaterów nie sposób nie polubić. Ta historia mogłaby się wydarzyć tuż obok nas i dzięki temu realizmowi jest jeszcze bardziej wartościowa. Polecam Wam ją z całego serca. Nie pożałujecie!

Layla to ciepła i...

Cudowna historia, w której czuć magię świąt😍❤ polecam!

Cudowna historia, w której czuć magię świąt😍❤ polecam!

Cudowna i klimatyczna książka:)Gorąco polecam :)

Cudowna i klimatyczna książka:)Gorąco polecam :)

Layla kocha święta i uwielbia ten klimat. Również jej praca jest bardzo z tym związana, bo zajmuje się tworzeniem różnych ozdób świątecznych. Niestety tkwi trochę w toksycznym związku, który w końcu postanawia skończyć, jednak nie zbyt to do faceta dociera i jest dość natarczywy w stosunku do niej. Na szczęście w odpowiednim momencie jej brat prosi, aby przygarnęła pod swój dach jego przyjaciela. Z racji, że dziewczyna ma złote serce i każdemu daje szanse i oczywiście się zgadza. Pomaga to w pozbyciu się faceta z jej życia. Na szczęście Ian nie jest to typ, z którym ciężko się dogadać więc szybko znajdują wspólny język. Jedynie jego minusem jest brak wiary w święta. Layla próbuje to zmienić i poznać przyczynę takiego nastawienia.

Ian całkowicie przewrócił swoje życie do góry nogami. Po ciężkich przeżyciach postanawia skorzystać z okazji relokacji, w której pomaga mu jego przyjaciel. Chce odnaleźć spokój i zapomnieć o przeszłości. Nie spodziewa się, jak szybko to się stanie. Layla wciąga go w atmosferę świąt i próbuje go przekonać, że święta to magiczny i piękny czas. Jednak jego nigdy nic nie spotkało magicznego w tym okresie więc jak tu wierzyć w magię. Między tą dwójką szybko rodzi się przyjaźń i dzięki temu, że mieszkają razem, mogą poznać siebie tak naprawdę.

Zarówno Layla, jak i Ian bronią się, przed tym, co się między nimi rodzi. Przecież to wszystko zadziało się tak szybko, a każdy z nich ma swoją przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Czy jednak uda się im stworzyć coś magicznego w te święta?

Oczywiste jest to, że to nie pierwsza książka autorki, którą czytam. Kolejną oczywistą rzeczą jest to, że bardzo mi się ta historia podobała, chociaż jestem trochę jak Ian i nie przepadam za świętami. Jednak ta świąteczna książka jest trochę inna niż wszystkie, jakie się pojawiają. Zapytacie dlaczego? Ponieważ wszędzie są wątki miłosne, które są najważniejsze, a tutaj motywem przewodnim są tak naprawdę święta. Drugą sprawą jest nasz bohater, który nie jest jak wszędzie wielce dominujący. Wszystko jest pięknie opisane i widać, że autorka wszystko dokładnie przemyślała. Wątki są odpowiednio rozwinięte i nie ma braków w osi czasu. Obydwie postacie są wykreowane na prawdziwe osoby, totalnie nie ma w nich nic z nierealnego świata. Muszę przyznać, że najbardziej to mi się jednak podoba okładka. Jest tak cudowna i tutaj pojawia się magia. Pojawia się również playlista ze świątecznymi utworami, które mogą wprowadzić nas w iście świąteczny klimat. Serdecznie Wam polecam! Idealna na jeden wieczór z kubkiem gorącej herbaty czy innych dobroci :)

Okładka jest iście cukierkowa, słodka. Delikatne, ciepłe kolory, idealnie nastrajają do jednego z najważniejszego czasu w roku - świąt Bożego Narodzenia. Widzimy w tle choinkę, łóżko, prezenty... Na ten moment nie wiem, jak będzie się książka prezentować w środku. Wiem jednak, co chcę również zaznaczyć, że autorka wydaje sama tę historię. Bez szyldu wydawnictwa, po prostu. Skusiła się i odważyła na ten trud, bo samemu wydać książkę - wcale to nie takie łatwe... Powieść podzielona jest na rozdziały, które mają swoje przydzielone piosenki oraz narratorów, a także odliczanie do Gwiazdki. Fajny pomysł, bo przy każdym rozdziale możecie włączyć sobie przeznaczoną do niego piosenkę świąteczną i powoli poczuć ten klimat. ;)

Jest to moje drugie spotkanie z piórem Justyny, takie samodzielne. Chociaż, jakby popatrzeć na fakt, że czytam jej recenzje, to takie wcale nie pierwsze czy drugie. :D Niemniej jednak, chciałabym zaznaczyć, że pióro, jakim pisze Justyna, jest lekkie i przyjemne. Nie napotkacie podczas czytania jakichkolwiek blokad. Po prostu przez stronice się płynie. Uważam, że takie książki świąteczne powinny być, przyjemne, lekki, przy których zresetujemy głowę i odpoczniemy. Autorka porusza wiele problemów, ale bardziej tych przyziemnych. Pokazuje, że nie zawsze życie usłane jest różami i czasami trzeba się chociaż trochę wysilić, żeby przeskoczyć przeszkody i móc dalej, z podniesioną głową kroczyć przez świat.

Mamy tutaj dwójkę głównych bohaterów, którzy wzbudzili we mnie wiele różnych myśli, w zależności od sytuacji, w jakiej się znaleźli. Może na początek weźmy Laylę. Jest to prosta dziewczyna, która otworzyła swój biznes z dekoracjami. Na obecny czas tworzy bombki i inne gadżety na choinkę. Widzimy, z jakimi trudami się zmierza, będąc swoim szefem, ale i pracownikiem. Można ją polubić, chociaż mam do niej jedno "ale". Nie wiem, po jakiego grzyba utrzymywała kontakt ze swoim facetem, kiedy oni w ogóle się praktycznie nie spotykali, nie rozmawiali ze sobą. Ja wiem, może przyzwyczajenie dało swoje, ale mimo wszystko... Gdybym ja miała żyć tak na "odległość" z facetem, to bym się zapewne prędzej rozeszła, gdyby to wyglądało właśnie tak, jak u niej...

Cała recenzja dostępna na blogu ;)

• Romans
  • Świąteczne
  • Święta
  • Książka na Boże Narodzenie

Dodaj cytat z książki Miłość na święta